KOTAK JERIT (SHOUTBOX)

1

Ahad, Jun 16, 2013

PIALA FAM - SEJARAH PEMENANG

Piala FAM - Sejarah

Piala Persatuan Bolasepak Malaysia (FAM) atau Piala FAM Cup adalah liga bolasepak tahap ketiga di Malaysia. Piala ini dimainkan di antara kelab perdana di Malaysia sejak 1980. Dua pasukan teratas dari Piala FAM akan dinaikkan ke Liga Perdana (Premier) dan dua pasukan dibawah dari Liga Perdana (Premier) akan diturunkan ke Piala FAM.

Juara Lalu:
TAHUNJOHANNAIB JOHAN
2013Pulau Pinang-
2012KL Suruhanjaya Perkhidmatan Awam (SPA FC)Pahang Kuantan Shahzan Muda FC
2011Negeri Sembillan BetariaJohor MBJB
2010KL Sime Darby FCPulau Pinang SDM Navy Kepala Batas
2009KL Pos MalaysiaPerlis Kelab Sukan Tambun Tulang
2008PBD K. Terengganu (T-Team)Majlis Bandaraya Johor Bahru (MBJB)
2007Selangor Proton FCSabah Beverly K.Kinabalu FC
2006Johor Pasir Gudang UnitedATM
2005KelantanPahang Shahzan Muda FC
2004Pulau Pinang Suria NTFAPerak UPB FC
2003Selangor PKNS FCSelangor MK Land FC
2002Kelantan JPS FCPerak TKN FC
2001Selangor MPPJSAJH FC
2000Kelantan JKR FCPDRM
1999Kelantan JKR FCKL Malay Mail FC
1998Melaka TMFCKelantan TNB FC
1997ATMN.Sembilan Chempaka FC
1996Melaka TMFCJohor FC
1995Johor FC-
1994Johor FC-
1991Kedah Langkasuka FCPenang Intel FC
1985KL Cheq PointKL City Hall
1984Johor BahruFaizar Haris FC
1983Penang SPPP FC-
1982Selangor SSC FCKL MARA FC
1981Penang SPPP FCKL UMBC FC
1980Pahang Darulmakmur FCN.Sembilan Indians
TAHUNJOHANKEPUTUSANNAIB JOHAN
1972Selangor2-1Kelantan
1971Penjara5-2Kelantan
1970Penjara3-2Selangor
1969Terengganu3-1Selangor
1968Selangor3-2Pulau Pinang
1967Singapura2-1Selangor
1966Selangor3-0Johor
1965Perak3-2Singapura
1964Perak7-1Selangor
1963Singapura7-0Kelantan
1962Selangor4-3Pulau Pinang
1961Selangor5-3Pulau Pinang
1960Selangor5-0Perak
1959Perak1-0Johor
1958Combined Services3-1Melaka
1957Pulau Pinang8-1Melaka
1956Pulau Pinang5-1Negeri Sembilan
1955Pulau Pinang2-1Selangor
1954Selangor2-1Combined Services
1953Kelantan1-1Selangor
1952Pulau Pinang5-0Selangor

Liga FAM 2010

Sime Darby Johan Liga FAM 2010

KEDUDUKAN LIGA (8 Pasukan)
RKPasukanPMSKJBPGMt
1Kuala Lumpur Sime Darby1411303733436
2Pulau Pinang SDM Navy Kepala Batas1493241152630
3Kuala Lumpur SPA1493225111430
4Pahang Kelab Sukan Bolasepak UiTM146262920914
5Johor Kelab Sukan MBJB144191428-1413
6Perlis KSK Tambun Tulang143471831-1313
7Johor Kelab Sukan Melodi Jaya142481134-2310
8Selangor KSB Ban Hoe Leong1413121146-356

Peringkat Liga : Mac 7 2010 (Ahd) - Mei 26 2010 (Rab)

PUSINGAN PERTAMA
LFAM 1 - Mac 7 2010 (Ahd)
#PasukanmlnPasukanTempat
1Perlis, KSK Tambun Tulang0-2Pulau Pinang, SDM Navy Kepala Batas4.45ptg Std Utama Negeri, Perlis
2Johor, Kelab Sukan Melodi Jaya0-1Johor, Kelab Sukan MBJB4.45ptg Pdg Kompleks Nusa Mutiara, Kangkar Tebrau
3Pahang, Kelab Sukan Bolasepak UiTM0-0Kuala Lumpur, Sime Darby4.45ptg Stadium Darul Makmur, Kuantan
4Selangor, KSB Ban Hoe Leong0-0Kuala Lumpur, SPA4.45ptg Kompleks Sukan PKNS, Kelana Jaya
LFAM 2 - Mac 14 2010 (Ahd)
#PasukanmlnPasukanTempat
5Pulau Pinang, SDM Navy Kepala Batas1-1Johor, Kelab Sukan Melodi Jaya4.45ptg Kompleks Sukan Bertam, Kepala Batas
6Kuala Lumpur, Sime Darby2-0Selangor, KSB Ban Hoe Leong4.45ptg Pdg Latihan Petronas, Bangi
7Johor, Kelab Sukan MBJB0-3Pahang, Kelab Sukan Bolasepak UiTM4.45ptg Pdg Sri Gelam, Johor Bahru
8Kuala Lumpur, SPA2-1Perlis, KSK Tambun Tulang4.45ptg Pdg Kilat TNB, Pantai Baru, KL
LFAM 3 - Mac 21 2010 (Ahd)
#PasukanmlnPasukanTempat
9Johor, Kelab Sukan Melodi Jaya2-2Perlis, KSK Tambun Tulang4.45ptg Pdg Kompleks Nusa Mutiara, Kangkar Tebrau
10Pulau Pinang, SDM Navy Kepala Batas4-0Pahang, Kelab Sukan Bolasepak UiTM4.45ptg Kompleks Sukan Bertam, Kepala Batas
11Selangor, KSB Ban Hoe Leong0-1Johor, Kelab Sukan MBJB4.45ptg Kompleks Sukan PKNS, Kelana Jaya
12Kuala Lumpur, Sime Darby2-0Kuala Lumpur, SPA4.45ptg Pdg Latihan Petronas, Bangi
LFAM 4 - Mac 28 2010 (Ahd)
#PasukanmlnPasukanTempat
13Pulau Pinang, SDM Navy Kepala Batas5-2Selangor, KSB Ban Hoe Leong4.45ptg Kompleks Sukan Bertam, Kepala Batas
14Perlis, KSK Tambun Tulang1-1Pahang, Kelab Sukan Bolasepak UiTM4.45ptg Std Utama Negeri, Perlis
15Johor, Kelab Sukan MBJB0-2Kuala Lumpur, Sime Darby4.45ptg Pdg Sri Gelam, JB
16Kuala Lumpur, SPA1-1Johor, Kelab Sukan Melodi Jaya4.45ptg Pdg Kilat TNB, Pantai Baru, KL
LFAM 5 - Apr 04 2010 (Ahd)
#PasukanmlnPasukanTempat
17Johor, Kelab Sukan Melodi Jaya0-6Pahang, Kelab Sukan Bolasepak UiTM4.45ptg Pdg Kompleks Nusa Mutiara, Kangkar Tebrau
18Selangor, KSB Ban Hoe Leong1-4Perlis, KSK Tambun Tulang4.45ptg Kompleks Sukan PKNS, Kelana Jaya
19Kuala Lumpur, Sime Darby1-0Pulau Pinang, SDM Navy Kepala Batas4.45ptg Pdg Latihan Petronas, Bangi
20Johor, Kelab Sukan MBJB0-1Kuala Lumpur, SPA4.45ptg Pdg Sri Gelam, JB
LFAM 6 - Apr 11 2010 (Ahd)
#PasukanmlnPasukanTempat
21Pulau Pinang, SDM Navy Kepala Batas3-2Johor, Kelab Sukan MBJB4.45ptg Kompleks Sukan Bertam, Kepala Batas
22Perlis, KSK Tambun Tulang0-1Kuala Lumpur, Sime Darby4.45ptg Std Utama Negeri, Perlis
23Johor, Kelab Sukan Melodi Jaya2-1Selangor, KSB Ban Hoe Leong4.45ptg Pdg Kompleks Nusa Mutiara, Kangkar Tebrau
24Kuala Lumpur, SPA3-2Pahang, Kelab Sukan Bolasepak UiTM(Hujan-Apr 12 4.45 ptg Std Uitm,S Alam) 4.45ptg Pdg Kilat TNB, Pantai Baru, KL
LFAM 7 - Apr 18 2010 (Ahd)
#PasukanmlnPasukanTempat
25Selangor, KSB Ban Hoe Leong0-4Pahang, Kelab Sukan Bolasepak UiTM4.45ptg Kompleks Sukan PKNS, Kelana Jaya
26Kuala Lumpur, Sime Darby5-0Johor, Kelab Sukan Melodi Jaya4.45ptg Pdg Latihan Petronas, Bangi
27Johor, Kelab Sukan MBJB0-0Perlis, KSK Tambun Tulang4.45ptg Pdg Sri Gelam, JB
28Kuala Lumpur, SPA1-0Pulau Pinang, SDM Navy Kepala Batas4.15ptg Pdg Kilat TNB, Pantai Baru, KL

PUSINGAN KEDUA
LFAM 8 - Apr 21 2010 (Rab)
#PasukanmlnPasukanTempat
29Pulau Pinang, SDM Navy Kepala Batas3-2Kuala Lumpur, SPA4.45ptg Kompleks Sukan Bertam, Kepala Batas
30Perlis, KSK Tambun Tulang2-1Johor, Kelab Sukan MBJB4.45ptg Std Utama Negeri, Perlis
31Johor, Kelab Sukan Melodi Jaya0-1Kuala Lumpur, Sime Darby4.45ptg Pdg Kompleks Nusa Mutiara, Kangkar Tebrau
32Pahang, Kelab Sukan Bolasepak UiTM2-1Selangor, KSB Ban Hoe Leong4.45ptg Stadium Mini UiTM, Shah Alam
LFAM 9 - Apr 25 2010 (Ahd)
#PasukanmlnPasukanTempat
33Pulau Pinang, SDM Navy Kepala Batas6-1Perlis, KSK Tambun Tulang4.45ptg Kompleks Sukan Bertam, Kepala Batas
34Kuala Lumpur, Sime Darby3-0Pahang, Kelab Sukan Bolasepak UiTM4.45ptg Pdg Latihan Petronas, Bangi
35Johor, Kelab Sukan MBJB1-3Johor, Kelab Sukan Melodi Jaya4.45ptg Pdg Sri Gelam, JB
36Kuala Lumpur, SPA6-0Selangor, KSB Ban Hoe Leong4.15ptg Pdg Kilat TNB, Pantai Baru, KL
LFAM 10 - Mei 02 2010 (Ahd)
#PasukanmlnPasukanTempat
37Perlis, KSK Tambun Tulang1-4Kuala Lumpur, SPA4.45ptg Std Utama Negeri, Perlis
38Johor, Kelab Sukan Melodi Jaya1-1Pulau Pinang, SDM Navy Kepala Batas4.45ptg Pdg Kompleks Nusa Mutiara, Kangkar Tebrau
39Pahang, Kelab Sukan Bolasepak UiTM0-2Johor, Kelab Sukan MBJB4.45ptg Stadium Mini UiTM, Shah Alam
40Selangor, KSB Ban Hoe Leong0-8Kuala Lumpur, Sime Darby4.45ptg Kompleks Sukan PKNS, Kelana Jaya
LFAM 11 - Mei 09 2010 (Ahd)
#PasukanmlnPasukanTempat
41Pahang, Kelab Sukan Bolasepak UiTM2-3Pulau Pinang, SDM Navy Kepala Batas4.45ptg Stadium Mini UiTM, Shah Alam
42Perlis, KSK Tambun Tulang4-1Johor, Kelab Sukan Melodi Jaya4.45ptg Std Utama Negeri, Perlis
43Johor, Kelab Sukan MBJB5-1Selangor, KSB Ban Hoe Leong4.45ptg Pdg Sri Gelam, JB
44Kuala Lumpur, SPA1-1Kuala Lumpur, Sime Darby4.15ptg Pdg Kilat TNB, Pantai Baru, KL
LFAM 12 - Mei 16 2010 (Ahd)
#PasukanmlnPasukanTempat
45Johor, Kelab Sukan Melodi Jaya1-2Kuala Lumpur, SPA4.45ptg Pdg Kompleks Nusa Mutiara, Kangkar Tebrau
46Pahang, Kelab Sukan Bolasepak UiTM3-0Perlis, KSK Tambun Tulang4.45ptg Stadium Mini UiTM, Shah Alam
47Selangor, KSB Ban Hoe Leong1-5Pulau Pinang, SDM Navy Kepala Batas4.45ptg Kompleks Sukan PKNS, Kelana Jaya
48Kuala Lumpur, Sime Darby4-0Johor, Kelab Sukan MBJB4.45ptg Pdg Latihan Petronas, Bangi
LFAM 13 - Mei 23 2010 (Ahd)
#PasukanmlnPasukanTempat
49Pulau Pinang, SDM Navy Kepala Batas1-1Kuala Lumpur, Sime Darby4.45ptg Kompleks Sukan Bertam, Kepala Batas
50Perlis, KSK Tambun Tulang1-1Selangor, KSB Ban Hoe Leong4.45ptg Std Utama Negeri, Perlis
51Pahang, Kelab Sukan Bolasepak UiTM6-0Johor, Kelab Sukan Melodi Jaya4.45ptg Stadium Nasional Bukit Jalil, Kuala Lumpur
52Kuala Lumpur, SPA2-1Johor, Kelab Sukan MBJB4.45ptg Pdg Kilat TNB, Pantai Baru, KL
LFAM 14 - Mei 26 2010 (Rab)
#PasukanmlnPasukanTempat
53Pahang, Kelab Sukan Bolasepak UiTM0-3Kuala Lumpur, SPA4.45ptg Stadium Mini UiTM, Shah Alam
54Selangor, KSB Ban Hoe Leong3-1Johor, Kelab Sukan Melodi Jaya4.45ptg Kompleks Sukan PKNS, Kelana Jaya
55Kuala Lumpur, Sime Darby6-1Perlis, KSK Tambun Tulang4.45ptg Pdg Latihan Petronas, Bangi
56Pulau Pinang, SDM Navy Kepala Batas7-0Johor, Kelab Sukan MBJB4.45ptg Kompleks Sukan Bertam, Kepala Batas

-TAMAT LIGA-

TM LIGA FAM 2009
Juara: Pos Malaysia (30mata) -RM60,000
Naib Juara: Kelab Sukan Komuniti Tambun Tulang
3.Kelab Bolasepak Staf Universiti Sains Malaysia (KBSUSM)

Mei 2 - Ogos 2 2009
Perlis: Kelab Sukan Komuniti Tambun Tulang (2) / Selangor: Kelab Sukan Bolasepak Juara Ban Hoe Leong (4) / Johor: Majlis Perbandaran Muar (7),Johor: Kelab Sukan Melodi Jaya (8) / Pulau Pinang,: Kelab Bolasepak Staf USM (5) / Melaka: Penjara Melaka (1) /Pahang: Kelab Sukan Bolasepak UiTM (6) / Kuala Lumpur: POS Malaysia (3)

Tambun Tulang menggunakan Stadium Utama Kangar, Ban Hoe Leong (Kompleks Sukan Panasonic, Shah Alam), Majlis Perbandaran Muar (Stadium Sultan Ibrahim, Muar). Melodi Jaya (Stadium Tan Sri Hassan Yunos), Staf USM (Stadium USM, P. Pinang), Penjara Melaka (Stadium Sekolah Henry Gurney), UiTM FC (Stadium UiTM, Shah Alam) dan Pos Malaysia (Stadium MP Selayang).


T-Team Juarai Piala FAM 2008
Persatuan Bola Sepak Daerah Kuala Terengganu (T-Team) muncul juara Piala FAM 2008 walaupun masih berbaki satu perlawanan dan akan dinobatkan secara rasmi selaku juara di Stadium Hang Jebat di Melaka selepas perlawanan terakhir liga menentang Kor RAMD pada hari Ahad ini.
Pasukan ini yang dibentuk hasil pencarian bakat dari lapan kawasan Parlimen di Terengganu pada 2006 diletakkan dibawah naungan pentadbiran Kerajaan Negeri Terengganu dan dibiayai sepenuhnya olah Majlis Sukan Negeri Terengganu serta dilatih oleh bekas pemain Terengganu iaitu Badrulhisham Abdullah dengan dibantu oleh Zulharisan Awang. Selaku juara, T-Team bakal menerima habuan RM50,000 manakala naib juara Majlis Bandaraya Johor Bahru (MBJB) menerima RM30,000. T-Team dan MBJB juga telah menempah tiket ke Liga Perdana musim depan tetapi FAM akan menentukan keputusan terakhirnya .
Kedudukan Liga Piala FAM

RKPasukanPMSKJBMt
1.PBDKT-T-Team (Terengganu)14103136933
2.MB Johor Bahru (Johor)14743241825
3.Sinar Dimaja Mai Sarah (P Pinang)14716252922
4.MP Muar (Johor)14563191621
5.KSK Tambun Tulang (Perlis)14464212218
6.Kor RAMD (ATM)14428212614
7.KSBJ Ban Hoe Leong (Selangor)14356232914
8.KS Melodi Jaya (Johor)14131014356
Jadual 13 Julai 2008 (Ahad)
Kelab Sukan Melodi Jaya1-2SD Mai Sarah4.45 ptg Pdg Sri Gelam A, Johor Bahru
Kor RAMF0-6PBDKT T-Team8.45 mlm Std Hang Jebat, Melaka
KSBJ BHL1-1KSK Tambun Tulang4.45 ptg Pdg Kompleks Sukan PKNS, Kelana Jaya
MP Muar1-1MBJB4.45 ptg Std Sultan Ibrahim, Muar


PasukanPMSKJBPGMTKD
Kuala Lumpur, POS Malaysia12732251114241
Pulau Pinang, Kelab Bola Sepak Staf USM12732271314242
Selangor, KSB Juara Ban Hoe Leong1262412111203
Perlis, KSK Tambun Tulang125521578204
Pahang, Kelab Sukan UiTM1253417134185
Johor, Majlis Perbandaran Muar123451015-5136
Johor, Kelab Sukan Melodi Jaya12138827-1967
Melaka, Penjara Melaka121381127-1668

2 ulasan:

Norhisham Ibrahim berkata...

Hello saudara Piala FAM 1999 Juara JKR Kelantan Naib Juara KL Malay Mail Result 5-2 main di Stadium KLFA Bdr Tun Razak

dimos berkata...

Terima kasih, sudah diperbetulkan