KOTAK JERIT (SHOUTBOX)

Ahad, Mei 29, 2016

Pasukan Malaysia 2015-2016

PERLAWANAN PERSAHABATAN ANTARABANGSA "A"
28 Mei 2016 (Sabtu)
Myanmar0-0MalaysiaThuwunna YTC Stadium, Yangon

23 Mohd Izham Tarmizi Roslan, 16 Kunanlan Subramaniam, 5 Shahrom Abdul Kalam, 7 Aidil Zafuan Abd Radzak (C), 6 Fazly Mazlan (24 Khair Jefri Jones 72'), 20 Azrif Nasrulhaq Badrul Hisham (18 S Chanthuru 54'), 15 Putera Nadher Amarhan Maderner (13 Amirul Hisyam Awang Kechik 54'), 11 Baddrol Bakhtiar, 17 Amri Yahyah (19 Christie Jayaseelan 54'), 21 Amirulhadi Zainal (8 Zaquan Adha Abd Radzak 68'), 12 Ahmad Hazwan Bakri (10 S Kumaahran 68').

1 Mohd Farhan Abu Bakar, 2 Mahalli Jasuli, 4 Mohamad Fadhli Shas, 8 Zaquan Adha Abd Radzak, 9 Abdul Latiff Suhaimi, 10 Kumaahran Sathasivam, 13 Amirul Hisyam Awang Kechik, 14 Ahmad Fakri Saarani, 18 Chanturu Suppiah, 19 Christie Jayaseelan Devasagayam, 22 Khairul Fahmi Che Mat, 24 Khair Muhammad Jefri Jones

18 Mei 2016 - Ketua jurulatih kebangsaan, Datuk Ong Kim Swee, hari ini mengumumkan senarai nama 25 pemain bagi membarisi skuad Harimau Malaysia menghadapi Myanmar untuk perlawanan antarabangsa "A" di Yangon, 28 Mei ini disusuli dua perlawanan Play-off 1 Kelayakan Piala Asia 2019 menentang Timor-Leste di Larkin, 2 dan 6 Jun ini.


BIL.NAMAUMURPOSISIPASUKAN
1.
MOHD IZHAM TARMIZI ROSLAN
25
PENJAGA GOL
JOHOR DARUL TA'ZIM
2.
MOHAMAD AIDIL ZAFUAN ABD RADZAK
29
PERTAHANAN
JOHOR DARUL TA'ZIM
3.
MOHAMAD FADHLI MOHD SHAS
25
PERTAHANAN
JOHOR DARUL TA'ZIM
4.
PUTERA NADHER AMARHAN MADERNER
25
PERTAHANAN
JOHOR DARUL TA'ZIM
5.
KUNANLAN A/L SUBRAMANIAM
30
PERTAHANAN
JOHOR DARUL TA'ZIM
6.
MUHAMMAD FAZLY MAZLAN
23
PERTAHANAN
JOHOR DARUL TA'ZIM
7.
SAFIQ RAHIM
29
TENGAH
JOHOR DARUL TA'ZIM
8.
MOHD AMIRULHADI ZAINAL
30
TENGAH
JOHOR DARUL TA'ZIM
9.
CHANTHURU A/L SUPPIAH
29
TENGAH
JOHOR DARUL TA'ZIM
10.
MOHD AMRI YAHYAH
35
PENYERANG
JOHOR DARUL TA'ZIM
11.
MUHAMMAD SHAHROM ABDUL KALAM
31
PERTAHANAN
SELANGOR
12.
MOHD AZRIF NASRULHAQ BADRUL HISHAM
25
TENGAH
SELANGOR
13.
GOPINATHAN A/L RAMACHANDRA
27
TENGAH
SELANGOR
14.
AHMAD HAZWAN BAKRI
25
PENYERANG
SELANGOR
15.
MOHD FARHAN ABU BAKAR
23
PENJAGA GOL
KEDAH
16.
BADDROL BAKHTIAR
28
TENGAH
KEDAH
17.
MOHAMAD AMIRUL HISYAM AWANG KECHIK
21
TENGAH
KEDAH
18.
AHMAD FAKRI SAARANI
27
TENGAH
KEDAH
19.
KHAIRUL FAHMI CHE MAT
27
PENJAGA GOL
KELANTAN
20.
BRENDAN GAN SENG LING
28
TENGAH
KELANTAN
21.
CHRISTIE JAYASEELAN A/L DEVASAGAYAM
30
TENGAH
FELDA UNITED
22.
ABDUL LATIFF SUHAIMI
27
TENGAH
PDRM
23.
MATTHEW THOMAS DAVIES
21
PERTAHANAN
PAHANG
24.
KUMAAHRAN A/L SATHASIVAM
20
PENYERANG
PULAU PINANG
25.
KHAIR MUHAMMAD JEFRI JONES
27
PERTAHANAN
MELAKA

Latihan pusat di Brisbane pada 11 Jun sebelum memulakan siri jelajah ke Oceania bertemu Papua New Guinea pada 17 Jun (Port Moresby), New Caledonia pada 22 Jun (Noumea) dan Fiji pada 26 Jun.

Aksi persahabatan lain selepas itu yang sudah disahkan setakat ini ialah bertemu Singapura pada 1 September di tempat sendiri.

PERLAWANAN PERSAHABATAN ANTARABANGSA "A"
29 Mac 2016 (Selasa)
Malaysia0-0MacauStadium Hang Jebat, Melaka

2 Matthew Thomas Davies (Wan Zack Haikal Wan Nor 46'), 4 Mohamad Fadhli Mohd Shas, 5 Muhammad Shahrom Abdul Kalam, 7 Nazirul Naim Che Hashim (Yong Kuong Yong 21'), 9 Norshahrul Idlan Talaha (Joseph Kalang Tie 79'), 10 Muhammad Nazmi Faiz Mansor (Hafiz Kamal 46'), 11 Baddrol Bakhtiar (Brendan Seng Ling Gan 74'), 13 Mohd Nazrin Mohd Nawi (Amirul Hisyam Awang Kechik 63'), 17 Mohd Amri Yahyah (C), 20 Mohd Azrif Nasrulhaq Badrul Hisham, 23 Mohd Izham Tarmizi Roslan (GK)

Simpanan: 1 Mohd Farhan Abu Bakar (GK), 3 Brendan Seng Ling Gan, 6 Yong Kuong Yong, 8 Safiq Rahim, 12 Shahrul Mohd Saad, 14 Mohamad Amirul Hisyam, 15 Adam Nor Azlin Awang Kechik, 16 Kunanlan Subramaniam, 18 Wan Zack Haikal Wan Nor, 19 Joseph Kalang Tie, 21 Mohd Hafiz Kamal, 22 Khairul Fahmi Che Mat (GK)

Ketua Jurulatih: Ong Kim Swee


SENARAI 23 PEMAIN KE LATIHAN PUSAT SKUAD KEBANGSAAN BERTEMU ARAB SAUDI DAN MACAU.
12 Mac 2016 - Berikut senarai 23 pemain dipanggil ketua jurulatih skuad kebangsaan, Datuk Ong Kim Swee untuk menghadiri kem latihan pusat skuad kebangsaan bermula 14 Mac 2016 (Isnin).

Ia sebagai persiapan skuad Harimau Malaysia menghadapi perlawanan terakhir Kelayakan Piala Dunia 2018/Piala Asia 2019 bertemu Arab Saudi di Jeddah pada 24 Mac 2016 dan aksi persahabatan antarabangsa bertemu Macau di Stadium Hang Jebat, Melaka pada 29 Mac 2016.

BILNAMAUMURPOSISIPASUKAN/KELAB
1.Khairul Fahmi Che Mat27GKKelantan
2.Wan Zack Haikal Wan Nor25LWKelantan
3.Brendan Gan28DMKelantan
4.Joseph Kalang Tie29LWTerengganu
5.Yong Kuong Yong28LBTerengganu
6.Norshahrul Idlan Talaha29LWTerengganu
7.Matthew Davies21RBPahang
8.Shahrom Abdul Kalam31CBSelangor
9.Hafiz Kamal29DMSelangor
10.Nazmi Faiz Mansor22AMSelangor
11.Azrif Nasrulhaq Badrul Hisham25RBSelangor
12.Baddrol Bakhtiar28DMKedah
13.Farhan Abu Bakar23GKKedah
14.Amirul Hisyam Awang Kechik21DMKedah
15.Shahrul Saad23CBPerak
16.Izham Tarmizi Roslan25GKJohor Darul Ta'zim
17.Aidil Zafuan Abd Radzak29CBJohor Darul Ta'zim
18.Fadhli Shas25CBJohor Darul Ta'zim
19.Fazly Mazlan23LBJohor Darul Ta'zim
20.S Chanturu29RWJohor Darul Ta'zim
21.Safiq Rahim29AMJohor Darul Ta'zim
22.Amri Yahyah35STJohor Darul Ta'zim
23.S Kunanlan30RWJohor Darul Ta'zim

Tujuh pemain dari Kelantan, Terengganu dan Pahang perlu melapor diri di Wisma FAM, Kelana Jaya pada 14 Mac (Isnin) disusuli empat pemain dari Selangor pada 17 Mac 2016 (Khamis) dan tiga pemain dari Kedah pada 19 Mac 2016 (Sabtu).

Baki sembilan lagi pemain – seorang dari Perak dan lapan dari Johor Darul Ta’zim (JDT) perlu melapor diri pada jam 9.30 pagi pada 20 Mac 2016 sebelum barisan 23 pemain ini berlepas ke Jeddah pada jam 3 petang 20 Mac 2016.

Lima pemain – Ahmad Fakri Saarani (Kedah), K Gurusamy (Sarawak), Adam Nor Azlin (Selangor), Farizal Marlias (JDT) dan Nazrin Nawi (JDT) diletakkan dalam senarai bersedia jika mana-mana dari kalangan 23 pemain di atas mengalami kecederaan.


29 Oktober 2015 - Berikut senarai 23 pemain dipanggil ketua jurulatih sementara skuad kebangsaan, Datuk Ong Kim Swee untuk kem latihan pusat skuad Harimau Malaya bermula 6 November 2015.

Ia bagi menghadapi perlawanan keenam Kumpulan A, Kelayakan Piala Dunia 2018/Piala Asia 2019 menentang Palestin di Stadium Dura di Hebron, Palestin pada 12 November 2015.

1 Baddrol Bakhtiar (27 Tahun) Tengah Kedah
2 Ahmad Hazwan Bakri (24) Penyerang Selangor
3 Christie Jayaseelan (29) Tengah Felda United
4 Shahrul Saad (22) Pertahanan Felda United
5 Adam Nor Azlin (19) Tengah Harimau Muda B
6 Nazirul Naim Che Hashim (22) Pertahanan Harimau Muda B
7 Zubir Azmi (24) Pertahanan Terengganu
8 Ismail Faruqi Ashari (29) Tengah Terengganu
9 Khairul Fahmi Che Mat (26) Penjaga Gol Kelantan
10 Amiridzwan Taj Tajuddin (29) Pertahanan Kelantan
11 Wan Zack Haikal Wan Nor (24) Tengah Kelantan
12 Khairulazhan Khalid (26) Penjaga Gol Pahang
13 Razman Roslan (31) Pertahanan Pahang
14 Matthew Davies (20) Pertahanan Pahang
15 Azammuddin Akil (30) Tengah Pahang
16 Hafiz Kamal (28) Tengah Pahang
17 Izham Tarmizi Roslan (24) Penjaga Gol Johor Darul Ta’zim
18 S Kunalan (29) Pertahanan Johor Darul Ta’zim
19 S Chanthuru (28) Tengah Johor Darul Ta’zim
20 Aidil Zafuan Abd Radzak (28) Pertahanan Johor Darul Ta’zim
21 Safiq Rahim (28) Tengah Johor Darul Ta’zim
22 Gary Steven Robbat (23) Tengah Johor Darul Ta’zim
23 Amri Yahyah (34) Penyerang Johor Darul Ta'zim

Safee Sali di gantung 1 perlawanan. Sementara itu, 11 pemain berikut pula diminta bersedia untuk menyertai latihan skuad Harimau Malaya bagi menggantikan mana-mana pemain di atas jika disahkan oleh doktor pasukan mengalami kecederaan.

Mereka terdiri daripada Ahmad Fakri Saarani (Kelantan), Nurridzuan Abu Hassan (Perak), Redzuan Suhaidi (Pulau Pinang), Ronny Harun (Sarawak), Azrif Nasrulhaq Badrul Hisham (Selangor), Badrul Hisham Morris (T-Team), Syahrul Azwari Ibrahim dan penjaga gol Farhan Abu Bakar (Harimau Muda B) serta Fazly Mazlan, Nazrin Nawi dan Mahalli Jasuli (JDT).


PERLAWANAN PERSAHABATAN ANTARABANGSA "A"
8 Oktober 2015 (Khamis)
Malaysia
Christie Jayaseelan (50', 90'+2), Azammudin Akil (53')
3-1LaosThupatemi Royal Thai Air Force Stadium, Bangkok

1 Mohd Khairulazhan Mohd Khalid (23 Izham Tarmizi Roslan 46'), 2 Matthew Thomas Davies (16 S. Kunanlan 61'), 4 Mohd Fadhli Mohd Shas (11 Shahrul Saad 10'), 7 Mohammad Aidil Zafuan Abd Radzak, 8 Safiq Rahim (C) (6 Ismail Faruqi 61'), 10 Mohd Safee Mohd Sali, 13 Baddrol Bakhtiar, 15 Christie Jayaseelan, 17 Mohd Amri Yahyah, 19 Azammuddin Mohd Akil (12 Ahmad Hazwan Bakri 77'), 21 Muhamad Zubir Mohd Azmi (14 Nazirul Naim 61')

Simpanan: 11 Shahrul Mohd Saad, 5 Mohamad Nasir Basharuddin, 6 Ismail Faruqi Ashari, 12 Ahmad Hazwan Bakri, 14 Nazirul Naim Che Hashim, 16 Kunanlan Subramaniam, 23 Mohd Izham Tarmizi Roslan, 20 Mohd Hafiz Kamal, 22 Khairul Fahmi Che Mat, 3 Amiridzwan Taj Tajuddin, 18 Wan Zack Haikal Wan Nor, 9 Adam Nor Azlin

Ketua Jurulatih: Ong Kim Swee

Latihan pusat skuad Harimau Malaya di Wisma FAM, Kelana Jaya bermula 4 Oktober 2015 (Ahad).

Ia bagi menghadapi perlawanan persahabatan antarabangsa bertemu Laos di Stadium Thai Army, Bangkok, Thailand pada 8 Oktober 2015 dan perlawanan kelima Kumpulan A, Kelayakan Piala Dunia 2018/Piala Asia 2019 menentang Timor Leste di Stadium Perbandaran Dili, Dili pada 13 Oktober 2015.

PENJAGA GOL
1. Khairul Azhan Khalid (26 Tahun/Pahang)
2. Khairul Fahmi Che Mat (26/Kelantan)
3. Izham Tarmizi Roslan (24/Johor Darul Ta'zim)

PERTAHANAN
4. Matthew Davies (20/Pahang)
5. Amiridzwan Taj Tajuddin (29/Kelantan)
6. Zubir Azmi (24/Terengganu)
7. Shahrul Saad (22/Felda United)
8. Nazirul Naim Che Hashim (22/ Harimau Muda B)
9. S Kunanlan (29/Johor Darul Ta'zim)
10. Fadhli Shas (24/Johor Darul Ta'zim)
11. Aidil Zafuan Abd Radzak (28/Johor Darul Ta'zim)

TENGAH
12. Azammuddin Akil (30/Pahang)
13. Hafiz Kamal (28/Pahang)
14. Wan Zack Haikal Wan Nor (24/Kelantan)
15. Ismail Faruqi Ashari (29/Terengganu)
16. Christie Jayaseelan (29/Felda United)
17. Adam Nor Azlin (19/Harimau Muda B)
18. Ahmad Hazwan Bakri (24/Selangor)
19. Baddrol Bakhtiar (27/Kedah)
20. Safiq Rahim (28/Johor Darul Ta'zim)
21. Nasir Basharuddin (25/Perak)

PENYERANG
22. Amri Yahyah (34/Johor Darul Ta'zim)
23. Safee Sali (31/Johor Darul Ta'zim)


PERLAWANAN PERSAHABATAN ANTARABANGSA "A"
29 Ogos 2015 (Sabtu)
Malaysia0-0Bangladesh8.45mlm Stadium Shah Alam

Senarai pemain: 22 Khairul Fahmi bin Che Mat, 16 Kunanlan a/l Subramaniam, 2 Mohd Afif bin Amiruddin, 15 Junior Eldstal (Ahmad Syamim Yahya 83'), 6 Amiridzwan Taj bin Tajuddin, 21 Muhammad Zubir bin Azmi (Nazirul Naim 75'), 19 Wan Zack Haikal bin Wan Nor, 8 Safiq bin Rahim (C) (Nasir Basharudin 61'), 17 Mohd Amri bin Yahyah (Baddrol Bakhtiar 61'), 18 Joseph Kalang Tie (Ahmad Hazwan Bakri 67'), 10 Nor Farhan bin Muhamad (S. Kumaahran 73')

Simpanan: 1 Muhd Zamir bin Selamat, 3 Yong Kuong Yong, 7 Baddrol bin Bakhtiar, 11 Ahmad Syamim Yahya, 12 Ahmad Hazwan bin Bakri, 5 Nazirul Naim Che Hasim, 14 Kumaahran a/l Sathasivam, 4 Syahrul Azwari bin Ibrahim, 13 Mohd Nadir bin Basharudin, 20 Mohd Faiz bin Subri, 9 Mohd Nurridzuan

Ketua Jurulatih: Dollah Salleh

Penjaga Gol (2):
1. Zamir Selamat (Perak)
2. Khairul Fahmi Che Mat (Kelantan)

Pertahanan (8):
3. Afif Amiruddin (PDRM)
4. Yong Kuong Yong (Pulau Pinang)
5. Zubir Azmi (Terengganu)
6. Nazirul Naim Che Hashim (Harimau Muda B)
7. S. Kunanlan (Johor Darul Ta'zim)
8. Junior Eldstal (Johor Darul Ta'zim)
9. Nasir Basharuddin (Perak)
10. Amiridzwan Taj Tajuddin (Kelantan)

Tengah (9):
11. Baddrol Bakhtiar (Kedah)
12. Joseph Kalang Tie (Sarawak)
13. Ahmad Syamim Yahya (Felda United)
14. Ahmad Hazwan Bakri (Selangor)
15. S. Kumaahran (Harimau Muda B)
16. Syahrul Azwari Ibrahim (Harimau Muda B)
17. Safiq Rahim (Johor Darul Ta'zim)
18. Nurridzuan Abu Hassan (Perak)
19. Wan Zack Haikal Wan Nor (Kelantan)

Penyerang (3):
20. Faiz Subri (Pulau Pinang)
21. Amri Yahyah (Johor Darul Ta'zim)
22. Nur Farhan Muhammad (Kelantan)


PERLAWANAN PERSAHABATAN ANTARABANGSA "A"
6 Jun 2015 (Sabtu)
Malaysia0-0Hong Kong8.45 mlm Stadium Nasional Bukit Jalil

Barisan Pemain Malaysia
1 Farizal Marlias (22 Khairul Fahmi Che Mat 62'), 16 S. Kunanlan, 2 Muslim Ahmad, 3 Fadhli Shas, 21 Zubir Azmi, 19 Joseph Kalang Tie (14 Azammuddin Akil 62'), 15 Junior Eldstal (18 Ahmad Hazwan Bakri 85'), 11 Ahmad Syamim Yahya (12 Nasir Basharuddin 45'), 13 Indra Putra Mahayuddin (K) (20 R. Gopinathan 76'), 17 Amri Yahaya (10 Safee Sali 68'), 7 Afiq Azmi

Simpanan tidak digunakan:
23 Khairul Azhan Khalid, 4 Mahali Jasuli, 5 Afif Amiruddin, 6 Yong Kuong Yong, 9 Nazrin Nawi

Senarai akhir 23 pemain lawan Hong Kong.
Yong Kuong Yong (Pulau Pinang).
Khairul Fahmi Che Mat (Kelantan).
Muslim Ahmad, Afif Amiruddin (PDRM).
Joseph Kalang Tie (Sarawak).
Zubir Azmi (Terengganu).
Nasir Basharuddin (Perak).
Ahmad Hazwan Bakri, Afiq Azmi (Selangor).
Indra Putra Mahayuddin, Ahmad Syamim Yahya (Felda United FC).
Khairul Azhan Khalid, R. Gopinathan, Azamuddin Akil (semua Pahang).
Farizal Marlias, Fadhli Shas, Junior Eldstal, S. Kunanlan, Mahalli Jasuli, Safiq Rahim, Amri Yahyah, Safee Sali, Nazrin Nawi (semua Johor Darul Ta'zim).


PERLAWANAN PERSAHABATAN ANTARABANGSA "A"
26 Mac 2015 (Khamis)
Oman6-0MalaysiaAl-Seeb Sports Stadium, Muscat

Ketua Jurulatih: Dollah Salleh

Senarai pemain
Penjaga Gol (2):
1. Mohd Khairulazhan bin Mohd Khalid (Pahang)
2. Mohd Farizal bin Marlias (JDT)

Pertahanan (6):
3. Mohamad Muslim bin Ahmad (PDRM)
4. Mohd Afif bin Amiruddin (PDRM)
5. Mohd Fadhli bin Mohd Shas (JDT)
6. Kunanlan Subramaniam (JDT)
7. Che Rashid bin Che Halim (JDT II)
8. Mohd Zubir bin Azmi (Terengganu)

Tengah (5):
9. Safiq bin Rahim (JDT)
10. Chanturu Suppiah (JDT)
11. Junior Eldstal (JDT)
12. Muhammad Akram bin Mahinan (JDT II)
13. Joseph Kalang Tie (Sarawak)

Penyerang (7):
14. Baddrol bin Bakhtiar (Kedah)
15. Ahmad Hazwan bin Bakri (Selangor)
16. Abdul Manaf bin Mamat (Terengganu)
17. Indra Putra bin Mahayuddin (KL Felda United FC)
18. Mohd Amri bin Yahaya (JDT)
19. Norshahrul Idlan Talaha (ATM)
20. Mohd Syamim bin Othman (KL Felda United FC)

*Wan Zack Haikal dan R. Gopinathan dipanggil menggantikan S. Chanturu dan Junior Eldstal.

Senarai menunggu:
1. Khairul Fahmi bin Che Mat (Kelantan/GK)
2. Gurusamy Govindar Kandasamy (Selangor/MF)
3. Wan Zack Haikal bin Wan Nor (Kelantan/MF)
4. Gopinathan Ramachandra (Pahang/MF)
5. Mohd Safee bin Mohd Sali (JDT/FW)

Jumaat, Mei 27, 2016

Piala Belia 2016

Piala Belia 2016. Saingan Kumpulan A dan Kumpulan B secara liga 2 pusingan bermula 28 Februari 2016 disusuli peringkat kalah mati.

PB13 30 Mei 2016 (Isnin)
123 A Selangor mln Perak (4.45ptg Stadium Majlis Perbandaran Selayang)

PP12 1 Jun 2016 (Rabu)
119 B Kelantan mln SSMP B-16 (4.45ptg Stadium Sultan Mohamad IV, Kota Bharu)

PP14 4 Jun 2016 (Sabtu)
140 B SSBJ-17 mln MISC-MIFA (4.45ptg Padang D MSN, Bukit Jalil)

PB14 29 Mei 2016 (Ahad)
137 B KL Felda United 1-2 SSMP B-16 (Stadium Mini UPM, Serdang)

PB11 29 Mei 2016 (Ahad)
108 B Kuala Lumpur 2-0 ATM (Stadium Mini UKM, Bangi)

Rk.Kumpulan APMSKJBPGMata
1Sabah14101328111731
2Kedah1493226101630
3Selangor137422181325
4Pulau Pinang1465324101423
5Perak136341614221
6Pahang FC1471627151222
7Negeri Sembilan145271118-717
8SSMP B-17144461714316
9Sarawak141491026-167
10Perlis140113660-541
Rk.Kumpulan BPMSKJBPGMata
1KL Felda United FC149412591631
2SSMP B-16118122091125
3SSBJ B-171163225101521
4Johor Darul Ta'zim IV146351614221
5Kelantan1263322111121
6Kuala Lumpur146442317622
7Terengganu145361313018
8Melaka144371212015
9MISC-MIFA132291029-198
10ATM131012444-403

PB1 28 Februari 2016 (Ahad)
1 APerak2-1SarawakStadium Perak, Ipoh
2 ANegeri Sembilan1-2SabahPadang Merdeka, Port Dickson
3 APahang0-1Pulau PinangPadang Majlis Daerah Pekan
4 APerlis0-5KedahStadium UiTM Perlis, Arau
5 ASelangor2-1SSMP B-17Stadium Mini Salak Tinggi
6 BKL Felda United1-0MelakaStadium Mini UPM, Serdang
7 BSSMP B-162-0Kuala LumpurStadium Mini SSMP, Gambang
8 BKelantan2-0MISC-MIFAStadium Sultan Mohamad IV, Kota Bharu
9 BATM0-3JohorPadang Kem Terendak, Melaka
10 BTerengganu0-2SSBJ B-17Padang Sintetik Kompleks Sukan Gong Badak
PB2 6 Mac 2016 (Ahad)
11 ASSMP B-171-0PerakPadang B, Akademi Mokhtar Dahari, Gambang
12 ASarawak2-1PerlisStadium Negeri Sarawak, Petra Jaya
13 AKedah1-1PahangStadium Mini Jitra
14 APulau Pinang2-0Negeri SembilanPadang A, USM Pulau Pinang
15 ASabah1-2SelangorStadium Penampang, Kota Kinabalu
16 BSSBJ B-171-2KL Felda United FCPadang D MSN, Bukit Jalil
17 BMelaka4-0ATMStadium Hang Tuah, Melaka
18 BJohor1-2KelantanStadium Mini UTM, Skudai
19 BMISC-MIFA16 MacSSMP B-16Stadium Mini USIM, Nilai
20 BKuala Lumpur2-1TerengganuStadium Mini UPM, Serdang
PB3 9 Mac 2016 (Rabu)
21 APahang5-1SarawakPadang Majlis Daerah Pekan
22 APerlis1-2PerakStadium UiTM Perlis, Arau
23 ASelangor0-0Pulau PinangStadium Majlis Perbandaran Selayang
24 ANegeri Sembilan0-2KedahStadium Tuanku Abdul Rahman, Paroi
25 ASabah2-1SSMP B-17Stadium Penampang, Kota Kinabalu
*26 BMelaka1-1KelantanStadium Hang Jebat, Melaka
27 BATM0-5KL Felda United FCPadang Kem Terendak, Melaka
28 BTerengganu1-1MISC-MIFAPadang Sintetik, Kompleks Sukan Gong Badak
29 BSSMP B162-0JohorPadang B, Akademi Mokhtar Dahari, Gambang
30 BKuala Lumpur1-1SSBJ B-17Stadium Mini UPM, Serdang
PB4 13 Mac 2016 (Ahad)
31 ASSMP B-174-0PerlisPadang B, Akademi Mokhtar Dahari, Gambang
32 APerak1-2PahangStadium Mini SMK Gunung Rapat, Ipoh
33 ASarawak1-2Negeri SembilanStadium Negeri, Kuching, Sarawak
34 AKedah1-0SelangorStadium Mini Jitra
35 APulau Pinang2-3SabahStadium Mini USM, Pulau Pinang
36 BSSBJ B-175-0ATMPadang D MSN, Bukit Jalil
37 BKL Felda United1-1KelantanStadium Mini BSN, Bangi
38 BMelaka0-2SSMP B-16Stadium Hang Tuah, Melaka
39 BJohor1-0TerengganuStadium Mini UTM, Skudai
40 BMISC-MIFA0-5Kuala LumpurStadium Mini UKM, Bangi
PB5 16 Mac 2016 (Rabu)
19 BMISC-MIFA1-1SSMP B-16Stadium Mini USIM, Nilai
PB5 3 April 2016 (Ahad)
41 ASelangor3-0SarawakPadang SUK, Shah Alam
42 ANegeri Sembilan0-2PerakStadium Tuanku Abdul Rahman, Paroi
43 APahang9-0PerlisPadang Majlis Daerah Pekan
44 ASabah0-1KedahStadium Penampang, Kota Kinabalu
45 APulau Pinang0-1SSMP B-17Padang A USM, Pulau Pinang
46 BTerengganu0-0MelakaPadang Sintetik, Kompleks Sukan Gong Badak
47 BSSMP B161-2KL Felda United FCPadang B, Akademi Mokhtar Dahari, Gambang
48 BKelantan4-1ATMStadium Sultan Mohamad IV, Kota Bharu
49 BKuala Lumpur2-1JohorStadium Mini UPM, Serdang
50 BMISC-MIFA1-8SSBJ B-17Stadium Panasonic MSN, Shah Alam
PB6 10 April 2016 (Ahad)
51 ASSMP B-172-0PahangPadang B, Akademi Mokhtar Dahari, Gambang
52 APerlis1-2Negeri SembilanStadium Mini UiTM Perlis, Arau
53 APerak1-1SelangorStadium Mini SMK Gunung Rapat, Ipoh
54 ASarawak0-1SabahStadium Negeri, Kuching, Sarawak
55 AKedah2-0Pulau PinangStadium Mini Jitra
56 BSSBJ B-173-2KelantanPadang D MSN, Bukit Jalil
57 BATM1-4SSMP B-16Padang Kem Terendak, Melaka
58 BKL Felda United2-0TerengganuStadium Mini UPM, Serdang
59 BMelaka0-1Kuala LumpurStadium Hang Tuah, Melaka
60 BJohor2-1MISC-MIFAStadium Mini UTM, Skudai
PB7 17 April 2016 (Ahad)
61 APulau Pinang2-2SarawakPadang A USM, Pulau Pinang
62 ASabah2-1PerakStadium Penampang, Kota Kinabalu
64 ANegeri Sembilan1-2PahangStadium Tuanku Abdul Rahman, Paroi
65 AKedah2-1SSMP B-17Stadium Mini Jitra
66 BMISC-MIFA0-2MelakaPadang A UKM, Bangi
67 BKuala Lumpur1-3KL Felda United FCStadium Mini UPM, Serdang
68 BTerengganu1-0ATMPadang Sintetik, Kompleks Sukan Gong Badak
69 BSSMP B-162-1KelantanPadang B, Akademi Mokhtar Dahari, Gambang
70 BJohor0-1SSBJ B-17Stadium Mini UTM, Skudai
PB8 20 April 2016 (Rabu)
71 ASSMP B-170-0Negeri SembilanPadang B, Akademi Mokhtar Dahari, Gambang
72 APahang0-3SelangorPadang Majlis Daerah Pekan
73 APerlis1-7SabahStadium Mini UiTM Perlis, Arau
74 APerak1-0Pulau PinangStadium Mini SMK Gunong Rapat, Ipoh
75 ASarawak0-1KedahStadium Negeri, Kuching, Sarawak
76 BSSBJ B-171-2SSMP B-16Padang D MSN, Bukit Jalil
77 BKelantan1-0TerengganuStadium Sultan Mohamad IV, Kota Bharu
78 BATM0-4Kuala LumpurPadang Kem Terendak, Melaka
79 BKL Felda United2-0MISC-MIFAStadium Mini UPM, Serdang
80 BMelaka0-1JohorStadium Hang Tuah, Melaka
PB9 24 April 2016 (Ahad)
81 ASSMP B-172-0SarawakPadang B, Akademi Mokhtar Dahari, Gambang
82 AKedah2-3PerakStadium Mini Jitra
83 APulau Pinang6-0PahangPadang A USM, Pulau Pinang
84 ASabah1-0PahangStadium Penampang, Kota Kinabalu
85 ASelangor3-0Negeri SembilanPadang SUK, Shah Alam
86 BSSBJ B-171-0MelakaPadang D MSN, Bukit Jalil
87 BJohor1-1KL Felda United FCStadium Mini UTM, Skudai
88 BMISC-MIFAp-pATMStadium Panasonic MSN, Shah Alam
89 BKuala Lumpurp-pKelantanStadium Mini UPM, Serdang
90 BTerengganu1-2SSMP B-16Padang Sintetik, Kompleks Sukan Gong Badak
PB7 27 April 2016 (Rabu)
63 ASelangor3-0PerlisPadang SUK, Shah Alam
PB9 28 April 2016 (Khamis)
88 BMISC-MIFA2-0ATMPadang A UKM, Bangi
PUSINGAN KEDUA
PB10 1 Mei 2016 (Ahad)
91 ASarawak2-2SSMP B-17Stadium Negeri, Kuching, Sarawak
92 APerak1-3KedahStadium Mini SMK Gunong Rapat, Ipoh
93 APerlis0-7Pulau PinangStadium Mini UiTM Perlis, Arau
94 APahang0-1SabahPadang Majlis Daerah Pekan
95 ANegeri Sembilan0-1SelangorPadang Merdeka, Port Dickson
96 BMelaka1-1SSBJ B-17Stadium Hang Tuah, Melaka
97 BKL Felda United1-0JohorStadium Mini UPM, Serdang
98 BATM1-0MISC-MIFAStadium MINDEF, Kuala Lumpur
99 BKelantan2-0Kuala LumpurStadium Sultan Mohamad IV, Kota Bharu
100 BSSMP B-160-1TerengganuPadang B, Akademi Mokhtar Dahari, Gambang
PB11 7 Mei 2016 (Sabtu)
109 BMISC-MIFAp-p
(m 52')
KL Felda UnitedPadang A, UKM Bangi
PB11 8 Mei 2016 (Ahad)
101 ANegeri Sembilan1-0SSMP B-17Stadium Tuanku Abdul Rahman, Paroi
102 ASelangorp-p
(m 6')
PahangStadium Pataling Jaya, Kelana Jaya
103 ASabah6-0PerlisStadium Penampang, Kota Kinabalu
104 APulau Pinang1-1PerakPadang A, USM Pulau Pinang
105 AKedah3-0SarawakStadium Mini Jitra
106 BSSMP B-1631 JulSSBJ B-17Padang B, Akademi Mokhtar Dahari, Gambang
107 BTerengganu2-1KelantanPadang Sintetik, Kompleks Sukan Gong Badak
108 BKuala Lumpurp-pATMStadium Mini UPM, Serdang
110 BJohor1-0MelakaStadium Mini UTM, Skudai
PB12 11 Mei 2016 (Rabu)
111 ASarawak0-1Pulau PinangStadium Negeri, Kuching, Sarawak
102 APerak1-0SabahStadium TLDM, Lumut
103 APerlis1-1SelangorStadium Mini UiTM Perlis, Arau
104 APahang1-2Negeri SembilanPadang Majlis Daerah Pekan
105 ASSMP B-172-2KedahPadang B, Akademi Mokhtar Dahari, Gambang
106 BMelaka2-1MISC-MIFAStadium Hang Tuah, Melaka
117 BKL Felda United2-2Kuala LumpurStadium Mini UPM, Serdang
118 BATM1-5TerengganuPadang Kem Terendak, Melaka
119 BKelantan1 JunSSMP B-16Stadium Sultan Mohamad IV, Kota Bharu
110 BSSBJ B-171-1Johor Padang D, MSN Bukit Jalil

PB13 15 Mei 2016 (Ahad)
121 A Pahang 1-0 SSMP B-17 (4.45 ptg Padang Majlis Daerah Pekan)
122 A Negeri Sembilan 2-1 Perlis (4.45ptg Stadium Tuanku Abdul Rahman, Paroi)
123 A Selangor p-p Perak (4.45ptg Padang SUK, Shah Alam)
124 A Sabah 1-1 Sarawak (4.15ptg Stadium Penampang, Kota Kinabalu)
125 A Pulau Pinang 0-0 Kedah (4.45ptg Stadium USM, Pulau Pinang)
126 B Kelantan (4 Jun) SSBJ B-17 (4.45ptg Stadium Sultan Mohamad IV, Kota Bharu)
127 B SSMP B-16 (4 Jun) ATM (4.45ptg Padang B, Akademi Mokhtar Dahari, Gambang)
128 B Terengganu 0-0 KL Felda United (4.45ptg Padang Sintetik, Kompleks Sukan Gong Badak)
129 B Kuala Lumpur 1-2 Melaka (4.45 ptg Kompleks Sukan Maybank,Bangi)
130 B MISC-MIFA 1-2 Johor Darul Ta'zim IV (4.45ptg Stadium Mini BSN,Bangi)

PB11 18 Mei 2016 (Rabu)
109 B MISC-MIFA 0-2 Felda United (Stadium UPM, Serdang)

PB14 20 Mei 2016 (Jumaat)
139 B Johor Darul Ta'zim IV 2-2 Kuala Lumpur (Stadium Mini UTM, Skudai)

PB14 22 Mei 2016 (Ahad)
131 A Sarawak 1-1 Selangor (Stadium Negeri Sarawak, Kuching)
132 A Perak 0-0 Negeri Sembilan (Stadium TLDM, Lumut)
133 A Perlis 0-4 Pahang (Stadium Mini UiTM Perlis, Arau)
134 A Kedah 1-2 Sabah (Stadium Mini Jitra)
135 A SSMP B-17 1-1 Pulau Pinang (Padang B, Akademi Mokhtar Dahari, Gambang)
136 B Melaka 0-1 Terengganu (Stadium Hang Tuah, Melaka)
138 B ATM 0-5 Kelantan (Stadium MINDEF, Kuala Lumpur)

PB9 25 Mei 2016 (Rabu)
89 B Kuala Lumpur 0-0 Kelantan (Stadium Mini UPM, Serdang)

PB11 26 Mei 2016 (Khamis)
102 A Selangor 1-2 Pahang (Padang SUK, Shah Alam)

KUMPULAN A
A1 Sarawak
A2 Perak
A3 Perlis
A4 Pahang FC
A5 Negeri Sembilan
A6 Selangor
A7 Sabah
A8 Pulau Pinang
A9 Kedah
A10 Sekolah Sukan Malaysia Pahang (SSMP) Bawah-17

KUMPULAN B
B1 Melaka
B2 KL Felda United FC
B3 ATM
B4 Kelantan
B5 Sekolah Sukan Bukit Jalil (SSBJ) Bawah-17
B6 Teremgganu
B7 MISC-MIFA
B8 Kuala Lumpur
B9 Johor Darul Ta'zim IV
B10 Sekolah Sukan Malaysia Pahang (SSMP) Bawah-16

Khamis, Mei 26, 2016

AFC U16 Championship 2016


AFC KEJUARAAN B16 INDIA 2016
AFC U16 CHAMPIONSHIP INDIA 2016

15 September -  2 Oktober 2016

Kumpulan A
A1 India
A2 IR Iran
A3 Saudi Arabia
A4 United Arab Emirates

Kumpulan B
B1 Australia
B2 Japan
B3 Vietnam
B4 Kyrgyzstan

Kumpulan C
C1 Korea Republic
C2 Malaysia
C3 Oman
C4 Iraq

Kumpulan D
D1 DPR Korea
D2 Uzbekistan
D3 Thailand
D4 Yemen

Dua pasukan teratas setiap kumpulan layak ke suku akhir.

Empat pasukan berkedudukan teratas AFC U-16 Championship 2016 akan layak ke FIFA U-17 World Cup India 2017.

Match Schedule

15 September 2016
1 A1 (India) v A4
2 A2 v A3

16 September 2016
3 B1 v B4
4 B2 v B3
5 C1 v C4
6 C2 v C3

17 September 2016
7 D1 v D4
8 D2 vD3

18 September 2016
9 A4 v A2
10 A3 v A1 (India)

19 September 2016
11 B4 v B2
12 B3 v B1
13 C4 v C2
14 C3 v C1

20 September 2016
15 D4 v D2
16 D3 v D1

21 September 2016
17 A1 (India) v A2
18 A3 v A4

22 September 2016
19 B1 v B2
20 B3 v B4
21 C1 v C2
22 C3 v C4

23 September 2016
23 D1 v D2
24 D3 v D4

25 September 2016
25 Winners Group A v Runners-up Group B
26 Winners Group B v Runners-up Group A

26 September 2016
27 Winners Group C v Runners-up Group D
28 Winners Group D v Runners-up Group C

29 September 2016
PO1* Loser Match 25 v Loser Match 27
PO2* Loser Match 26 v Loser Match 28

29 September 2016
29 Winner Match 25 v Winner Match 27
30 Winner Match 26 v Winner Match 28

2 October 2016
PO3* Winner PO1 v Winner PO2

2 October 2016
31 Winner Match 29 v Winner Match 30

* Play-off matches will be played only if India advance to the semi-finals. In this case, the winner of Play-off 3 (PO3) will also qualify for FIFA U-17 World Cup India 2017.

KEJUARAAN AFC BAWAH 16 2016
Kelayakan

12 September 2015 - 20 September 2015
National Stadium, Vientiane, Laos

Kumpulan GPMSKJBPGMata
Malaysia43102212110
Laos4220133108
Timor Leste4211182167
Philippines41031024-143
Northern Mariana Islands4004235-330

Kumpulan G
20 September 2015 (Ahad)
Northern Mariana 2-9 Philippines
Malaysia 1-1 Laos

18 September 2015 (Jumaat)
Philippines 0-7 Malaysia
Laos 1-1 Timor Leste

16 September 2015 (Rabu)
Malaysia 1-0 Timor Leste
Laos 5-0 Northern Mariana

14 September 2015 (Isnin)
Northern Mariana 0-13 Malaysia
Timor Leste 9-0 Philippines

12 September 2015 (Sabtu)
Timor Leste 8-0 Northern Mariana
Philippines 1-6 Laos

16 pasukan yang layak ke Kejuaraan AFC B16 2016
11 - Juara kumpulan
4 - Naib Juara kumpulan terbaik
1 - India (tuan rumah)

Undian kumpulan kelayakan
Kumpulan A: Uzbekistan, Yemen, Palestine (H), Maldives
Kumpulan B: Nepal, Oman, Kyrgyzstan (H), Jordan
Kumpulan C: Qatar (H), Tajikistan, Iraq, Turkmenistan
Kumpulan D: Saudi Arabia, UAE, Bangladesh (H), Pakistan
Kumpulan E: Iran (H), Bahrain, India (Q), Lebanon
Kumpulan F: Syria, Kuwait, Afghanistan, Sri Lanka
Kumpulan G: Malaysia, Laos (H), Philippines, Northern Mariana, Timor Leste
Kumpulan H: DPR Korea, Thailand, Singapore(H), Cambodia
Kumpulan I: Korea Republic, China PR(H), Chinese Taipei, Macau
Kumpulan J: Australia, Vietnam, Myanmar, Guam
Kumpulan K: Japan, Hong Kong, Mongolia (H), Brunei DS
*(H) -Tuan Tumah, (Q) - Layak