KOTAK JERIT (SHOUTBOX)

Ahad, Julai 07, 2013

Hockey World League 2012-2013

Liga Dunia Separuh Akhir (World League Semi Finals - Men)
Tarikh Kejohanan: Jun 29 - Julai 7 2013
Venue: Stadium Hoki Taman Daya, Johor Baru
Pasukan (8):
Pool A: Argentina, Germany, Japan, Korea
Pool B: England, Malaysia, Pakistan, South Africa

Paul Revington
NoNama PemainTarikh LahirUmurCap
1Roslan Jamaluddin (PG)18.12.197834191
3Chua Boon Huat03.05.198033331
6Muhammad Marhan Mohd Jalil05.03.198023117
7Mohd Fitri Saari04.03.19932045
8Izwan Firdaus Ahmad Tajuddin29.03.19892454
10Faizal Saari13.01.199122114
11Mohd Shahrun Nabil21.09.199122114
12Mohanad Sukri Abdul Mutalib24.02.198627182
13Muhammad Firhan Ashaari09.03.1993208
14Azlan Misron21.05.198339308
15Nabil Fiqri Mohd Noor14.04.198726117
16Kumar a/l Subramaniam (PG)26.11.197934210
17Muhamad Razie Abd Rahim25.08.197925146
18Faiz Helmi Jali18.12.19932130
21Norhizzzat Sumantri13.12.19912219
22Baljit Singh Charun Singh22.09.198626152
23Tengku Ahmad Tajudin Tengku Abdul Jalil (C)05.01.198627228
30Mohamamad Izad Hakimi02.11.19922024

6 Julai 2013 -  Argentina layak ke Piala Dunia 2014 apabila menewaskan England 3-1 di Separuh Akhir.

5 Julai 2013 - Pasukan nombor 1 dunia serta juara Olimpk Jerman membenam Malaysia 6-0 pada peringkat suku akhir Liga Hoki Dunia Separuh Akhir. Walaupun dengan sokongan 3,000 penonton pintu gol Malaysia di bolos 6 kali pada 18 minit babak pertama.

Dengan Jerman serta England kalahkan Jepun 5-0 sudah menempah tempat ke Hoki Piala Dunia 2014 di The Hague, Belanda nanti, satu lagi tempat akan diisi secara automatik, manakala satu tiket tambahan akan diberi kepada pasukan tempat keempat Liga Hoki Dunia Separuh Akhir di Rotterdan dan Johor ini.

Pasukan layak ke Hoki Piala Dunia 2014 (12 pasukan)
Liga Hoki Dunia Separuh Akhir di Rotterdam.
1. Belgium, 2. Australia, 3. Belanda layak secara automatik.
4.New Zealand 5. Sepanyol, 6. India - berpeluang layak menerusi kejohanan peringkat benua.

Liga Hoki Dunia Separuh Akhir di Johor Bahru
Tiga tempat teratas layak secara automatik (Jerman, England + satu lagi tempat Korea atau Argentina)
Tempat 4, 5, 6 - berpeluang layak menerusi kejohanan peringkat benua.

Pasukan tempat keempat terbaik di Rotterdam (New Zealand) dan Johor Bahru (Korea atau Argentina)
Juara Kejohanan Afrika, Asia, Eropah, Oceania, Pan-Amerika (5 pasukan)

Kedudukan Pasukan
RkKumpulan APMSKJBPGMata
1Argentina321011297
2Germany32109277
3Japan3012513-81
4Korea3012311-81
RkKumpulan BPMSKJBPGMata
1Pakistan312012855
2England31207615
3Malaysia3111111014
4South Africa3012915-61
Jadual Perlawanan
29 Jun 2013 (Sabtu)
AGermany1-1Argentina
AKorea3-3Japan
BPakistan
Abdul Hassem Khan (26'), Muhammad Tousiq (42'), Shakeel Abbasi (56'), Muhammad Imran (61')
4-4Malaysia
Muhammad Razie Abdul Rahim(3', 7'), Muhammad Marhan Mohd Jalil (26'), Tengku Ahmad Tajudin Tengku Abdul Jalil (38')
BEngland3-3South Africa
30 Jun 2013 (Ahad)
AArgentina7-1Japan
AKorea0-5Germany
BPakistan2-2England
BSouth Africa
Jethro Eusrice (26'), Wade Paton (37'), Miguel Da Gracia (56'), Timothy Drummond (69')
4-6Malaysia
Faizal Saari (4', 54'), Muhammad Razie Abdul Rahim (15', 46'), Mohd Fitri Saari (58'), Muhammad Marhan Mohd Jalil (63')
2 Julai 2013 (Selasa)
AGermany3-1Japan
AArgentina3-0Korea
BEngland
Richard Smith (20'), Barry Middleton (57')
2-1Malaysia
Tengku Ahmad Tajuddin Tengku Abdul Jalil (27')
BSouth Africa2-6Pakistan
4 Julai 2013 (Khamis)
QF13: Argentina2-0South Africa
QF14: England5-0Japan
QF15: Germany6-0Malaysia
QF16: Pakistan3-4Korea
6 Julai 2013 (Sabtu)
5-817: South Africa2-2 (0-1 Shoot- out)Japan
5-818: Malaysia
Muhamad Razie Abd Rahim (14'), (19' gs), Tengku Ahmad Tajuddin Tengku Abdul Jalil (38'),
3-1Pakistan
Shafqat Rasool (16')
SF19: Argentina3-1England
SF20: Germany3-1Korea
7 Julai 2013 (Ahad)
7-8South Africa2-6Pakistan
5-6Japan
Shinji Kawauchi (28')
1-1 (3-4 Shoot out)Malaysia
Muhamad Razie Abd Rahim (10')
3-4England2-1Korea
FINALArgentina2-4Argentina

2012 World League R1 Woman - Kuantan
Sept 14-16 2012
Stadium Hoki Kuantan, Kuantan, Malaysia
Pasukan (4): Kazakhstan, Malaysia, Singapore, Sri Lanka

Kedudukan Pasukan
RkTeamPMSKJBPGMata
1Malaysia3300311309
2Kazakhstan32011213-16
3Sri Lanka3102417-133
4Australia3003319-160
Malaysia dan Kazakhstan layak ke Pusingan ke 2
Jadual Perlawanan
14 September 2012
Kazakhstan6-1Sri Lanka
Malaysia11-0Singapore
15 September 2012
Singapore2-3Sri Lanka
Kazakhstan1-11Malaysia
16 September 2012
Singapore1-5Kazakhstan
Malaysia9-0Sri Lanka

World League R2 2013 Woman - New Delhi
Februari 18-24 2013
Major Dhyanchand National Stadium, New Delhi, India
Pasukan (6): Fiji, India, Japan, Kazakhstan, Malaysia, Russia

Kedudukan Pasukan
RkTeam 2PMSKJBPGMata
1India54102422213
2Japan53203232911
3Malaysia530218999
4Russia5212196137
5Kazakhstan5104630-243
6Fiji5005049-490
India dan Japan layak ke Pusingan Ke-3

Jadual Perlawanan
18 Februari 2013
Japan14-0Fiji
Russia1-3Malaysia
India8-0Kazakhstan
19 Februari 2013
Fiji0-9Russia
Japan11-0Kazakhstan
India3-0Malaysia
21 Februari 2013
Russia1-1Japan
Malaysia3-1Kazakhstan
Fiji0-10India
22 Februari 2013
Kazakhstan1-8Russia
Malaysia12-0Fiji
India2-2Japan
24 Februari 2013
Kazakhstan4-0Fiji
Japan4-0Malaysia
Russia0-1India

Tiada ulasan: