Ahad, Disember 22, 2013

KEDUDUKAN PINGAT SUKAN SEA 2007-2013

Sukan SEA 2013
Kedudukan Pingat (22/12/2013 - 5petang)
NegaraEmasPerakGangsaJumlah
Thailand1079481282
Myanmar866285233
Vietnam738686245
Indonesia6584111260
Malaysia433877158
Singapore342945108
Philippines293438101
Laos13174979
Cambodia8112847
Timor Leste23510
Brunei DS1168

Pungutan Pingat Malaysia
21 Disember 2013
Terjun (1om Papan Anjal Berirama - Lelaki): Emas (Ooi Tze Liang/Abdullah Muhammad Nazreen)
Terjun (3m Papan Anjal Berirama - Wanita): Emas (NNur Dhabitah Sabri/Leong Mun Yee)

20 Disember 2013
Terjun (3m Papan Anjal Berirama - Lelaki): Emas (Ooi Tze Liang/Azman Ahmad Amsyar)
Terjun (3m Papan Anjal Berirama - Wanita): Emas (Ng Yan Yee/Cheong Jun Hoong)

19 Disember 2013
Terjun (3m Papan Anjal) (Lelaki): Emas (Ooi Tze Liang), Gangsa (Chew Yi Wei)
Terjun (10m Platform) (Wanita): Emas (Pandelela Rinong Pamg), Perak (Loh Zhiayi)
Olahraga (1500m Lelaki); Perak (Mohd Jironi Riduan)
Olahraga (Lontar Peluru Lelaki): Perak (Adi Aliffuddin Hussin)
Olahraga (Lompat Kijang Lelaki): Perak (Muhammad Hakimi Ismail)
Olahraga (110m Lompat Berpagar Lelaki): Perak (Rayzam Shah Wan Sofian)
Judo (48-52kg Wanita): Gangsa (Noor Maizura Zainon)
Olahraga (4x400m Berganti-ganti Lelaki): Gangsa (Schzuan Ahmad Rosely, Mohamad Arif Zulhimi Alet, Yuvaraaj Panerselvam, Kannathasan Subramaniam)
Olahraga (100m Lompat Berpagar Wanita): Gangsa (Raja Nursheena Raja Azhar)
Ping Pong (Berpasukan Lelaki): Gangsa
Ping Pong (Berpasukan Wanita): Gangsa
Petanque (Triple L-1 W-2): Gangsa
Taekwondo (62-67kg Wanita): Gangsa (Jenny Fong Mee Soh)

18 Disember 2013
Olahraga (Lompat Tinggi Lelaki): Emas (Nauraj Singh Randhawa)
Terjun (3m Papan Anjal Wanita): Emas (Cheong Jun Hoong), Perak (Ng Yan Yee)
Terjun (10m Platform Lelaki): Emas (Abdullah Muhammad Nazreen), Perak (Ooi Tze Liang)
Olahraga (200m Lelaki): Perak (Harith Ammar Mohd Sobri)

17 Disember 2013
Olahraga (800m) (Lelaki): Emas (Mohd Jironi Riduan
Memanah (Recurve Berpasukan) (Lelaki): Emas (Khairul Anuar Mohd, Atiq Bazil, Haziq Kamaruddin)
Memanah (Compound Berpasukan) (Lelaki): Perak (Muhd Zaki Mahazam, Mohd Kaharuddin Ashah, Mohd Juwaidi Mazuki)
Menembak (25m Sport Pistol Individu) (Wanita): Perak (Siti Nur Masitah)

16 Disember 2013
Memanah (Recuve Individu) (Lelaki): Emas (Khairul Anuar Mohamad), Perak (Atiq Bazil Bakri)
Memanah (Compound Berpasukan Campuran): Perak (Cham Nong Saritha/Mahazam Huhammad Zaki)
Olahraga (Baling Tukul Besi) (Wanita): Perak (Renee Kelly Lee Casier)
Olahraga (Lompat Bergalah) (Lelaki): Perak (Iskandar Alwi)
Renang (200m Gaya Bebas) (Lelaki): Perak (Daniel William Henry Bego)
Sepak Takraw (Regu) (Lelaki): Perak
Snuker (9 Ball Pool) (Lelaki): Perak (Alan Tan)
Angkat Berat (64kg) (Wanita): Gangsa (Nor Khasida Abdul Halim)
Angkat Berat (94kg) (Lelaki): Gangsa (Mohd Faiz Musa)
Berbasikal (100km Ujian Masa Berpasukan) (Lelaki): Gangsa (Fauzan Ahmad Lufti, Amir Mustafa Rusli, Muhamad Rauf Nur Misbah, Muhamad Adiq Husainie Othman)
Bola Keranjang (Wanita): Gangsa
Memanah (Compound Individu - Wanita): Gangsa (Cham Nong Saritha)

15 Disember 2013
Badminton (Beregu) (Wanita): Emas (Woon Khe Wei/Vivian Hoo)
Bina Badan (90kg): Emas (Wong Ngai Heong)
Karatedo (Kumite Berpasukan) (Wanita): Emas (S. Shree Shavmini, A. Nisha dan K. Syakilla Salni)
Snuker (6 Balls Red Individu) (Lelaki): Emas (Thor Chuan Leong)
Olahraga (Lempar Cakera) (Lelaki): Emas (Muhammad Irfan Shamsuddin)
Pencak Silat (Bawah 70kg) (Lelaki): Emas (Mohd Al Jufferi Jamari)
Renang (200m Kuak Dada) (Wanita): Emas (Christina Loh Yen Ling)
Karatedo (Kumite Berpasukan) (Lelaki): Perak
Menembak 10m Air Pistol Lelaki: Perak (Eddy Chew)
Pencak Silat (Bawah 65kg) (Lelaki): Perak (Ahmad Shahril Zainuddin)
Renang (1,500m) (Lelaki): Perak (Kevin Yeap) Gangsa (Welsom Sim)
Menembak 10m Air Pistol Lelaki: Gangsa (Eddy Chew, Jonathan Wong, Choo Wen Yan)
Olahraga (Tukul Besi) (Lelaki): Gangsa (Jackie Wong Siew Cheer)
Petanque (Bergu) (Wanita): Gangsa (Nurul Farzieana Abdul Malik - Suhartisera Zamri)
Renang (200m Kuak Dada - Lelaki): Gangsa (Yap See Tuan)
Renang (4x100m Rampaian Berganti-Ganti) (Wanita): Gangsa (Christina Loh Yen Ling, Khoo Cai Lin, Erika Kong Chia Chia, Yap Siew Hui)

14 Disember 2013
Badminton (Bergu Wanita): Emas (Khe Wei Woon-Vivivan Kah Mun Hoo)
Renang(400m Gaya Bebas - Lelaki): Emas (Henry Bego Daniel William)
Ekuestrian (Dressage Individual): Emas (Praveen Nair Mathavan)
Karatedo (Kumite -60kg) (Lelaki): Emas (Senthil Kumaran Silvarajoo)
Karatedo (Kumite -68kg) (Wanita): Emas (Shree Sharmini Segaran)
Bina Badan (70kg) (Lelaki): Perak (Sazali Abd Samad)
Karatedo (Kumite -67kg) (Lelaki): Perak (Sharmendran Raghonathan)
Menembak (10m Air Pistol Berpasukan): Perak (Bibiana Ng Pei Chin, Joseline Cheah Lee Yean, Wahidah Ismail)
Renang (800m Gaya Bebas) (Wanita): Perak (Nadia Adrianna Redza Goh)
Renang (4x100m Gaya Bebas Berganti-Ganti - Lelaki): Perak (Lim Ching Hwang, Sim Wee Sheng Welson, Lee Jeau Zhi Vemon, Henry Bego Daniel William)
Badminton (Bergu) (Lelaki): Gangsa (Lim Khim Wah-Ow Yao Han), Gangsa (V Shem Goh-KokSiang Teo)
Badminton (Bergu Campuran): Gangsa (Aik Quan Tan/Pei Jing Lai)
Karatedo (Kumite -75kg) (Lelaki): Gangsa (Shaharudin Jamaludin)
Snuker (15 Balls Red Beregu) (Lelaki): Gangsa (Thor Chuan Leong/Moh Kee Hoo)
Tinju (46-49 kg) (Lelaki): Gangsa (Mohd Fuda Mohd Reuvan)
Tinju (64kg) (Lelaki): Gangsa (Khir Azmi)

13 Disember 2013
Pencak Silat (Artistic Double) (Wanita) Emas (Nor Hamizah Abu Hassan/Nur Syazreen A Malik)
Renang (100m Kuak Dada) (Wanita): Emas (Christina Loh Yen Ling)
Karatedo (Kata Team) (Lelaki): Emas
Karatedo (Kata Individual) (Lelaki): Emas (Lim Chee Wei)
Karatedo (Kumite +84 kg Individual): Perak (Govindasamy Theebaan)
Menembak (50m Pistol Individual) Lelaki: Emas (Eddie Chew) Gangsa (Jonathan Wong Guanjie)
Billiard/Snooker (Snooker Double): Gangsa (Chuan Leong Thor/Keen Hoo Moh)
Kayak (WK 1 200m) (Wanita): Gangsa (Siti Rajiah Ali)
Karatedo (Kata Team) (Wanita): Gangsa
Catur (Traditional Team Rapid) (Lelaki): Gangsa
Sepaktakraw (Berpasukan) (Lelaki): Gangsa
Sepaktakraw (Berpasukan) (Wanita): Gangsa
Menembak (50m Pistol Berpasukan) (Lelaki): Gangsa (Abdul Hadi Abdul Malik, Eddy Chew, Jonathan Wong Guanjie)
Karatedo (Kumite +68 kg Individual) (Wanita): Gangsa (Jamalliah Jamaludin)

12 Disember 2013
Renang (4x200m Gaya Bebas) (Lelaki): Perak
Menembak (50m Rifle Prone) Berpasukan: Gangsa (Nur Suryani Mohamed, Muslifah Zulkifli, Hasliza Hamed)

11 Disember 2013
Equestrian (Endurance Individual): Emas (Mohd Sulaiman Muda)
Equestrian (Endurance Team): Emas (Mohd Bukhari Razali, Mohd Sulaiman Muda, Abdul Halim Alihan, Asri Abdul Aziz)

10 Disember 2013
Wushu Taijuquan + Taijijian (Wanita): Perak (Ng Shin Yii)
Wushu Nangun (Lelaki): Gangsa (Ho Mun Hua)

9 Disember 2013
Wushu Quiangshu (Wanita): Emas (Phoon Eyin)
Wushu Nandao (Lelaki): Perak (Ho Mun Hua)
Wushu Daoshu (Lelaki): Gangsa (Ng Say Yoke)
Wushu Nangun (Wanita): Gangsa (Diana Bong Siong Lin)

8 Disember 2013
Wushu Nandao (Wanita): Emas (Tai Cheau Xuen)
Wushu Gunshun (Lelaki): Perak (Ng Say Yoke)
Wushu Nanquan (Lelaki): Perak (Ho Mun Hua)
Wushu Duilian (2) (Lelaki): Perak (Ho Mun Hua/ Wong Weng Son/Lee Yang)
Wushu Taijiian (Wanita): Perak (Ng Shin Yii)

7 Disember 2013
Wushu Nanquan (Wanita): Emas (Diana Bong Siong Lin) dan Gangsa (Tai Cheau Xuen)
Wushu Jiangshu (Wanita): Gangsa (Phoon Eyin)
Wushu Taijiquan (Wanita): Gangsa (Lu Yi Chan)
Chinlone Non-Repetition Wanita: Gangsa
Chinlone Non-Repetition Lelaki: Gangsa

5 Disember 2013
Chinlone The Same Stroke Wanita: Gangsa
Chinlone The Same Stroke Lelaki: Gangsa

4 Disember 2013
Chinlone Linking Wanita : Gangsa
Chinlone Linking Lelaki: Gangsa

Kedudukan Pingat Sukan SEA 2011
Kedudukan pingat pada - 15 November, 2011 (7.27 petang)
Pos.NegaraEmasPerakGangsaJUMLAH PINGAT
1Indonesia182151143476
2Thailand109100120329
3Vietnam9692100288
4Malaysia595081190
5Singapore424573160
6Philippines365677169
7Myanmar16273780
8Lao PDR9123657
9Cambodia4112439
10Timor Leste1168
11Brunei Darussalam04711
Jumlah Keseluruhan5545497041807
Pos.AcaraEmasPerakGangsaJUMLAH PINGAT
1Berbasikal73111
2Diving (Terjun)73111
3Athletics (Olahraga)62311
4Swimming (Renang)510318
5Bowling53614
6Synchronized Swimming5005
7Ski- Air4318
8Karate-Do42814
9Wushu33511
10Pencak Silat31711
11Memanah2518
12Menembak2439
13Lawan Pedang2057
14Open Water Swimming2013
15Billiards/Snooker1012
16Bolasepak1001
17Paragliding0246
18Taekwondo0224
19Gymnastic -Artistic0202
20Sailing (Kapal Layar)0134
21Boxing (Tinju)0134
22Angkat Berat0123
23Badminton0123
24Wall Climbing (Mendaki)0123
25Petanque0044
26Golf0022
27Sepaktakraw0022
28Judo0022
29Basketball (Bola Keranjang)0011
30Polo Air0011
31Mendayung0011
32Catur0011
33Roller Sport0011
34Ekuestrian0011
35Kayak0011
Pingat Emas (59)
Berbasikal (7)
19 Nov 10KM Scratch Race (L): Mohd Hariff Saleh
20 Nov 4000 M Team Pursuit (L): Muhammad Adiq Husainie Othman, Amir Mustafa Rusli, Mohammad Akmal Amrun, Mohd Harif Saleh
19 Nov 500 M Individual Time Trial (W): Fatehah Mustapa
21 Nov Omnium (L): Mohamad Hafiz Mohamed Sufian
20 Nov Sprint (W): Fatehah Mustapa
20 Nov Sprint (L): Muhammad Edrus Md Yunos
21 Nov Team Sprint (W): Fatehah Mustapa, Ju Pha Som Net,

Terjun (7)
16 Nov 10m Platform (W): Pandelela Rinong
15 Nov 10m Platform (L): Bryan Nickson
14 Nov 10m Platform (Sync) (W): Leong Mun Yee/Traisy Vivien Anak Tukiet
13 Nov 3m Springboard (Sync) (W): Leong Mun Yee/Ng Yan Yee
16 Nov 3m Springboard (L): Yeoh Ken Nee
14 Nov 3m Springboard (Sync) (L): Yeoh Ken Nee/Bryan Nickson
15 Nov 3m Springboard (W): Cheong Jun Hoong

Olahraga (6)
13 Nov 20km Jalan Kaki (L) Lo Choon Sieng
14 Nov 4 x 400m Berganti-Ganti
15 Nov 400m Lompat Pagar (W): Noraseela Binti Mohd Khalid
12 Nov Baling Tukul Besi (W): Tang Song Hwa
14 Nov Lompat Tinggi (L): Lee Hup Wei
15 Nov Lompat Bergalah (W): Roslinda Binti Samsu

Renang (5):
15 Nov 100m Breaststroke (W): Siow Yi Ting
16 Nov 200m Breastrtroke (W): Siow Yi Ting
15 Nov 400m Freestyle (L): Kevin Yeap Soon Choy
17 Nov 50m Breastsroke (W): Christina Loh Yen Ling
15 Nov 800m Freestyle (W): Khoo Cai Ling

Bowling (4)
16 Nov Doubles (W): Jacqueline Jenele/Zandra Aziela
16 Nov Doubles (L): Andrian Ang/Liew Kien Liang
18 Nov Teams of Five (L): Andrian Ang, Aaron Kong, Muhd Nur Aiman, Muhamad Syafiq Ridhwan Bin Abdul Malek, Zulmazran Zulkifli
17 Nov Trios (L): Andrian Ang, Zulmzaran Zulkifli, Liew Kien Liang
20 Nov Masters (L): Andrian Ang

Synchronized Swimming (5)
20 Nov Duet Free Routune (W): Png Hui Chuen/Katrina Ann Binti Abdul Hadi
19 Nov Duet Technical Routine (W): Png Hui Chuen/Katrina Ann Binti Abdul Hadi
21 Nov Free Combination (W):
20 Nov Team Duet Free Routune (W):
19 Nov Team Technical Routune (W):

Ski Air (4):
18 Nov Overall (W): Phillipa Yoong-Bayly
18 Nov Overall (L): Alexander Charles Yoong Loong
17 Nov Slalom (W): Phillipa Clare Yoong Li Foong
17 Nov Tricking (W): Aaliyah Yoong Hanifah

Karate-Do (4):
13 Nov Kumite 55kg dan kebawah (L): Loganesha Rao Ramarow
13 Nov Kumite 61kg dan kebawah (W): Yamini Gopalasamy
13 Nov Kumite 75kg dan kebawah (L): Shaharuddin Bin Jamaluddin
13 Nov Kumite 84kg dan kebawah: Teagarajan Kunasarakan

Wushu (3)
20 Nov Nandao + Nan Gun (W): Tai Cheau Xuen
20 Nov Nandao + Nan Gun (L): Kevan Cheah Peng
19 Nov Taijiquan + Taijijian (L): Lee Yang

Pencak Silat (3)
17 Nov Class D 60kg-65kg (L): Ahmad Shahril Zailudin
17 Nov Class E 65kg-70kg (L): Mohd Al Jufferi Jamari
17 Nov Class F 70kg-75kg (L): Mohd Fauzi Khalid

Memanah (2)
15 Nov Individual Recurve (L): Cheng Chu Sian
17 Nov Team Recurve (L): Cheng Chu Sian, Khairul Anuar Bin Mohamad, Haziq Bin Kamaruddin

Menembak (2):
15 Nov 10m Air Rile (W): Nur Suryani Binti Mohamed Taibi
12 Nov 50m Rifle 3 Position (W): Nur Suryani Binti Mohamed Taibi

Lawan Pedang (2):
13 Nov Epee Individual (M): Joshua Koh I Jie
18 Nov Sabre Team (L): Muhammad Radhi Bin Hasim, Yu Peng Kean, Liong Ming Chang

Open Water Swimming (2)
19 Nov 1000m (W): Heidi Gan
17 Nov 5000m (W): Heidi Gan

Billiard/Snooker (1): 16 Nov Double (Snooker)(M): Thor Chuan Leong/Chong Tin Sam
Bolasepak (1): 21 Nov Team (L)

Pingat Perak (50)
Berbasikal (3)
13 Nov Mountain Bike: Cross Country (W): Masziyaton Mohd Radzi
21 Nov 40 KM Point Race (L): Muhamad Adiq Husainie Othman
20 Nov Sprint (L): Mohd Fattah Amri Zaid

Terjun (3)
16 Nov 10m Platform (W): Kam Ling Kar
15 Nov 10m Platform (L): Ooi Tze Liang
15 Nov 3m Springboard (W): Ng Yan Yee

Olahraga (2)
13 Nov 110m Lompat Pagar (L): Rayzam Shah Bin Wan Sofian
13 Nov Lontar Peluru (L): Adi Aliffuddin Bin Hussin

Renang (10):
15 Nov 100m Breaststroke (W): Christina Loh Yen Ling
12 Nov 100m Butterfly (W) Marellyn Liew
17 Nov 1500m Freestyle (L): Kevin Yeap Soon Choy
17 Nov 200m Individual Medley (W): Siow Yi Ting
12 Nov 4 x100m Medley Relay (W): Chan Kah Yan, Christina Loh, Khoo Cai Lin, Siow Yi Ting
16 Nov 4 x 200m Freestyle (W): Vernon Lee Jeau Zhi, Siow Yi Ting, Chan Kah Yan, Christina Loh
14 Nov 400m Freestyle (W): Khoo Cai Lin
14 Nov 50m Backstroke (W): Chan Kah Yan
17 Nov 50m Breastsroke (W): Siow Yi Ting
17 Nov 50m Butterfly (W): Marellyn Liew

Bowling (3)
15 Nov Singles (W): Sin Li Jane
20 Nov Masters (W): Shahron Koh
17 Nov Trios (L): Aaron Kong/Muhd Nur Aiman/Muhamad Syafiq Ridhwan Bin Abdul Malek

Ski Air (3):
17 Nov Jumping (W): Phillipa Clare Yoong Li Foong
17 Nov Jumping (L): Alexander Charles Yoong Loong
17 Nov Slalom (L): Alexander Charles Yoong Loong

Karate-Do (2):
12 Nov Team kata (W): Thor Chee Yee, Khaw Yee Voon, Celine Lee Xin Yi
14 Nov: Team Kumite (W)

Wushu (3)
20 Nov Nandao + Nan Gun (L): Koo Chee Zhong
19 Nov Nanquans (W): Tai Cheau Xuen
19 Nov Taijiquan + Taijijian (W) Ng Shin Yii

Pencak Silat (1)
17 Nov Class E 65kg-70kg (W): Siti Rahmah Mohamed Nasir

Memanah (5)
15 Nov Individual Recurve (L): Khairul Anuar Bin Mohamad
18 Nov Mixed Team Compound (MX): Fatin Nurfatehah Mat Salleh, Muhammad Zaki Mahazan, Cheng Chu Sian
18 Nov Mixed Team Recurve (MX): Nurul Syafiqah Binti Hashim, Cheng Chu Sian, Fairuz Binti SM Rahim
17 Nov Team Compound (W): Fatin Nurfatehah Mat Salleh, Norhayati Al-Madihah Hashim
17 Nov Team Compound (L): Muhammad Zaki Mahazan, Mohd Kaharuddin Ashah, Kelvin Hoo Kok Men

Menembak (4)
12 Nov 10m Air Rile (L): Mohd Hadafi Bin Jaafar
13 Nov 25m Rapid Fire Pistol (L): Hasli Izwan Bin Amir Hassan
12 Nov 25m Standard Pistol (L): Khalel Bin Abdullah
13 Nov 50m Rifle Prone (L): Muhamad Shahril Bin Sahak

Paragliding (2):
21 Nov Open Distance Team (W)
21 Nov Race to goal Team (L)

Taekwondo (2)
14 Nov Bantam Weight Melebihi 58kg Tidak Melebihi 63kg: (L): Rusfredry Tokan Bin Petrus
14 Nov Fin Weight Tidak Melebihi 46kg (W): Nurul Asfahlina Binti Mohamed Johari

Gimnastik - Artistik (2)
15 Nov Competition III (Balance Beam) (W): Nur Eli Ellina Binti Azmi
15 Nov Competition III (Uneven Bars) (W): Farah Ann Binti Abdul Hadi

Sailing (Kapal Layar) (1) 19 Nov Laser Class Radial (L): Mohd Romzi Bin Muhamad
Tinju (1) 21 Nov Middle Weight 75 kg (L): Muhamad Farkhan Bin Hj Mohd Harun
Wall Climbing - Mendaki (1) 17 Nov Speed Relay (L): Khairul Hafiz Bin Abu Hassan, Mohd Redha Bin Rozlan, Jonathan Hwa Soong Yi
Angkat Berat (1) 19 Nov Lebih 105 kg - (Jumlah) (L): Abdul Azim Najimi Bin Abdul Rashid
Badminton (1) 15 Nov Berpasukan (L)
Wushu (1) 18 Nov Nanquans (W): Tai Cheah Xuen

Pingat Gangsa (81)
Berbasikal (1)
20 Nov Omnium (L): Ahmad Fakhrullah Alias

Terjun (1)
16 Nov 3m Springboard (L): Ahmad Amsyar Bin Azman

Olahraga (3)
13 Nov 110m Lompat Pagar (L): Mohd Robani Hasaan
15 Nov 4 x 100m Berganti-Ganti (L)
14 Nov Baling Tukul Besi ((L): Jackie Wong Siew Cheer

Renang (3):
17 Nov 200m Individual Medley (L): Ian James Barr Kumarakulasinghe
15 Nov 4 x 100m Freestyle (W): Vernon Lee Jeau Zhi, Siow Yi Ting, Chan Kah Yan, Christina Loh Yen Ling
17 Nov 4 x 100m Medley Relay (L): Vernon Lee Jeau Zhi, Siow Yi Ting, Chan Kah Yan, Christina Loh Yen Ling

Bowling (6)
16 Nov Doubles (W): Sharon Koh/Dayang Khairuniza Dhiyana
16 Nov Doubles (L): Muhamad Syafiq/Zulmazran Zulkifli
20 Nov Masters (W): Zandra Aziela
20 Nov Masters (L): Muhamad Syafiq
15 Nov Singles (L): Adrian Ang Hsien Loong
18 Nov Teams of Five (W): Jacqueline Jenele, Zatil Iman Binti Abdul Ghani, Sin Li Jane, Sharon Koh, Zandra Aziela

Ski Air (1)
17 Nov Tricking (W): Phillipa Clare Yoong Li Foong

Karate-Do (8)
12 Nov Individual Kata (W): Thor Chee Yee
12 Nov Individual Kata (L): Leong Tze Wai
13 Nov Kumite 55kg dan kebawah: (W) Nisha Alagasan
13 Nov Kumite 67kg dan kebawah (L): Kunasilan Lakanath
12 Nov Kumite 68kg dan keatas: Jamalliah Binti Jamaludin
13 Nov Kumite 68kg dan kebawah (W): Shakkila Sani
12 Nov Berpasukan Kata (L): Kam Kah Sam, Leong Tze Wai, Lim Chee Wei
14 Nov Berpasukan Kumite (W)
14 Nov Berpasukan Kumite (L)

Wushu (3)
20 Nov Dao Shu + Gun Shu (L): Ong Shi Chuan
20 Nov Nandao + Nan Gun (W): Diana Bong Siong Lin
18 Nov Nanquans (L): Kevan Cheah Peng Heng
21 Nov Sanshou 60Kg (W): Pei Pin Tang
20 Nov Sanshou 70Kg  (L): Wong Wei Jian

Pencak Silat (7)
15 Nov Kelas A 45kg-50kg (L): Mohd Hafiz Mahri
15 Nov Kelas B 50kg-55kg (W): Noor Farahana Ismail
15 Nov Kelas D 60kg-65kg (W): Mastura Binti Sapuan
15 Nov Kelas F 70kg-75kg (W): Siti Khadizah Hassan
15 Nov Kelas I 85kg-90kg (L): Azrul Abdullah
15 Nov Ganda (W): Kamilah Binti Sulong/Siti Arfiyah Binti Abdul Jalil
15 Nov Tunggal (L): Ahmad Tajul Zaman Tajuddin

Memanah (1)
16 Nov Individual Compound (L): Muhammad Zaki Mahazan

Menembak (3):
12 Nov 50m Rifle 3 Position (W): Nur Ayuni Farhana Abdul Halim
16 Nov 50m Rifle 3 Position (L): Mohd Hadafi Bin Jaafar
14 Nov 50m Rifle Prone (W): Muslifah Binti Zulkifli

Lawan Pedang (5)
16 Nov Epee Team (L): Joshua Koh, Hasmie Bin Sohaini, Noor Nashriq Adli Bin Noor Jali
15 Nov Foil Individual (W): Natasha Ezzra Binti Abu Bakar
14 Nov Foil Individual (L): Noor Iskandar
17 Nov Foil Team (L): Sabri Bin Nullah, Junaidi Bin Bardin, Tauran Noor Iskandar
15 Nov Sabre Individual (L): Yu Peng Kean

Open Water Swimming (1)
19 Nov 1000m (L): Kevin Yeap Soon Choy

Billiards/Snooker (1)
18 Nov Singles (Snooker) (L): Thor Chuan Leong

Paragliding (4):
21 Nov Accuracy Team (W)
21 Nov Accuracy Team (L)
21 Nov Open Distance Team (L)
21 Nov Race to goal Team (W)

Taekwondo (2):
13 Nov Poomsae Mixed Pair - Mixed: Ahmad Bin Radi, Morren Urai Lian
14 Nov Feather Weight Lebih 63kg dan Tidak Melebihi 68kg (L): Mohd Afifuddin Bin Omar Sidek

Sailing (Kapal Layar) (3)
19 Nov International 470 Class (L): Ku Anas Ku Zamil/Mohamad Hafizzuddin
19 Nov Laser Class Radical (W): Nur Amirah Binti Hamid
19 Nov Optimist Class Open (MX)

Tinju (3)
18 Nov Light Fly Weight 48 kg (W): Ai Jim Lee
17 Nov Light Heavy Weight 81 kg (L): Mohd Fairus Azwan Bin Abdullah
17 Nov Light Welter Weight 64 kg (L): Khir Akyazlan Bin Azmi

Angkat Berat (2)
18 Nov 105 kg (Jumlah) (L): Firdaus Bin Abdul Razak
21 Nov Melebihi 69 kg (Jumlah) (W): Nue Jannah Batrisyah

Badminton (1):
18 Nov Doubles (L): Goh Wei Shem/Lim Khim Wah
13 Nov Berpasukan (W)

Wall Climbing - Mendaki (2):
12 Nov Boulder (L): Hafzanizam Bin Bakhori
16 Nov Lead (L): Zul Fadzli Shafiee

Petanque (4)
15 Nov: Doubles (M): Mohamad Hakem Bin Ahmad Saberi/Muhamad Hafizuddin Bin Mat Daud
17 Nov Shooting (L): Mohd Faiza Bin Mohamad
13 Nov: Singles (M): Ahmad Safwan Bin Ibrahim
13 Nov: Singles (W): Suhartisera Binti Zamri

Golf (2)
17 Nov Team (L): Low Khai Jei, Kenneth Se Silva, Arie Fauzi, Abel Tam Kwang Yua
17 Nov Team (W): Nur Durriyah, Kelly Tan Guat Chen, Aretha Pan Herng

Sepak Takraw (2)
14 Nov Regu (L)
18 Nov Team (L)

Judo (2)
19 Nov Lebih 57 kg hingga ke 63 kg (W): Nik Norbaizura Binti Nik Azman
20 Nov Lebih 81 kg hingga ke 90 kg (L): Mohamed Ezzat Bin Mohammed Noor

20 Nov Bola Keranjang (1): Team (W)
12 Nov Polo Air (1) (W)
19 Nov Ekuestrian (1) (W)
13 Nov Kayak: 200m K2 (L): Hamdan Bin Muhammad. Mohd Nor Bin Parmin
17 Nov Mendayung: M2 (L): Ahmad Huzaifah Bin Ahmad Izuddin/Muhamad Aliff Bin Abd Halid
16 Nov Chess (1) Mix Individual Standard Chess (Campuran) : Lin Yee Weng/Nur Najiha Binti Azman Hashim
13 Nov Roller Sport (1): 3000m Relay (W): Akidah Aziah Ramly, Lai Yi Zhao, Lim Carlyle

Kedudukan Pingat Sukan SEA 2009
Pos.NegaraEmasPerakGangsaJUMLAH PINGAT
1Thailand868397266
2.Vietnam837557215
3.Indonesia435374170
4.Malaysia404059139
5.Philippines383551124
6.Singapore33303598
7.Laos332552110
8.Myanmar12223771
9.Cambodia3102740
10.Brunei11810
11.Timor Leste0033
Jumlah Keseluruhan3723745001246

SUKAN SEA KE 24 6-15 DISEMBER 2007 NAKHON RATCHASIMA , THAILAND

Kedudukan terakhir pungutan pingat
Pos.NegaraEmasPerakGangsaJUMLAH PINGAT
1.Thailand183123103409
2Malaysia685296216
3.Vietnam645882204
4.Indonesia566483203
5.Singapore434341127
6.Philippines419196228
7.Myanmar14264787
8.Laos573244
9.Cambodia251118
10.Brunei1146
JUMLAH4774705951542

Bolasepak wanita
Bermula Disember 4 dan perlawanan akhir Disember 14. Venue perlawanan adalah Chao Anouvong dan Stadium Universiti Nasional (National University Stadium) yang hanya mampu memuatkan 6,000 penonton.

SUKAN SEA 2009 - BOLASEPAK WANITA
Kedudukan
Pos.PasukanPMSKJBPGMt
1.Thailand4220225178
2.Vietnam4220184148
3.Myanmar41307436
4.Laos411278-14
5.Malaysia4004134-340
November 4 2009 (Jumaat)Malaysia0-14ThailandNational University of Laos

Laos1-1MyanmarNational University of Laos
November 6 2009 (Ahad)Thailand2-2MyanmarNational University of Laos

Malaysia0-8VietnamNational University of Laos
November 8 2009 (Selasa)Myanmar1-1VietnamNational University of Laos

Laos1-4ThailandNational University of Laos
November 11 2009 (Jumaat)Laos5-0MalaysiaNational University of Laos

Thailand2-2VietnamNational University of Laos
November 13 2009 (Ahad)Laos0-3VietnamChaoanu Stadium

Malaysia1-7MyanmarChaoanu Stadium
November 16 2009 (Rabu)Thailand0-0 (aet, 0-3 penalti)VietnamChaoanu Stadium

Perlawanan adalah secara liga satu pusingan dengan dua pasukan teratas layak ke perlawanan akhir.

SUKAN SEA 2007 - BOLASEPAK WANITA
Disember 02, 2007BThailand6-0Malaysia
Disember 03, 2007ALaos2-2Philippines
Disember 04, 2007BMalaysia0-5Myanmar
Disember 05, 2007APhilippines0-10Vietnam
Disember 07, 2007BMyanmar2-2Thailand
Disember 08, 2007AVietnam4-1Laos
Disember 10, 2007SFVietnam2-1 (aet)Myanmar
Disember 10, 2007SFThailand8-0Laos
Disember 13, 20073/4Myanmar5-0Laos
Disember 13, 2007FinalThailand2-0Vietnam

Tiada ulasan: