Ahad, Mei 25, 2014

Piala Thomas-Uber

Piala Thomas
Li-Ning BWF Thomas & Uber Cup Finals 2014

Tarikh: 18-25 Mei 2014
Venue: Siri Fort Complex, New Delhi,

Undian: 30 Mac 2014

Skuad Malaysia:
PIALA THOMAS:
Perseorangan: Lee Chong Wei, Chong Wei Feng, Liew Daren, Goh Soon Huat
Beregu: Hoon Thien How-Tan Wee Kiong, Goh V Shem-Lim Khim Wah, Tan Boon Heong-Chan Peng Soon

PIALA UBER:
Perseorangan: Tee Jing Yi, Yang Li Lian, Lim Yin Fun, Lim Chiew Sien
Beregu: Woon Khe Wei-Vivian Hoo, Amelia Alicia Anscelly-Soong Fie Cho, Lee Meng Yean-Lim Yin Loo

PIALA THOMAS
25 Mei 2014 (Ahad)
FINAL: MALAYSIA 2-3 JEPUN
Lee Chong Wei 1-0 Kenichi Tago 21-12, 21-16
Tan Boon Heong-Hoon Thien How 1-1 Kenichi Hayakawa-Hiroyuki Endo 21-12, 17-21, 19-21
Chong Wei Feng 1-2 Kento Momota 15-21, 17-21
Goh V Shem-Tan Wee Kiong 2-2 Keigo Sonoda-Takeshi Kamura 19-21, 21-17, 21-12
Liew Darren 2-3 Takuma Ueda 12-21, 21-18, 17-21

23 Mei 2014 (Jumaat): Separuh Akhir: Malaysia 3-0 Indonesia
Lee Chong Wei mln Tommy Sugiarto 21-19, 21-13
Tan Boon Heong-Hoon Thien How mln Mohamad Ahsan-Hendra Setiawan 21-19, 8-21, 23-21
Chong Wei Feng mln Dionysius Hayom Rumbaka 21-10, 21-17
Goh V Shem-Tan Wee Kiong mln Ryan Agung Saputra-Angga Pratama
Liew Daren mln Simon Samtoso

22 Mei 2014 (Khamis): Suku Akhir: Malaysia 3-1 Denmark
Lee Chong Wei 1-0 Jan O Jorgensen 20-22, 21-14, 21-17
Tan Boon Heong-Hoon Thien How 1-1 Mads Pieler Kolding-Mads Conrad-Petersen 14-21, 18-21
Chon Wei Feng 2-1 Hans-Kristian Vittinghus 19-21, 21-14, 21-8
Goh V Shem-Tan Wee Kiong 3-1 Carsten Mogensen-Joachim Fischer Nielsen 21-19, 21-13
Liew Daren mln Viktor Axelsen

21 Mei 2014 (Rabu): Malaysia 3-2 Korea
Lee Chong Wei 1-0 Son Wan Ho 21-17, 21-17
Tan Boon Heong-Hoon Thien How 1-1 Yoo Yeong Seong-Lee Yong Dae 19-21, 19-21
Chon Wei Feng 2-1 Lee Dong Keun 19-21, 21-17, 21-14
Tan Wee Kiong-Goh V Shem 3-1 Kim Sa Rang-Kim Ki Jung 21-17, 21-19
Goh Soon Huat 3-2 Soo Hwang Jong 21-23, 15-21

19 Mei 2014 (Isnin): Malaysia 4-1 Germany
Lee Chong Wei 1-0 Marc Zwiebler 21-14, 21-8
Tan Boon Heong-Tan Wee Kiong 2-0 Johannes Schoettler-Michael Fuchs 13-21, 21-17, 21-18
Chon Wei Feng 3-0 Dieter Domke 19-21, 22-20, 23-21
Goh V Shem-Lim Kim Wah 4-0 Peter Kaesbauer-Josche Zurwonne 21-12, 21-18
Liew Darren 4-1 Lukas Schmidt 20-22, 10-21

18 Mei 2014 (Ahad): Malaysia 4-1 India
Lee Chong Wei 1-0 K. Srikanth 21-19, 21-12
Tan Boon Heong-Hoon Thien How 2-0 B. Sumeeth Reddy-Manu Attri 21-14,21-11
Chon Wei Feng 3-0 Parupalli Kashyap 21-13, 21-6
Goh V Shem-Tan Wee Kiong 4-0 Akshay Dewalkar-Pranaav Jerry Chopra 21-17, 14-21,21-14
Liew Darren 4-1 RMV Gurusaidutt 21-18, 13-21, 19-21

PIALA UBER
21 Mei 2014 (Rabu): Malaysia 5-0 Germany
Tee Jing Yi 1-0 Karin Schnaase 21-13, 21-18
Woon Khe Wei-Vivian Hoo Kah Mun 2-0 Carla Nelte-Isabel Herttrich 21-16, 21-15
Yang Li Lian 3-0 Fabienne Deprez 21-18, 21-17
Amelia Alicia Anscelly-Soong Fie Cho 4-0 Birgit Michels-Karin Schnaase 21-13, 21-19
Lim Chiew Sien 5-0 Anika Dörr 21-16, 21-15

20 Mei 2014 (Selasa): Malaysia 1-4 Japan
Tee Jing Yi 1-0 Sayaka Takahashi 22-20, 21-19
Amelia Alicia Anscelly-Soong Fie Cho 1-1 Misaki Matsutomo-Ayaka Takahashi 13-21,10-21
Lim Yin Fun 1-2 Eriko Hirose 21-23, 12-21
Woon Khe Wei-Vivian Hoo Kah Mun 1-3 Mami Naito-Shizuka Matsuo 17-21, 8-21
Lim Chiew Sien 1-4 Akane Yamaguchi 19-21, 14-21

19 Mei 2014 (Isnin): Malaysia 2-3 Denmark
Tee Jing Yi 1-0 Line Kjaersfeldt 21-14, 22-20
Woon Khe Wei-Vivian Hoo Kah Mun 1-1 Christinna Pedersen-Kamilla Rytter Juhl 17-21, 10-21
Yang Li Lian 1-2 Anna Thea Madsen 13-21, 21-15, 19-21
Lee Meng Yean-Lim Yin Loo 1-3 Marie Roepke-Line Damkjaer Kruse 21-19, 16-21, 19-21
Lim Yin Fun 2-3 Sandra-Maria Jensen 21-15, 14-21, 21-19

PIALA THOMAS 2014
Kumpulan AKumpulan BKumpulan CKumpulan D
1 IndonesiaJapanMalaysiaChina
2 ThailandDenmarkKoreaChinese Taipei
3 NigeriaHong KongGermanyRussia
4 SingaporeEnglandIndiaFrance

TarikhKumPasukanKptPasukan
18 Mei 2014 (Ahad)BDenmark4-1Hong Kong
BJapan4-1England
CMalaysia4-1India
CKorea3-2Germany
DChina5-0France
DChinese Taipei4-1Russia
19 Mei 2014 (Isnin)AIndonesia5-0Singapore
AThailand5-0Nigeria
CKorea3-2India
CMalaysia4-1Germany
DChina5-0Russia
DChinese Taipei2-3France
20 Mei 2014 (Selasa)AThailand4-1Singapore
AIndonesia5-0Nigeria
BDenmark5-0England
BJapan5-0Hong Kong
DChina5-0Chinese Taipei
DRussia2-3France
21 Mei 2014 (Rabu)AIndonesia4-1Thailand
ANigeria0-5Singapore
CMalaysia3-2Korea
CGermany2-3India
BJapan3-2Denmark
BHong Kong3-2England
22 Mei 2014 (Khamis)Suku AkhirChina3-0Thailand
Suku AkhirJapan3-1France
Suku AkhirDenmark1-3Malaysia
Suku AkhirKorea2-3Indonesia
23 Mei 2014 (Jumaat)Separuh AkhirChina0-3Japan
Separuh AkhirMalaysia3-0Indonesia
25 Mei 2014 (Ahad)AkhirJapan3-2Malaysia
Piala Uber
PIALA UBER 2014
Kumpulan WKumpulan XKumpulan YKumpulan Z
1 ChinaKoreaThailandJapan
2 Chinese TaipeiIndonesiaIndiaDenmark
3 EnglandAustraliaCanadaMalaysia
4 RussiaSingaporeHong KongGermany
TarikhKumPasukanKptPasukan
18 Mei 2014 (Ahad)XIndonesia5-0Australia
XKorea5-0Singapore
WChina5-0Russia
WChinese Taipei2-3England
YIndia5-0Canada
YThailand3-2Hong Kong
19 Mei 2014 (Isnin)WChina5-0England
WChinese Taipei4-1Russia
ZDenmark3-2Malaysia
ZJapan5-0Germany
YIndia4-1Hong Kong
YThailand5-0Canada
20 Mei 2014 (Selasa)XIndonesia4-1Singapore
XKorea5-0Australia
ZJapan4-1Malaysia
ZDenmark5-0Germany
YThailand2-3India
YCanada1-4Hong Kong
21 Mei 2014 (Rabu)XKorea4-1Indonesia
XAustralia0-5Singapore
ZJapan4-1Denmark
ZMalaysia5-0Germany
WChina5-0Chinese Taipei
WEngland4-1Russia
22 Mei 2014 (Khamis)Suku AkhirKorea3-1Thailand
Suku AkhirDenmark0-3Japan
Suku AkhirChina3-0England
Suku AkhirIndonesia0-3India
23 Mei 2014 (Jumaat)Separuh AkhirChina3-0Korea
Separuh AkhirIndia2-3Japan
24 Mei 2014 (Sabtu)AkhirChina3-1Japan


Sejarah Pemenang Piala Thomas
Semenjak 1990
TahunTuanrumahJohanKptsNaib JohanSeparuh Akhir
2014New Delhi, IndiaJapan3-2MalaysiaChinaIndonesia
2012Wuhan, ChinaChina3-0KoreaDenmarkJapan
2010Kuala Lumpur, MalaysiaChina3-0IndonesiaMalaysiaJapan
2008Jakarta, IndonesiaChina3-1KoreaMalaysiaIndonesia
2006Sendai -Tokyo, JapanChina3-0DenmarkIndonesiaMalaysia
2004Jakarta, IndonesiaChina3-1DenmarkKoreaIndonesia
2002Guangzhou, ChinaIndonesia3-2MalaysiaDenmarkChina
2000Kuala Lumpur, MalaysiaIndonesia3-0ChinaKoreaDenmark
1998Hong KongIndonesia3-2MalaysiaDenmarkChina
1996Hong KongIndonesia5-0DenmarkChinaKorea
1994Jakarta, IndonesiaIndonesia3-0MalaysiaKoreaChina
1992Kuala Lumpur, MalaysiaMalaysia3-2IndonesiaChinaKorea
1990Tokyo, JapanChina3-2MalaysiaDenmarkIndonesia
1984-1988
TahunTuanrumahJohanKptsNaib JohanKe-3KptsKe-4
1984Kuala Lumpur, MalaysiaIndonesia3-2ChinaEngland 3-2Korea
1986Jakarta, IndonesiaChina3-2IndonesiaMalaysia3-2Denmark
1988Kuala Lumpur, MalaysiaChina4-1MalaysiaIndonesia5-0Denmark
1949-1982
TahunTuanrumahJohanKeputusanNaib Johan
1949Preston, EnglandMalaya 8-1Denmark
1952SingaporeMalaya7-2United States
1955SingaporeMalaya8-1Denmark
1958SingaporeIndonesia6-3Malaya
1961Jakarta, IndonesiaIndonesia6-3Thailand
1964Tokyo, JapanIndonesia5-4Denmark
1967Jakarta, IndonesiaMalaysia6-3Indonesia
1970 Kuala Lumpur, MalaysiaIndonesia7-2Malaysia
1973Jakarta, IndonesiaIndonesia8-1Denmark
1976Bangkok, ThailandIndonesia 9-0Malaysia
1979Jakarta, IndonesiaIndonesia 9-0Denmark
1982London, EnglandChina5-4Indonesia

Hanya tiga negara Malaysia (dahulu Malaya), Indonesia dan China pernah memenangi Piala Thomas. Setiap dari negara itu memenangi Piala Thomas buat pertama kalinya ketika bertanding pertama kali. Malaya kejohanan sulung pada 1949, Indonesia pada 1958 mengalahkan Malaya dan China pada 1982 mengalahkan Indonesia.

Rekod Pertandingan Akhir
NegaraJohanNaib Johan
Indonesia135
China92
Malaysia/Malaya58
Denmark-8
Korea-2
Thailand-1
USA-1

Terdapat 23 pasukan yang telah berjaya ke kejohanan sebenar pusingan akhir. Denmark telah berjaya layak ke semua 26 kali sejak Piala Thomas diadakan.

Rekod Penyertaan Sehingga 2012
NegaraPenyertaan NegaraPenyertaanNegaraPenyertaan
Denmark27Thailand10Nigeria2
Indonesia24USA9Hong Kong2
Malaysia24India8Finland1
China16Canada5Netherlands1
Korea15Germany6Peru1
England12New Zealand6Poland1
Japan11Australia3Singapore1
Sweden10South Africa3Russia1

Sejarah Pemenang Piala Uber
1990-2012
TahunTuanrumahJuaraKeputusanNaib JuaraSeparuh AkhirSeparuh Akhir
2014New Delhi, IndiaChina3-1JapanIndiaKorea
2012Wuhan, ChinaChina3-0KoreaJapanThailand
2010Kuala Lumpur, MalaysiaKorea3-1ChinaIndonesiaJapan
2008Jakarta, IndonesiaChina3-0IndonesiaKoreaGermany
2006Sendai-Tokyo, JapanChina3-0NetherlandsGermanyChinese Taipei
2004Jakarta, IndonesiaChina3-1KoreaJapanDenmark
2002Guangzhou, ChinaChina3-1DenmarkNetherlandsIndonesia
2000Kuala Lumpur, MalaysiaChina3-0DenmarkKoreaIndonesia
1998Hong Kong, ChinaChina3-2IndonesiaDenmarkKorea
1996Hong KongIndonesia4-1ChinaKoreaDenmark
1994Jakarta, IndonesiaIndonesia3-2ChinaSwedenKorea
1992Kuala Lumpur, MalaysiaChina3-2KoreaSwedenIndonesia
1990Nagoya-Tokyo, JapanChina3-2KoreaIndonesiaJapan
1984-1988
TahunTuanrumahJuaraKeputusanNaib JuaraKetigaKeputusanKeempat
1984Kuala Lumpur, MalaysiaChina5-0EnglandKorea5-0Denmark
1986Jakarta, IndonesiaChina3-2IndonesiaKorea3-2Japan
1988Kuala Lumpur, MalaysiaChina5-0KoreaIndonesia5-0Japan
1957-1981
TahunTuanrumahJuaraKeputusanNaib Juara
1957Lanchashire, EnglandUSA6-1Denmark
1960Philadelphia, USAUSA5-2Denmark
1963Wilmington, USAUSA4-3England
1966Wellington, New ZealandJapan5-2USA
1969Tokyo, JapanJapan6-1Indonesia
1972Tokyo, JapanJapan6-1Indonesia
1975Jakarta, IndonesiaIndonesia5-2Japan
1978Auckland, New ZealandJapan5-2Indonesia
1981Tokyo, JapanJapan6-3Indonesia

2012 DONGFENG CITROEN BWF Thomas and Uber Cup Finals
Tarikh: 29-27 Mei 2012
Venue: Wuhan Sports Gymnasium Center, Wuhan

Undian: 15 April 2012, 9.30pagi Swimming Hall, Wuhan Sports Center

Skuad Malaysia
Jurulatih:
Rashid Sidek
Tey Seu Bock
Hendrawan
Kim Her
Pang Cheh Chang

Pemain:
Lee Chong Wei
Liew Daren
Hafiz Hashim
Chong Wei Feng
Koo Kien Keat-Tan Boon Heong
Goh V Shem-Lim Khim Wah
Hoon Thien How-Tan Wee Kiong

Rakan Pelatih (Sparring Partners)
Misbun Ramdan Misbun
Chan Kwong Beng
Chooi Kah Ming-Ow Yao Han
PIALA THOMAS 2012
Kumpulan AKumpulan BKumpulan CKumpulan D
1 ChinaJapanDenmarkKorea
2 IndonesiaRussiaMalaysiaGermany
3 EnglandNew ZealandSouth AfricaUSA
TarikhKumPasukanKptPasukan
20 Mei 2012 (Ahad)DKorea5-0USA
CDenmark5-0South Africa
AChina5-0England
BJapan5-0New Zealand
21 Mei 2012 (Isnin)CMalaysia5-0South Africa
DGermany5-0USA
AIndonesia4-1England
BRussia5-0New Zealand
22 Mei 2012 (Selasa)CDenmark3-2Malaysia
DKorea3-2Germany
AChina5-0Indonesia
BJapan5-0Russia
23 Mei 2012 (Rabu)Suku AkhirJapan3-2Indonesia
Suku AkhirRussia0-3Denmark
Suku AkhirChina3-0Malaysia
Suku AkhirGermany0-3Korea
25 Mei 2012 (Jumaat)Separuh AkhirDenmark1-3Korea
Separuh AkhirChina3-0Japan
27 Mei 2012 (Ahad)AkhirChina3-0Korea
Malaysia 5-0 South Africa
Lee Chong Wei 21-13, 21-10 Jacob Malieka
Liew Darren 21-11, 21-9 Willem Viljoen
Mugammad Hafiz Hashim 21-10, 21-8 Prakash Viyajanath
Tan Boon Heon/Koo Kien Kiet 21-8, 21-12 Dorian Lance James/William Viljoen
Goh V Shem/Khim Wah Lim 21-11, 21-14 Prakash Viyajanath/Jacob Malieka

Malaysia 2-3 Denmark
Lee Chong Wei 2-1 Berhenti Peter Hoeg Gade
Tan Boon Heong/Hoon Thien How 17-21, 23-21, 11-21 Carsten Mohensen/Mathias Boe
Liew Darren 21-15, 1-13 Jan O Jorgensen
Koo Kien Keat/Goh V Shem 18-21, 15-21 Jonas Rasmussen/Joachim Fischer Nielsen
Muhammad Hafiz Hashim 17-21, 21-17, 21-19 Hans- Kristian Vittinghus

Suku Akhir: Malaysia 0-3 China
Liew Daren 21-17, 9-21, 5-21
Koo Kien Keat/Tan Boon Heong 17-21, 18-21 Cai Yun/Fu Haifeng
Muhammad Hafiz Hashim 10-21, 11-21 Chen Long

PIALA UBER 2012
Kumpulan AKumpulan BKumpulan CKumpulan D
1 China (1)Chinese TaipeiKorea (2)Japan
2 IndonesiaThailandGermanyDenmark
3 South AfricaNetherlandsAustraliaUSA
TarikhKumPasukanKptPasukan
20 Mei 20 2012 (Ahad)DJapan5-0USA
AChina5-0South Africa
CKorea5-0Australia
BChinese Taipei2-3Netherlands
21 Mei 2012 (Isnin)DDenmark4-1USA
CGermany3-2Australia
AIndonesia5-0South Africa
BThailand5-0Netherlands
22 Mei 2012 (Selasa)DJapan3-2Denmark
CKorea5-0Germany
AChina5-0Indonesia
BChinese Taipei3-2Thailand
23 Mei 2012 (Rabu)Suku AkhirChina3-0Germany
Suku AkhirThailand3-1Denmark
Suku AkhirIndonesia2-3Japan
Suku AkhirChinese Taipei2-3Korea
24 Mei 2012 (Khamis)Separuh AkhirKorea3-0Japan
Separuh AkhirChina3-0Thailand
26 Mei 2012 (Sabtu)AkhirChina3-0Korea

Pasukan Yang Layak Ke Kejohanan Akhir:

PIALA THOMAS (Kejohanan Berpasukan Dunia Lelaki)
Tuanrumah dan Juara Bertahan: China (CHN)

Zon Asia (13-19 Februari)
1. Japan (JPN)
2. Indonesia (INA)
3. Malaysia (MAS)
4. Korea (KOR)

Zon Eropah (14-19 Februari)
1. Denmark (DEN)
2. Germany (GER)
3. England (ENG)
4. Russia (RUS)

Zon Oceania (19-20 Februari): 1. New Zealand (NZL)
Zon Pan-Amerika (18-21 Februari): 1. United States of America (USA)
Zon Afrika (21-23 Februari): 1. South Africa (RSA)

PIALA UBER (Kejohanan Berpasukan Dunia Wanita)

Tuanrumah: China (CHN)

Juara Bertahan: Korea (KOR)

Zon Asia (13-19 Februari)
1. Japan (JPN)
2. Thailand (THA)
3. Chinese - Taipei (TPE)
4. Indonesia (INA)

Zon Eropah (14-19 Februari)
1. Germany (GER)
2. Denmark (DEN)
3. Netherlands (NED)

Zon Oceania (19-20 Februari): Australia (AUS)
Zon Pan-Amerika (18-21 Februari): 1. United States of America (USA)
Zon Afrika (21-23 Februari): 1. South Africa (RSA)

Pasukan Pilihan Berdasarkan Ranking Dunia 1 Mac 2012:
Piala Thomas
Pilihan 1: China
Pilihan 2: Korea
Pilihan 3/4: Denmark, Japan
Pilihan 5/8: Indonesia, Malaysia, Germany, Russia
Pilihan 9/12: England, USA, Newz Zealand, South Africa

Piala Uber
Pilihan 1: China
Pilihan 2: Japan
Pilihan 3/4: Korea, Chinese Taipei
Pilihan 5/8: Thailand, Denmark, Indonesia, Germany
Pilihan 9/12: Nederland, USA, Australia, South Africa

Undian Kumpulan
Kumpulan A: 1, 2, 3
Kumpulan B: 1, 2, 3
Kumpulan C: 1, 2, 3
Kumpulan D: 1, 2, 3

PROTON-BWF-THOMAS UBER CUP FINALS 2010 (KUALA LUMPUR)

Mei 9-16 2010
Stadium Putra, Bukit Jalil, Kuala Lumpur (16,000)

Sebanyak 12 pasukan Piala Thomas serta 12 pasukan Piala Uber yang layak adalah
PasukanPiala ThomasPiala Uber
Juara Bertahan (1)ChinaChina
Tuan Rumah (1)MalaysiaMalaysia
Asia (3)Indonesia, Korea, IndiaIndonesia, Korea, Japan
Eropah (3)Denmark, Poland, GermanyDenmark, Russia, Germany
Pan Am (1)PeruUSA
Oceania (1)AustraliaAustralia
Afrika (1)NigeriaSouth Africa
Eropah/Asia (1)JapanIndia
Skuad Malaysia:
Ketua Jurulatih: Rashid Sidek
Jurulatih Perseorangan: Datuk Misbun Sidek
Jurulatih Beregu: Rexy Mainaky

Senarai pemain Malaysia:
Piala Thomas
Perseorangan 1: Lee Chong Wai
Perseorangan 2: Wong Choon Hann
Perseorangan 3: Hafiz Hashim
Perseorangan Simpanan: Tan Chun Seang
Beregu 1: Koo Kien Keat/Tan Boon Heong
Beregu 2: Fairuzizuan Tazari/Mohd Zakry Abdul Latif
Beregu Simpanan: Ong Soon Hock/Hoon Thien How

Piala Uber
Perseorangan 1: Wong Mew Choo
Perseorangan 2: Tee Jing Yi
Perseorangan 3: Sannatasah Saniru
Perseorangan Simpanan: Sonia Cheah
Beregu 1: Chin Eei Hui-Wong Pei Tty
Beregu 2: Goh Liu Ying-Ng Hui Ling
Beregu Simpanan: Vivian Hoo-Woon Khe Wei

Thomas Cup:
Group A: 1-China, 5-Korea, 10-Peru;
Group B: 3-Malaysia, 6-Japan, 11-Nigeria;
Group C: 4-Denmark, 8-Germany, 9-Poland;
Group D: 2-Indonesia, 7-India, 12-Australia.

Mei 14 2010 (Jum) Separuh Akhir
Malaysia 0-3 China
MS1 Lee Chong Wei 0-1 Lin Dan (17-21,8-21)
MD1 Koo Kean Keat/Tan Boon Heong 0-2 Cai Yun/Fu Haifeng (15-21,10-21)
MS2 Wong Choong Han 0-3 Chen Jin (16-21,7-21)
MD2 Mohd Zakry Abdul Latif/Thien How Hoon v Chen Xu/Guo Zhendong
MS3 Mohd Hafiz Hashim v Bao Chunlai

Rekod Pertemuan
(1)Lee Chong Wei (6-13) (2)Lin Dan
(1)Koo Kean Keat/Tan Boon Heong (3-4) (8)Cai Yun/Fu Haifeng
(16)Wong Choong Han (2-6) (3)Chen Jin
Mohd Zakry Abdul Latif/Thien How Hoon (0-0) (5)Chen XU/Guo Zhendong
(22)Mohd Hafiz Hashim (2-2) (8)Bao Chunlai

9 Mei 2010 (Ahad) Malaysia 5-0 Nigeria
Malaysia diberikan kemenangan tanpa bertanding 5-0 apabila Nigeria tidak turun bermain disebabkan belum tiba di Malaysia.

11 Mei 2010 (Selasa) Malaysia 2-3 Japan
MS1 Lee Chong Wei 1-0 Tago Kenichi (21-13,21-13)
MD1 Koo Kean Keat/Tan Boon Heong 2-0 Hirata Noriyasu/Hashimoto Hirokatsu (21-13,21-17)
MS2 Wong Choong Han 2-1 Sasaki Sho (17-21,18-21)
MD2 Mohd Fairuzizuan Mohd Tazari/Mohd Zakry Abdul Latif 2-2 Hayakawa Kenichi/Kazuno Kenta (15-21,12-21)
MS3 Mohd Hafiz Hashim 2-3 Sato Shoji (10-21,21-14,18-21)

12 Mei 2010 (Rabu) Suku Akhir
Malaysia 3-2 Denmark
MS1 Lee Chong Wei 1-0 Peter Hoeg Gade (21-17,21-17)
MD1 Koo Kean Keat/Tan Boon Heong 2-0 Carsten Mogensen/Mathias Boe (21-17,21-19)
MS2 Wong Choong Han 2-1 Jan Ø Jørgensen (20-22,21-16,18-21)
MD2 Mohd Zakry Abdul Latif/Thien How Hoon 2-2 Lars Paaske/Jonas Rasmussen (26-24,12-21,19-21)
MS3 Mohd Hafiz Hashim 3-2 Joachim Persson (21-12,21-10)

TarikhKumPasukanKptPasukan
9 Mei 2010 (Ahad)DIndonesia5-0Australia
AChina5-0Peru
BMalaysia5-0Nigeria
CDenmark5-0Poland
10 Mei 2010 (Isnin)DIndonesia4-1India
AKorea5-0Peru
CGermany5-0Poland
BJapan5-0Nigeria
11 Mei 2010 (Selasa)AChina4-1Korea
DIndia4-1Australia
BMalaysia2-3Japan
CDenmark4-1Germany
12 Mei 2010 (Rabu)Suku AkhirChina3-0Korea
Suku AkhirIndia0-3Indonesia
Suku AkhirMalaysia 3-2Denmark
Suku AkhirGermany1-3Japan
14 Mei 2010 (Jumaat)Separuh AkhirJapan1-3Indonesia
Separuh AkhirChina3-0Malaysia
16 Mei 2010 (Ahad)AkhirChina3-0Indonesia

Uber Cup:
Group A: 1-China, 6-Malaysia, 11-USA
Group B: 4-Indonesia, 5-Denmark, 10-Australia
Group C: 3-Japan, 8-Russia, 9-Germany
Group D: 2-Korea, 7-India, 12-South Africa

10 Mei 2010 (Isnin) Malaysia v USA
WS1 Wong Mew Choo 1-0 Rene Wang (21-7,21-10)
WS2 Tee Jing Yee 2-0 Eva Lee (21-12,21-14)
WS3 Sonia Cheah Su Ya 3-0 Cee Nantana Katpura (21-16,16-21,21-9)
WD1 Wong Pei Thy/Chin Eei Hui 4-0 Priscilla Lun/Chen Keui-Ya (21-9,21-8)
WD2 Woon Khee Wei/Ng Hui Ling 5-0 Eva Lee/Mesinee Mangkalakiri (21-17,22-24,21-14)

11 Mei 2010 (Selasa) Malaysia 0-5 China
WS1 Saniru Sanatasah 0-1 Wang Yihan (11-21,8-21)
WD1 Goh Liu Ying/Ng Hui Lin 0-2 Ma Jin/Wang Xiali (8-21,10-21)
WS2 Tee Jing Yee 0-3 Wang Xin (12-21,5-21)
WD3 Woon Khee Wei/Vivian Hoo Kah Mun 0-4 Du Jing/Yu Yang (9-21,9-21)
WS3 Sonia Cheah Su Ya 0-5 Jiang Yanjiao (15-21,13-21)

12 Mei 2010 (Rabu) Suku Akhir
Malaysia 0-3 Indonesia
WS1 Wong Mew Choo 0-1 Adriyanti Firdasari (9-21,16-21)
WD1 Wong Pei Thy/Chin Eei Hui 0-2 Greysia Polii/Meiliana Jauhari (24-26,18-21)
WS2 Tee Jing Yee 0-3 Maria Kristin Yulianti (19-21,16-21)
WD2 Woon Khee Wei/Ng Hui Ling v Shendy Puspa Irawati/Lilyana Natsir
WS3 Sonia Cheah Su Ya v Lindawati Fanetri

TarikhKumPasukanKptPasukan
9 Mei 2010 (Ahad)BIndonesia5-0Australia
CJapan4-1Germany
AChina5-0USA
DKorea5-0South Africa
10 Mei 2010 (Isnin)BDenmark3-2Australia
CRussia4-1Germany
AMalaysia5-0USA
DIndia5-0South Africa
11 Mei 2010 (Selasa)BIndonesia5-0Denmark
CJapan5-0Russia
AChina5-0Malaysia
DKorea4-1India
12 Mei 2010 (Rabu)Suku AkhirIndonesia3-0Malaysia
Suku AkhirDenmark1-3Japan
Suku AkhirChina3-0India
Suku AkhirRussia1-3Korea
13 Mei 2010 (Khamis)Separuh AkhirKorea3-1Japan
Separuh AkhirChina3-0Indonesia
15 Mei 2010 (Sabtu)AkhirChina1-3Korea


PIALA THOMAS dan PIALA UBER 2008

Venue: Istora Senayan Stadium, Jakarta, Indonesia
Date: 11-18 Mei 2008

Jakarta, 16 Mei - Malaysia tewas ketika bertemu China dalam separuh akhir Piala Thomas dengan keputusan 3-2.

Pemain Piala Thomas Malaysia :
Perseorangan: Lee Chong Wei, Wong Choong Hann, Mohd Hafiz Hashim, Mohd Arif Latif

Bergu: Choong Tan Fook-Lee Wan Wah, Koo Kien Keat-Tan Boon Heong dan Mohd Zakry Latif-Mohd Fairuzizuan Tazari

Pemain Piala Uber Malaysia:
Perseorangan: Wong Mew Choo, Julia Wong Pei Xian, Lydia Cheah Li Ya, Tee Jing Yi

Bergu: Wong Pei Tty-Chin Eei Hui, Lim Pek Siah-Ng Hui Lin dan Woon Khe Wei-Sabrina Chong Sook Chin

PIALA THOMAS
(Seeding/Pilihan)
Kumpulan A - 1-China, 7-Canada, 12-Nigeria
Kumpulan B - 3-Malaysia, 5-South Korea, 10-England
Kumpulan C - 4-Denmark, 6-Japan, 11-New Zealand
Kumpulan D - 2-Indonesia, 9-Thailand, 8-Germany

11 Mei 2008 (Ahad)
Malaysia 5-0 England
Lee Chong Wei v Andrew Smith 21-17,21-15
Lee Wan Wah/Choong Tan Fook v Robert Adcock/Robert Moddleton 21-19,21-16
Wong Choong Han v Rajiv Ouseph-22-20,21-16
Koo Kien Kiet/Tan Boon Heong v Christopher Adcock/Christopher Langridge 21-12,21-12
Muhammad Hafiz Hashim v Ben Beckham-21-15,21-14

12 Mei 2008 (Isnin)
Malaysia 4-1 Korea
Lee Chong Wei v Shon Seung Mo-21-14,21-14
Wong Choong Han v Hong Ji Hoon-21-14,21-10
Lee Wan Wah/Choong Tan Fook v Jung Jae Sung/Lee Jae Jin-22-20.10-21,16-21
Muhammad Hafiz Hashim v Hwang Ji Man-21-5,21-11
Koo Kien Keat/Tan Boon Heong/Lee Yong Dae/Hong Ji Hong-23-21,21-19

14 Mei 2008 (Rabu)
Suku Akhir
Malaysia 3-0 Japan
Lee Chong Wei v Shoji Sato-21-10,21-16
Koo Kien Kiet/Choong Tan Fook v Shintaro Ikeda/Shuhuichi Sakamoto-21-13,21-11
Wong Choon Han v Kenichi Tago-21-13,21-18

16 Mei 2008 (Jumaat)
Separuh Akhir
China 3-2 Malaysia
Lin Dan v Lee Chong Wei-12-21,14-21
Cai Yun/Fu Haifeng v Koo Kien Keat/Tan Boon Heong-21-16,21-17
Bao Chun Lai v Wong Choong Hann-21-18,21-7
Xie Zhongbo/Guo Zhendong v Mohd Zakry Abdul Latif/Mohd Fairuzizuan-17-21,15-21
Chen Jin v Muhammad Hafiz Hashim-21-12,21-16

11 Mei 2008 (Ahad)AChina5-0Nigeria
ACanada5-0Nigeria
BMalaysia5-0England
CDenmark5-0New Zealand
DThailand3-2Germany
DIndonesia3-2Thailand
12 Mei 2008 (Isnin)AChina5-0Canada
BEngland4-1Korea
BMalaysia4-1Korea
CJapan5-0New Zealand
CDenmark3-2Japan
DIndonesia5-0Germany
13 Mei 2008 (Selasa)-New Zealand0-3Thailand
-Japan3-2Germany
-Canada0-3Korea
-England3-0Nigeria
14 Mei 2008 (Rabu)Q/FChina3-0Thailand
Q/FMalaysia3-0Japan
Q/FDenmark2-3Korea
Q/FIndonesia3-0England
15 Mei 2008 (Khamis)Rest Day/Rehat
16 Mei 2008 (Jumaat)S/FChina3-2Malaysia
S/FKorea3-0Indonesia
17 Mei 2008 (Sabtu)Rest Day/Rehat
18 Mei 2008 (Ahad)FinalChina3-1Korea

PIALA UBER
Kumpulan W - 1-China, 6-Germany, 11-USA
Kumpulan X - 3-South Korea, 8-Hong Kong, 12-South Africa
Kumpulan Y - 4-Malaysia, 7-Denmark, 10-New Zealand
Kumpulan Z - 2-Japan, 5-Indonesia, 9-Netherlands

11 Mei 2008 (Ahad)
(W) China 5-0 USA, Germany 5-0 USA
(X) Korea 5-0 South Africa
(Y) Denmark 4-1 New Zealand

(Y) Malaysia 5-0 New Zealand
Wong Mew Choo v Rachel Hindley -21-18,21-6
Lim Pek Siah/Hui Lin Ng v Donna Cranston/Emma Rogers-21-7,21-16
Julia Wong Pei Xian v Michelle Chan-21-18,21-7
Chin Eei Hui/Wong Pei Tty v Rachel Hindley/Renee Flavell-21-12,21-14
Lydia Cheah Li Ya v Jessica Jonggowisastro-21-11,21-8

(Z) Indonesia 4-1 Japan

12 Mei 2008 (Isnin)
(W) China 4-1 Germany
(X) Hong Kong 5-0 South Africa, Korea 5-0 Hong Kong,

(Y) Malaysia 2-3 Denmark
Wong Mew Choo v Tine Rasmussen-21-19,19-21,14-21
Chin Eei Hui/Wong Pei Tty v Kamilla Rytter Juhl/Marie Ropke-22-20,21-16
Julia Wong Pei Xian v Nanna Brosolat Jensen-21-13,19-21,19-21
Lim Pek Siah/Ng Hui Lin/Christina Pedesen/Mie Schjott Kristensen-18-21,18-21
Lydia Cheah Li Ya v Camilla Sorensen-21-11,21-14

(Z) Netherlands 3-2 Japan, Indonesia 5-0 Netherlands

13 Mei 2008 (Selasa)
New Zealand 0-3 Netherlands

Malaysia 3-0 Japan
Wong Mew Choo v Eriko Hirose-21-17,21-18
Lim pek Siah/Wong Pei Tty v Satoko Suetsuna-21-15,21-18
Julia Wong Pei Xian v Yu Hirayama-21-15,10-21,21-19

Germany 3-0 South Africa
Hong Kong 3-0 USA

14 Mei 2008 (Rabu)
Suku Akhir
Germany 3-0 Denmark
Indonesia 3-0 Hong Kong
China 3-2 Netherlands

Korea 3-1 Malaysia
Hwang Hye Youn v Wong Mew Chew-16-21,5-21
Lee Hyo Jung/Kim Min Jung v Lim Pek Siah/Wong Pei Tty-21-13,21-4
Lee Yun Hwa v Julia Wong Pei Xian-21-14,21-13
Lee Kyung Won/Ha Jung Eun v Chin Eei Hui/Ng Hui Lin-17-21,21-16,21-12

15 Mei 2008 (Khamis)
Separuh Akhir
China 3-1 Korea
Germany 1-3 Indonesia

16 Mei 2008 (Jumaat)
Rest Day/Rehat

17 Mei 2008 (Sabtu)
FINAL/AKHIR
China 3-0 Indonesia

PUSINGAN KELAYAKAN ZON ASIA PIALA THOMAS / UBER 2008
Venue: Ho Chin Minh City, Vietnam
19 - 24 Februari 2008

Thomas Cup (Piala Thomas)
Group A - Malaysia, Taipei, Philippines, Cambodia
Group B - Korea, Singapore, Sri Lanka, Vietnam
Group C - Japan, Pakistan, India
Group D - Hong Kong, Thailand, Sri Lanka, Macau

19 Februari 2008
(B) Singapore 4-1 Vietnam
(C) Japan 5-0 Pakistan
(D) Hong Kong 5-0 Sri Lanka, Thailand 5-0 Macau

20 Februari 2008
(A) Malaysia 5-0 Phillipines, Taipei 5-0 Cambodia
(A) Taipei 5-0 Philippines, Malaysia 5-0 Cambodia,
(B) Korea 5-0 Singapore
(C) India 5-0 Pakistan
(D) Thailand 5-0 Sri Lanka, Hong Kong 5-0 Macau

21 Februari 2008
(A) Philippines 5-0 Cambodia, Malaysia 5-0 Taipei
(B) Korea 4-1 Vietnam
(C) Japan 5-0 India
(D) Sri Lanka 5-0 Macau. Hong Kong 1-4 Thailand

22 Februari 2008
Suku Akhir
Taipei 2-3 Japan
Hong Kong 0-3 Korea
Malaysia 3-0 India
Thailand 3-0 Singapore

23 Februari 2008
Separuh Akhir
Malaysia3-0 Thailand
Japan 0-3 Korea

Tempat 5-8
India 3-2 Singapore
Taipei 1-3 Hong Kong

Tempat 5/6 - India 3-0 Hong Kong

24 Februari 2008
Akhir: Malaysia 3-2 Korea
Tempat 3/4 - Thailand 1-3 Japan

Uber Cup (Piala Uber)
Group W - Japan, Sri Lanka, Thailand
Group X - Korea, Cambodia, Singapore
Group Y - Taipei, Hong Kong, Vietnam
Group Z - Malaysia, India

19 Februari 2008
(W) Japan 5-0 Sri Lanka
(X) Korea 5-0 Cambodia
(Y) Taipei 5-0 Vietnam

20 Februari 2008
(W) Thailand 5-0 Sri Lanka
(X) Singapore 5-0 Cambodia
(Y) Hong Kong 4-1 Vietnam

21 Februari 2008
(W) Japan 4-1 Thailand
(X) Korea 5-0 Singapore
(Y) Taipei 2-3 Hong Kong
(Z) Malaysia 4-1 India

22 Februari 2008
Suku Akhir:
Thailand 0-3 Hong Kong
India 1-3 Korea
Japan 3-1 Taipei
Malaysia 3-1 Singapore

23 Februari 2008
Separuh Akhir
Hong Kong 1-3 Korea
Japan 3-2 Malaysia

Tempat 5-8
Thailand 3-2 India
Taipei 2-3 Singapore

24 Februari 2008 -
Akhir - Japan 1-3 Korea
Tempat 3/4 - Malaysia 3-0 Hong Kong
Tempat 5/6 - Singapore 3-2 Thailand

Tiada ulasan: