KOTAK JERIT (SHOUTBOX)

Ahad, Disember 22, 2013

Piala Kelab Dunia / Club World Cup

Club World Cup Morocco 2013

Date : 11-21 Disember 2013
Venue: Agadir and Marrakech Stadium, Marrakech
Pasukan yang layak (Qualifiers)
AsiaGuangzhou Evergrande FC (China)
AfricaAl-Ahly Sporting Club (Egypt)
EropahFC Bayern Munchen (Germany)
Amerika Utara dan TengahClub de Futbol Monterey (Mexico)
OceaniaAuckland City FC (New Zealand)
Amerika SelatanAtletico Mineiro (Brazil)
Tuan RumahRaja Casablanca (Morocco)

Final Tournament Standings
1stFC Bayern Munchen
2ndRaja Casablanca
3rdAtletico Mineiro
4thGuangzhou Evergrande FC
5thClub de Futbol Monterrey (Uruguay)
6thAl-Ahly Sporting Club (Egypt)
7thAuckland City FC (New Zealand)
adidas Golden Ball and TOYOTA Award: Franck Ribery (FC Bayern Munchen)
adidas Silver Ball and TOYOTA Award: Philipp Lahm (FC Bayern Munchen)
adidas Bronze Ball and TOYOTA Award: Mouhssine Iajour (Raja Casablanca)
FIFA Fair Play award: FC Bayern Munchen

11 Disember 2013 (Rabu)1-Play-off for Quarter-finals (Opening match)Raja Casablanca2-1Auckland City FCAgadir
12 Disember 2013 (Khamis)2-Quarter-finalGuangzhou Evergrande FC2-0Al Ahly Sporting ClubAgadir
3-Quarter-finalRaja Casablanca2-1
(a.e.t, 1-1)
Club de Futbol MonterreyAgadir
17 Disember 2013 (Selasa)4-5th placeGuangzhou Evergrande FC0-3FC Bayern MunchenAgadir
5-Semi-finalAl-Ahly Sporting Club1-5Club de Futbol MonterreyMarrakech
18 Disember 2013 (Rabu)6-Semi-finalRaja Casablanca3-1Atletico MineiroMarakech
21 Disember 2013 (Sabtu)7-3rd placeGuangzhou Evergrande2-3Atletico MineiroMarrakech
8-FinalFC Bayern Munchen2-0Raja CasablancaMarrakech

Club World Cup Japan 2012

Date : December 6-16 2012
Venue: International Stadium Yokohama, Yokohama (72, 370) and Toyota Stadium, Toyota City (45,000)
Pasukan yang layak (Qualifiers)
AsiaUlsan Hyundai (Korea)
AfricaAl-Ahly SC (Egypt)
EropahChelsea FC (England)
Amerika Utara dan TengahCF Monterey (Mexico)
OceaniaAuckland City FC (New Zealand)
Amerika SelatanCorinthians (Brazil)
Tuan RumahSanfrecce Hiroshima (Japan)

Final Tournament Standings
1stCorinthians (Brazil)
2ndChelsea FC (England)
3rdCF Monterey (Mexico)
4thAl-Ahly FC (Egypt)
5thSanfrecce Hiroshima (Japan)
6thUlsan Hyundai (Korea)
7thAuckland City FC (New Zealand)
Disember 6 (Khamis)1-Play-off for Quarter-finals (Opening match)Sanfrecce Hiroshima1-0Auckland City FCYokohama
Disember 9 (Ahad)2-Quarter-finalUlsan Hyundai1-3CF MonterreyToyota
3-Quarter-finalSanfrecce Hiroshima1-2Al-Ahly SCToyota
Disember 12 (Rabu)4-5th placeUlsan Hyundai2-3Sanfrecce HiroshimaToyota
5-Semi-finalAl-Ahly SC0-1CorinthiansToyota
Disember 13 (Khamis)6-Semi-finalCF Monterrey1-3Chelsea FCYokohama
Disember 16 (Ahad)7-3rd placeAl-Ahly SC0-2CF MonterreyYokohama
8-FinalCorinthians1-0Chelsea FCYokohama

Club World Cup Japan 2011

Date : December 8-18 2011
Venue: International Stadium Yokohama, Yokohama (72, 370) and Toyota Stadium, Toyota City (45,000)
Pasukan yang layak (Qualifiers)
AsiaAl-Sadd Sports Club (Qarar)
AfricaEsperance Sportive de Tunis (Tunisia)
EropahFC Barcelona (Spain)
Amerika Utara dan TengahClub de Futbol Monterrey (Mexico)
OceaniaAuskland City FC (New Zealand)
Amerika SelatanSantos Futebol Club (Brazil)
Tuan RumahKashiwa Reysol (Japan)

Final Tournament Standings
1stFC Barcelona (Spain)
2ndSantos Futebol Club (Brazil)
3rdAl-Sadd Sports Club (Qarar)
4thKashiwa Reysol (Japan)
5thClub de Futbol Monterrey (Mexico)
6thEsperance Sportive de Tunis (Tunisia)
7thAuskland City FC (New Zealand)
Disember 8 (Khamis)1-Play-off for Quarter-finals (Opening match)Kashiwa Reysol2-0Auckland City FCToyota
Disember 11 (Ahad)2-Quarter-finalKashiwa Reysol1-1 (AET, 4-3 Pens)Club de Futbol MonterreyToyota
3-Quarter-finalEsperance Sportive de Tunis1-2Al-Sadd Sports ClubToyota
Disember14 (Rabu)4-5th placeClub de Futbol Monterrey3-2Esperance Sportive de TunisToyota
5-Semi-finalKashiwa Reysol1-3Santos Futebol ClubToyota
Disember 15 (Khamis)6-Semi-finalAl-Sadd Sports Club0-4FC BarcelonaYokohama
Disember 18 (Ahad)7-3rd placeKashiwa Reysol0-0 (Pens 3-5)Al-Sadd Sports ClubYokohama
8-FinalSantos Futebol Club0-4FC BarcelonaYokohama

Club World Cup UAE 2010

Date : December 8-18 2010
Venue: Mohammed Bin Zayed Stadium (42,056) and Zayed Stadium (45,000)
Pasukan yang layak (Qualifiers)
AFCSeongnam Ilhwa Chunma FC (Korea)
CAFTP Mazembe Englebert (Congo)
UEFAFC Internazionale Milano (Italy)
CONCACAFClub de Futbol Pachuca (Mexico)
OFCHekari United FC (Papua New Guinea)
CONMEBOLSport Club Internacional (Brazil)
Host CountryAl-Wahda Sports Club (UAE)

Final Tournament Standings
1stInternazionale Milano (ITA)
2ndTP Mazembe
3rdSC Internazional (BRA)
4thSeongnam Ilhwa (KOR)
5thClub de Futbol Pachuca (MEX)
6thAl-Wahda Sports Club (UAE)
7thHekari United FC (PNG)

Fair Play award

Golden Ball

Dec 8 (Wed)1-Play-off for Quarter-finals (Opening match)Al-Wahda Sports Club3-0Hekari United FCMohammad Bin Zayed Stadium, Abu Dhabi
Dec 10 (Fri)2-Quarter-finalTP Mazembe Englebert1-0Club de Futbol PachusaMohammad Bin Zayed Stadium, Abu Dhabi
Dec 11 (Sat)3-Quarter-finalAl-Wahda Sports Club1-4Seongnam Ilhwa Chunma FCZayed Sports City Stadium, Abu Dhabi
Dec 14 (Tue)4-Semi-finalTP Mazembe Englebert2-0Sport Club InternacionalMohammad Bin Zayed Stadium, Abu Dhabi
Dec 15 (Wed)6-5th placeClub de Futbol Pachuca2-3 (penalti 4-2)Al-Wahda Sports ClubZayed Sports City, Abu Dhabi
5-Semi-finalSeongnam Ilhwa Chunma FC0-3FC Internazionale MilanoZayed Sports City, Abu Dhabi
Dec 18 (Sat)7-3rd placeSport Club Internacionale4-2Seongnam Ilhwa Chunma FCZayed Sports City, Abu Dhabi
8-FinalTP Mazembe Englebert0-3FC Internazionale MilanoZayed Sports City, Abu Dhabi

Club World Cup UAE 2009

Date : December 9-19 2009
Venue: Mohammed Bin Zayed Stadium (42,056) and Zayed Stadium (45,000)
Pasukan yang layak (Qualifiers)
AFCPohang Steelers FC (Korea)
CAFTP Mazembe (Congo)
UEFAFC Barcelona (Spain)
CONCACAFAtlante Futbol Club (Mexico)
OFCAuckland City FC (New Zealand)
CONMEBOLClub Estudiantes de La Plata (Argentina)
Host CountryAl Ahli FC (UAE)

Final Tournament Standings
1stFC Barcelona (ESP)
2ndClub Estudiantes de La Plata (ARG)
3rdPohang Steelers FC (KOR)
4thAtlante Futbol Club (MEX)
5thAuckland City (NZL)
6thTP Mazembe (COD)
7thAl Ahli (UAE)

Fair Play award
Atlante Futbol Club

Golden Ball
Denilson (Pohang Steelers) 4 goals;
Leandro Benitez (Estudiantes), Lionel Messi (Barcelona), Pedro (Barcelona) and Jason Hayne (Auckland City), two goals.

Dec 9 (Wed)1-Play-off for Quarter-finals (Opening match)
Al Ahli FC
0-2Auckland City FCMohammad Bin Zayed Stadium, Abu Dhabi
Dec 11 (Fri)2-Quarter-finalTP Mazembe1-2Pohang SteelersMohammad Bin Zayed Stadium, Abu Dhabi
Dec 12 (Sat)3-Quarter-finalAuckland City FC0-3Atlante Futbol ClubZayed Sports City, Abu Dhabi
Dec 15 (Tue)4-Semi-finalPohang Steelers1-2Club Estudiantes de La PlataMohammad Bin Zayed Stadium,Abu Dhabi
Dec 16 (Wed)6-5th placeTP Mazembe2-3Auckland City FCZayed Sports City, Abu Dhabi
5-Semi-finalAtlante Futbol Club
(Guillermo Rojas 4)
1-3FC Barcelona
Sergi Busquets (35), Lionel Messi (54), Pedro (660
Zayed Sports City, Abu Dhabi
Dec 19 (Sat)7-3rd placePohang Steelers1-1 (4-3 Penalti)Atlante Futbol ClubZayed Sports City, Abu Dhabi
8-FinalClub Estudiantes de La Plata
Mauro Boselli (37')
1-2 aet (1-1)FC Barcelona
Pedro (89'), Lionel Messi (110')
Zayed Sports City, Abu Dhabi

Club World Cup Japan 2008

Date : December 11-21 2008

Pasukan yang layak (Qualifiers)
AFC /Host CountryGamba Osaka (Japan)
CAFAl-Ahly (Egypt)
UEFAManchester United (England)
CONCACAFPachusa (Mexico)
OFCWaitakere United (New Zealand)
CONMEBOLLDU Quito (Ecuador)
AFC (Naib-juara AFC)*Adelaide United (Australia)
*mengambilalih satu tempat bagi pasukan Jepun, setelah Gamba Osaka layak selaku juara AFC.

Dec 11 (Thu)Group match (Opening match)
Adelaide United
2-1Waitakere UnitedNational Stadium, Tokyo
Dec 13 (Sat)Quarter-finalAl-Ahly2-4PachusaNational Stadium, Tokyo
Dec 14 (Sun)Quarter-finalAdelaide United0-1Gamba OsakaToyota Stadium, Toyota City
Dec 17 (Wed)Semi-finalPachusa0-2LDU QuitoNational Stadium, Tokyo
Dec 18 (Thu)Semi-finalGamba Osaka3-5Manchester UnitedInternational Stadium, Yokohama
5th placeAl-Ahly0-1Adelaide UnitedInternational Stadium, Yokohama
Dec 21 (Sun)3rd placeGamba Osaka1-0PachusaInternational Stadium, Yokohama
FinalManchester United1-0LDU QuitoInternational Stadium, Yokohama

Prize money/Hadiah wangtunai (1 USD)
ChampionsManchester UnitedUSD 5 million
Runner-upLDU QuitoUSD 4 million
3rd placeGamba OsakaUSD 2.5 million
4th placePachusaUSD 2 million
5th place Adelaide UnitedUSD 1.5 million
6th place Al -AhlyUSD 1 million
7th placeWaitekere UnitedUSD 500,000
TotalJumlahUSD 16.5 million

Club World Cup 2007
Date : December 7-16 2007

Venue: Tokyo-National Stadium (60000), Toyota City-Toyota Stadium (45000), Yokohama-International Stadium (72370)

Pasukan yang layak (Qualifiers)
Pasukan yang layak (Qualifiers)
AFC/Host CountryUrawa Reds Diamonds (Japan)
CAFEtoile Sprotive du Sahel (Tunisia)
UEFAAC Milan (Italy)
CONCACAFPachusa (Mexico)
OFCWaitakere United (New Zealand)
CONMEBOLBoca Junior (Argentina)
AFC (Naib-juara AFC)*Sepahan (Iran)
*mengambilalih satu tempat bagi pasukan Jepun, setelah Urawa Reds Diamonds (Japan) layak selaku juara AFC

Jadual perlawanan/fixtures
Dec 7 (Thu)Play-off (Quarter-final)Sepahan3-1Waitakere UnitedNational Stadium, Tokyo
Dec 9 (Sat)Quarter-finalEtoile Sportive du Sahel1-0PachusaNational Stadium, Tokyo
Dec 10 (Sun)Quarter-finalSepahan1-3Urawa Red DiamondsToyota Stadium, Toyota City
Dec 12 (Wed)Semi-finalEtoile Sportive du Sahel0-1Boca JuniorsNational Stadium, Tokyo
Dec 13 (Thu)Semi-finalUrawa Red Diamonds0-1AC MilanInternational Stadium, Yokohama
Dec 16 (Sun)3rd placeEtoile Sportive du Sahe2-2 (pen: 2-4)Urawa Red DiamondsInternational Stadium, Yokohama
FinalBoca Juniors United2-4AC MilanInternational Stadium, Yokohama

Prize money/Hadiah wangtunai (1 USD=RM 3.35)
ChampionsAC MilanUSD 5 million (RM 16.75 juta)
Runner-upBoca JuniorsUSD 4 million (RM 13.4 juta)
3rd placeUrawa Red DiamondUSD 2.5 million (RM 8.375 juta)
4th placeEtoile Sportive du SahelUSD 2 million (RM 6.7 juta)
5th placeSepahan/PachusaUSD 1 million (RM 3.35 juta)
7th placeWaitekere UnitedUSD 500,000 (RM 1.675 juta)
TotalJumlahUSD 16 million (RM 53.6 juta)

Club World Cup Japan 2006
Date : December 10-17 2006
Venue: Tokyo - National Stadium (60000), Toyota City - Toyota Stadium (45000), Yokohama - International Stadium (72000)

Pasukan yang layak (Qualifiers)
AFCJeonbuk Hyundai (Korea)2006 AFC Champions League Winner
UEFAFC Barcelona (Spain)2005/06 UEFA Champions League Winner
ConcacafCF America (Mexico)2006 Concacaf Champions' Cup
CAFAl Ahly (Egypt)2006 CAF Champions League Winner
ConmebolSport Club Internacional (Brazil)2006 Copa Libertadores Winner
OFCAuckland City FC (New Zealand)2006 OFC

Dec 10 (Sat)Quarter-finalAuckland City0-2Al-AhlyNational Stadium, Tokyo
Dec 11 (Sun)Quarter-finalJeonbuk Hyundai0-1CF AmericaToyota Stadium, Toyota City
Dec 13 (Wed)Semi-finalAl-Ahly1-2SC InternacionalNational Stadium, Tokyo
Dec 14 (Thu)Semi-finalCF America0-4FC BarcelonaInternational Stadium, Yokohama
Dec 15 (Fri)5th placeAuckland City FC0-3CF AmericaInternational Stadium, Yokohama
Dec 17 (Sun)3rd placeAl Ahly2-1CF AmericaInternational Stadium, Yokohama
FinalSC Internacional1-0FC BarcelonaInternational Stadium, Yokohama

Kedudukan Terakhir Kejohanan :
1. Sport Club Internacional 2. FC Barcelona 3. Al Ahly

Bola Emas (Golden Ball):
1. Deco (FC Barcelona) 2. Iarley (SC Internacional) 3. Ronaldinho (FC Barcelona)

Anugerah Fair Play: FC Barcelona

Club World Championship Toyota Cup Japan 2005
Date: December 11-18 2005
Venue : Tokyo - National Stadium (60000), Toyota City - Toyota Stadium (45000), Yokohama - International Stadium (72000)

Pasukan yang layak (Qualifiers)
AFCAl-Ittihad (Saudi Arabia)2005 AFC Champions League Winner
UEFALiverpool FC (England)2004/05 UEFA Champions League Winner
ConcacafDeportivo Sapsissa (Costa Rica)2005 Concacaf Champions' Cup
CAFAl Ahly (Egypt)2005 CAF Champions League Winner
ConmebolSao Paulo FC (Brazil)2005 Copa Libertadores Winner
OFCSydney FC (Australia)2004/05 OFC Club Championship
Dec 11 (Sun)Quarter-finalAl Ittihad1-0Al-AhlyToyota Stadium, Toyota City
Dec 12 (Mon)Quarter-finalSydney FC0-1Deportivo SaprissaNational Stadium, Tokyo
Dec 14 (Wed)Semi-finalAl Ittihad2-3Sao Paulo FCNational Stadium, Tokyo
Dec 15 (Thu)Semi-finalDeportivo Saprissa0-3Liverpool FCInternational Stadium, Yokohama
Dec 16 (Fri)5th placeAl Ahly1-2Sydney FCInternational Stadium, Yokohama
Dec 18 (Sun)3rd placeAl Ittihad2-3Deportivo SaprissaInternational Stadium, Yokohama
FinalSao Paulo FC1-0Liverpool FCInternational Stadium, Yokohama

Kedudukan Terakhir Kejohanan :
1. Sao Paulo FC 2. Liverpool FC 3. Deportivo Saprissa 4. Al Ittihad

Bola Emas (Golden Ball):
1. Rogerio Ceni (Sao Paulo FC) 2. Steven Gerrad (Liverpool FC) 3. Cristian Bolanos (Deportivo Saprissa)

Anugerah Fair Play: Liverpool FC

Club World Championship Brazil 2000
(Kejohanan Kelab Dunia Pertama - Brazil 2000)
Date: Jan 5-14 2000
Group A - Morumbi,Sao Paulo
Group B - Rio de Janeiro
Pasukan yang layak (Qualifiers)
AFCAl Nassr (Saudi Arabia)1998 AFC Super Cup
Tuan RumahCorinthians (Brazil)1998 Brazilian League Champions
UEFAManchester United (England)1999 UEFA Champions League
ConcacafNecaxa (Mexico)1999 Concacaf Champions' Cup
CAFRaja Casablanca (Morocco)1999 CAF Champions League
Intercontinental HoldersReal Madrid (Spain)1998 Intercontinental Cup
ConmebolVasco Da Gama (Brazil)1998 Conmebol Copa Libertadores
OFCSouth Melbourne (Australia)1999 OFC Club Championship

Kumpulan APMSKJBMt
Corinthians3210627
Real Madrid3210857
Al Nassr3102583
Raja Casablanca3003590
Kumpulan BPMSKJBMt
Vasco Da Gama3300729
Necaxa3111544
Manchester United3111444
South Melbourne3003170
Jan 5 2000AReal Madrid3-1Al Nassr
ACorinthians2-0Raja Casablanca
Jan 6 2000BManchester United1-1Necaxa
BVasco da Gama2-0South Melbourne
Jan 7 2000AReal Madrid2-2Corinthians
ARaja Casablanca3-4Al Nassr
Jan 8 2000BManchester United1-3Vasco da Gama
BSouth Melbourne1-3Necaxa
Jan 10 2000AReal Madrid3-2Raja Casablanca
AAl Nassr0-2Corinthians
Jan 11 2000BManchester United2-0South Melbourne
BNecaxa1-2Vasco da Gama
Jan 13 20003rd PlacingsReal Madrid1-1 aet (penalti 3-4)Necaxa
Jan 14 2000FinalCorinthians0-0 aet (penalti 4-3) Vasco da Gama

Kedudukan Terakhir Kejohanan:
1. Corinthians 2. Vasco da Gama 3. Necaxa 4. Real Madrid

Bola Emas (Golden Ball):
1. Edilson (Corithians) 2. Edmundo (Vasco da Gama) 3.Romario (Vasco da Gama)

Kasut Emas (Golden Shoe):
1.Nicolas Anelka (Real Madrid) & Romario (Vasco da Gama) - 3 gol

Kasut Gangsa:
3.Edilson (Corithians) & Edmundo (Vasco da Gama) - 2 gol

Anugerah Fair Play: Al Nassr

Tiada ulasan: