Jumaat, Julai 25, 2008

Bolasepak Sukan Olimpik - Rekod Malaysia

Wira-wira bola sepak negara yang layak ke Olimpik Moscow pada 1980 bergambar Sultan Ahmad Shah (tengah). Malaysia mara selepas mengalahkan Korea Selatan di Stadium Merdeka Kuala Lumpur. Skuad negara diwakili (barisan belakang dari kiri) Ong Yu Tiang, D. Davendran, Ramli Junit, Tukamin Bahari, Peter Rajah, Zulkifle Hamzah, Abdullah Ali, S. Puspanathan (terlindung), James Wong, Soh Chin Aun, Khalid Ali, Santokh Singh, Mohammad Bakar dan Karl Weigang (jurulatih). Barisan depan (dari kiri) pula ialah Hassan Sani, Kamaruddin Abdullah, R. Arumugam, Wan Jamak Hassan, Abdah Aliff, Jamal Nasir dan Shukor Salleh.

May 31, 2007 Malaysia Olympic 2-2 Singapore U23 (Jurong West Stadium, Singapore)
MAS: Norshahrul Idlan Talaha, Azrul Ahmad
SIN: Fazrul Nawaz, Khairul Amri SIN: Fazrul Nawaz, Khairul Amri

MALAYSIA OLYMPIC TEAM
Farizal Marlias (Farizal Harun 34', Syed Adney Syed Hussain 65'), S. Subramaniam, Tengku Qayyum Ubaidillah (Farderin Kadir 44'), Aidil Zafuan Abdul Razak, Zaquan Adha Abdul Razak (Azril Hamid 67'), Azrul Ahmad, Sabre Mat Abu, Syamsol Sabtu (Hariri Safii 46'), Daudsu Jamaluddin (Abdul Shukur 46'), Norshahrul Idlan Talaha, Azi Shahril Azmi (Kamarul Ariq Kamaruddin 76')

10 Mei 2007: Malaysia Olympic 1 - 0 Oman Olympic team (Std MBPJ, Kelana Jaya)
MAS: Mohd Zaquan Adha Abdul Razak MAS: Mohd Zaquan Adha Abdul Razak

MALAYSIAN NATIONAL OLYMPIC TRAINING SQUAD
Coach: B. Sathianathan
Mohd Daudsu Jamaluddin, Jasarin Jamaluddin, Mohd Sabre Mat Abu, Samransak Kram, Mohd Khyril Muhymeen Zambri, Ahmad Ezrie Shafizie Sazali, Farderin Kadir, K. Linggam, Mohd Aidil Zafuan Abdul Razak, Mohd Syamsol Sabtu, Norsharul Idlan Talaha, Tengku Qayyum Ubaidullah, Mohd Zaquan Adha Abdul Razak, Azamuddin Akil, Mohd Farizal Marlias, Ahmad Azlan Zainal, S. Subramaniam, Mohd Nasril Mat Nourdin, Mohd Azril Hamid, Mohd Shakir Shaari, Azi Shahril Azmi, Mohd Azrul Ahmad, Safiq Rahim, Mohd Amirulhadi Zainal, Syed Adney Syed Hussein

28 Feb 2007 Syria 3-1 Malaysia (Al−Abbasiyyin Stadium, Damascus)
Mohd Azril Abdul Hamid (65')
Malaysia: 22 Mohd Nasril Mat Nourdin (GK), 2 Sooryapparad Subramaniam, 4 Mohd Daudsu Jamaluddin (13 Samransak Kram, 58'), 7 Mohamad Aidil Zafuan Abd Radzak, 9 Mohd Azrul Ahmad (14 Mohd Khyril Muhymeen Zambri 56'), 11 Mohd Sabre Mat Abu, 12 Mohamad Syamsol Sabtu (18 Ahmad Shafizie 80'), 14 Mohd Khyril Muhymeen Zambri, 15 Safiq Rahim, 16 Mohd Azril Abd Hamid, 19 Ahmad Azlan Zainal (C), 20 Mohd Amirulhadi Zainal

Simpanan:
1 Syed Adney Syed Hussein (GK), 5 Kamarul Afiq Kamaruddin, 6 Tengku Qayyum Ubaidillah, 13 Samransak Kram (58'), 14 Mohd Khyril Zambri (56'), 18 Ahmed Shafizie (80'), 21 Abdul Manaf Mamat

Jurulatih: B. Sathianathan

14 Mac 2007 Malaysia 1-2 Japan (Std MBPJ, Kelana Jaya)
Mohd Khyril Muhymeen Zambri (82')
Malaysia: 22 Mohd Nasril Mat Nourdin (GK), 2 Sooryapparad Subramaniam (C), 7 Mohamad Aidil Zafuan Abd Radzak, 10 Safiq Rahim, 11 Mohd Sabre Mat Abu, 13 Samransak Kram, 16 Azi Shahril Azmi (17 Mohd Daudsu Jamaludin 46'), 19 Mohd Khyril Muhymeen Zambri, 20 Mohd Amirulhadi Zainal (9 Mohd Azrul Ahmad 65'), Mohamad Syamsol Sabtu, 23 Mohd Azril Abd Hamid (21 Abdul Manaf Mamat 75')

Simpanan:
1 Syed Adney Syed Hussein (GK), 5 Kamarul Afiq Kamaruddin, 6 Tengku Qayyum Ubaidillah, 9 Mohd Azrul Ahmad (65'), 17 Mohd Daudsu Jamaludin (46'), 21 Abdul Manaf Mamat, 25 Farderin Kadir

Jurulatih: B. Sathianathan

28 Mac 2007 Malaysia 1-0 Hong Kong (Mongkok Stadium)
Mohd Amirulhadi Zainal (25')
1 Mohd Farizal Marlias [GK], 6 Tengku Qayyum Ubaidillah Tg Ahmad (5 Kamarul Afiq Kamaruddin 85'), 7 Mohamad Aidil Zafuan Bin Abd Radzak, 10 Safiq Bin Rahim, 11 Mohd Sabre Bin Mat Abu (16 Linggam a/l Krishnan 41'), 12 Mohamad Syamsol Bin Sabtu, 13 Samransak Kram, 15 Mohd Khyril Muhymeen Zambri, 19 Ahmad Azlan Bin Zainal (C), 21 Mohd Amirulhadi Bin Zainal (9 Mohd Azrul Ahmad 83'), 23 Mohd Azril Bin Abd Hamid

Subs: 22 Mohd Nasril Bin Mat Nourdin (GK), 2 Subramaniam a/l Sooryapparad, 5 Kamarul Afiq Kamaruddin, 9 Mohd Azrul Ahmad, 16 Linggam a/l Krishnan, 17 Jasarin Jamaluddin, 25 Farderin Kadir

6 Jun 2007 Malaysia 1-3 Japan (National Stadium, Tokyo)
2 Subramaniam a/l Sooryapparad (52')

Malaysia: 1 Syed Adney Syed Hussein (GK), 2 Sooryapparad Subramaniam, 7 Mohamad Aidil Zafuan Abd Radzak, 8 Mohamad Zaquan Abd Radzak, 9 Mohd Azrul Ahmad (10 Safiq Rahim 36'), 11 Mohd Sabre Mat Abu, 12 Mohamad Syamsol Sabtu, 15 Mohd Daudsu Jamaluddin (5 Kamarul Afiq Kamaruddin, 87'), 20 Norshahrul Talaha, 21 Mohd Amirulhadi Zainal, 24 Azi Shahril Azmi (4 Mohd Bunyamin Umar 72')

Simpanan:
22 Mohd Farizal Marlias [GK], 4 Mohd Bunyamin Umar (72'), 5 Kamarul Afiq Kamaruddin (87'), 6 Tengku Qayyum Ubaidillah, 10 Safiq Rahim, 23 Mohd Azril Abd Hamid, 25 Farderin Kadir

2008 Beijing, China
Pusingan 1
RkKumpulan BPMSKJBMt
1.Japan660017218
2.Syria63129710
3.Malaysia6114494
4.Hong Kong61052143
Feb 28, 2007
Syria
Mohamed Ebrahim (41',51',60')
3–1Malaysia
Azril Hamid (65')
Al-Abasseen Std, Damascus
Japan3–0Hong KongNational Stadium, Tokyo
Mac 14, 2007
Hong Kong0-2SyriaMongkok Std, Hong Kong
Malaysia
Khyril Muhymeen (82')
1-2Japan
Sota Hirayama (13'),
Tadanari Lee (77')
Std MBPJ, Petaling Jaya
Mac 28, 2007
Japan3–0SyriaNational Stadium, Tokyo
Hong Kong0-1Malaysia
Amirul Hadi Zainal (25')
Mongkok Std, Hong Kong
Apr 18, 2007
Malaysia0-1Hong Kong
Yip Chi Ho (1')
Std MBPJ,Petaling Jaya
Syria0-2JapanAl-Abbassyeen Std, Damascus
Mei 16, 2007
Hong Kong0-4Japan Hong Kong Std
Malaysia0-0SyriaStd MBPJ, Petaling Jaya
Jun 06, 2007
Japan
Yuto Nagamoto (28'),
Shuto Suzuki (33'), Hiroki Bandai (53')
3-1Malaysia
S. Subramaniam (52')
National Std, Tokyo
Syria4-1Hong KongAl-Abbassyeen Std, Damascus

2004 Athens, Greece
Pusingan 1
Mei 03 2003Malaysian/pTurkmenistan [Turkmenistan tarik diri]
Jun 07 2003Turkmenistann/pMalaysia
Penjaga gol: Mohamad Syamsuri Mustafa (Terengganu) dan Mohammad Faizal Abdul Rashid (Selangor)

Pertahanan: Abd Aziz Ismail (Pulau Pinang), Ahmad Azlan Zainal (Perak), M. Ravinthiran (Perak), Yosri Derma Raju (Negeri Sembilan) dan Rezuan Muhammad Radzy (Kedah)

Tengah: Indra Putra Mahayuddin (Pahang), Mohamad Syaiful Sabtu (Negeri Sembilan), Mohd Norhisham Hassan (Terengganu), K. Rajan (Negeri Sembilan), Mohd. Fadzli Saari (Pahang), Shahrulnizam Mustapha (Perak) dan Tengku Alias Tengku Ibrahim (Terengganu)

Penyerang: Akmal Rizal Ahmad Rakhli (Kedah), Mohd. Haris Safwan Kamal (Selangor MPPJ), Mohd Safee Mohd Sali (Kuala Lumpur), dan R. Surendren

Mac 3, 2004: Malaysia 1-4 Iran (Std MPPJ, Kelana Jaya)
Mohd. Fadzli Saari (34')
Mohd. Syamsuri Mustafa, Abd. Aziz Ismail, Irwan Fadzli Idrus, Ronny Harun, M. Ravinthiran, Indra Putra Mahayuddin, Mohd. Fadzli Saari, Horhisham Hassan (Fauzi Saari), K. Rajan, R. Surendran (Mohd. Safee Sali), Akmal Rizal Ahmad Rakhli
Jurulatih: Allan Harris

Mac 20, 2011: China 1-1 Malaysia (Wuhan Stadium)
Akmal Rizal Rakhili (86')
Syamsuri Mustafa, Yosri Dermaraju, Norhafiz Zamani Misbah, Aziz Ismail, Irwan Fadli Idrus, K. Rajan, Fadzli Shaari (M. Ravinthran), Norhisham Hassan, Indra Putra Mahayuddin, Akmal Rizal Rakhili, R. Surendren (Mohd Safee Sali)

Mac 24, 2004: Malaysia 0-1 Korea Selatan (Std MPPJ)
Mohd. Syamsuri Mustafa, M. Ravinthiran, Norhafiz Zamani Misbah, Fadzli Saari, Irwan Fadzli Idrus, K. Rajan, Indra Putra Mahayuddin (Mohd. Safee Sali), Akmal Rizal Rakhli, R. Surendran, Mohd. Norhisham Hassan (Tengku Alias Tengku Ibrahim), Yosri Derma Raju (Rezuan Radzy)
Jurulatih: Allan Harris

Pusingan 2
Rk.Kumpulan APMSKJBMt
1.South Korea66009018
2.Iran63031379
3.China621 3787
4.Malaysia60153171

Pusingan Akhir Kelayakan
Mac 03, 2004
South Korea1-0ChinaSeoul World Cup Sd
Malaysia
Penjaring Gol:
Mohd. Fadzli Saari (34')
Barisan Pemain:
Syamsuri Mustafa, Aziz Ismail, Ronny Harun, Fadzli Idrus, M. Ravinthiran, K. Rajan, Fadzli Shaari, Indra Putra Mahayuddin, Norhisham Hassan (Fauzi Saari), R. Surendren (Safee Sali), Akhmal Rizal Rakhli
Coach: Allan Harris
1-4IranStd MPPJ, Kelana Jaya
Mac 17, 2004
Iran0-1South KoreaAzadi Std, Tehran
Mac 20, 2004
China1-1Malaysia
Akmal Rizal Rakhli (86')
Wuhan Stadium
Mac 24, 2004
Malaysia0-1South KoreaStd MPPJ, Kelana Jaya
Mac 27, 2004
China3-1IranWuhan Stadium
April 14, 2004
South Korea3-0MalaysiaSuwon World Cup Stadium
April 16, 2004
Iran2-1ChinaAzadi Stadium, Tehran
April 30, 2004
Iran6-0MalaysiaAzadi Stadium, Tehran
Mei 01, 2004
China0-2South KoreaChangsha Stadium
Mei 12, 2004
South Korea1-0IranSeoul World Cup Stadium
Malaysia
Akmal Rizal Rakhli (72')
1-2ChinaStadium MPPJ, Kelana Jaya

2000 Sydney, Australia
Rk..Kumpulan 6PMSKJBMt
1.Japan880052124
2.Hong Kong8413141213
3.Malaysia832 3171711
4.Nepal82249238
5.Philippines80174431

Perlawanan 1- National Stadium, Hong Kong
Jun 12 1999
Philippines0-13Japan
Hong Kong1-2Nepal
Jun 14 1999
Nepal0-5Japan
Hong Kong2-2Malaysia
Penjaring Gol: Akhmal Rizal Ahmad Rakhli (72'), Gilbert Cassidy Gawing (87')
Barisan Pemain: Jamsari Sabian, Das Gregory, M. Gopalan (S. Jaya Prakash), Gilbert Cassedy, Haled Masrom, M. Elangoo, M.Karunakaran, Tebgku Hazman Raja Hassan, Chow Chee Weng (Jaafar Saleh), Akhmal Rizal Rakhli, Khalid Jamlus (Rafdi Rashid)
Coach: Hatem Soussi
Jun 16 1999
Philippines0-1Nepal
Malaysia
Barisan Pemain: Jamsari Sabian, Das Gregory, M. Karunakaran, S. Jayaprakash, Rauf Ahmad (Jaafar Salleh), Gilbert Cassedy (M. Gopalan), Haled Masrom, M. Elangoo, Tengku Hazman Raja Hassan (Akhmal Rizal Rakhli), Chow Chee Weng, Khalid Jamlus
0-4Japan
Jun 18 1999
Malaysia
Muhammad Khalid Jamlus (27', 30'), Akmal Rizal Ahmad Rakhli (37', 89'),
M. Gopalan (65'),
Chow Chee Weng (80')
6-1Philippines
Hong Kong1-4Japan
Jun 20 1999
Nepal1-1Malaysia
Penjaring Gol: Mohd. Rafdi Rashid (74')
Barisan Pemain: Megat Amir Faisal, Das Gregory (Johnny Joseph), M. Gopalan, Gilber Cassedy, Haled Masrom, M. Elangoo, M. Karunakaran, Tengku Hazman Raja Hassan (Rosle Derus), Chow Chee Weng, Akhmal Rizal Rakhli, Khalid Jamlus (Rafdi Rashid)
Coach: Hatem Soussi
Hong Kong4-1Philippines
Perlawanan 2 - Tokyo Olympic Stadium, Tokyo
Jun 26 1999
Philippines0-1Hong Kong
Japan9-0Nepal
Jun 28 1999
Nepal1-2Hong Kong
Japan4-0Malaysia
Jun 30 1999
Nepal2-2Philippines
Malaysia0-3Hong Kong
Julai 02 1999
Philippines0-5Malaysia
Rosle Derus (28', 36', 62'),Akmal Rizal Ahmad Rakhili (61', 71')
Japan2-0 Hong Kong
Julai 04 1999
Malaysia
Akhmal Rizal Ahmad Rakhli (23', 58'), Chow Chee Weng (55')
3-2Nepal
Japan11-0Philippines
Ketua Jurulatih: Hatem Souissi
Abdul Rauf Ahmad (DF 13/08/1977)
Akmal Rizal B. Ahmad Rakhli (ST, 12/12/1981)
Chow Chee Weng (ST, 21/05/2977)
Das bin Gregory Loois (MF, 01/02/1977)
Faziallah Mamat (MF, 01/01/1979)
Gilbert Cassedy Gawing (MF, 03/03/1977)
Gopalan a/l Mujappan (DF, 20/08/1977)
Jaafar bin Md Salleh (MF, 29/02/1980)
Jamsari Sabian (GK, 08/09/1978)
Jayaprakash a/l Subramaniam (DF, 24/02/1979)
Johnny Joseph (DF 11/09/1978)
Kamarulzaman Hassan (GK, 17/01/1979)
Khairun Haled bin Masron (MF, 04/06/1977)
Megat Ahmad Faizal Ibrahim (GK, 27/09/1978)
Mohd Rafdi Hashim (ST, 21/01/1977)
Mohd Sany Muhammad Fahmi (GK, 13/08/1978)
Mohd Shawal bin Mohd Johadi (MF, 02/09/1979)
Muhammad Khalid bin Jamlus (ST, 23/02/1977)
Nanthakumar a/l Ramachandran (DF, 21/02/1979)
Roslee Derus (MF, 15/08/1978)
Saravanan a/l Velu (ST, 11/01/1978)
Tg Hazman Raja Hassan (MF, 06/03/1977)
Yuzaiman Zahari (DF, 19/10/1978)
Zalmie Jamlus (DF, 09/08/1978)
M. Elango (DF, 22/03/1977)
M. Karunakaran (DF, 20/07/1978)

1996 Atlanta, United States of America
Pusingan 1
Rk..Kumpulan APMSKJBMt
1.China440011212
2.Singapore4112374
3.Malaysia401 3161
Jun 24 1995
Singapore2-0
(National Stadium)
Malaysia;
Barisan Peman: Azmin Azram, Faizal Zainal, Rusdi Suparman, Khairil Zainal, Raizuwah Idris, Ching Hong Aik, M. Chandran (Maizal Hairi Marzuki, Paul Raj), Hasnizam Uzir, Idris Karim, Nazaruddin Zain, Ahmad Shahruddin, Shadan Zahari
Coach: Claude Le Roy:
Julai 02 1995
China4–0Singapore
Julai 09 1995
China2-1
(Kunming)
Malaysia Penjaring Gol: M. Chandran (47') Barisan Peman: S. Ragesh, Hasnizam Uzir (Rusdi Suparman), Khairil Zainal, Roslan Rahim, Raizuwah Idris, Faizal Zainal, Nazaruddin Zain, Idris Karim (Yusri Che Lah), Ching Hong Aik (Mohamed Nor Derus), M. Chandran, Shadan Zahari
Coach: Claude Le Roy:
Julai 16 1995
Malaysia
Barisan Peman: S. Ragesh, Khairil Zainal, Raizuwah Idris, Roslan Rahim (Zambil Ahmad 46'), Hasnizam Uzir (Mohamed Nor Derus 55'), Nazaruddin Zain, Ching Hong Aik, M. Chandran (Yusri Che Lah 82'), Shadan Zahari
0-0
(Std Merdeka)
Singapore
Julai 23 1995
Malaysia0-2China
Julai 29 1995
Singapore1-3China

1992 Barcelona, Spain
Rk..Kumpulan APMSKJBMt
1.South Korea871030115
2.Thailand850325910
3.Malaysia841 31379
4.Bangladesh830514146
5.Philippines80081510
Mei 18, 1991 (Sabtu)South Korea10-0PhilippinesChamsil Olympic Stadium, Seoul
Mei 18, 1991 (Sabtu)Bangladesh2-3ThailandChamsil Olympic Stadium, Seoul
Mei 20, 1991 (Isnin)Philippines0-5Malaysia
Azman Adnan (26', 88'), Chong King Kong (44', 71'), Mubin Mokhtar (89')
Barisan Pemain: Chong Kim Boon, Salehuddin Che Rose, Ahmad Fauzi, Wong Kok Sam, Saziman Ismail, Lee Thean Ewe, Yap Wai Loon, Chong King Kong (Azmi Mohamad), Adnan Ibrahim (Mubin Mokhtar), Azman Adnan, Ong Kim Swee
Coach: Chow Kwai Lam
Chamsil Olympic Stadium, Seoul
Mei 20, 1991 (Isnin)South Korea6-0BangladeshChamsil Olympic Stadium, Seoul
Mei 22, 1991 (Rabu)Bangladesh0-1Malaysia
Penjaring Gol: Azman Adnan (38')
Barisan Pemain: Chong Kim Boon, Saziman Ismail, Ahmad Fauzi, Sallahuddin Che Rose, Wong Kok Sum, Ong Kim Swee, Lee Thean Ewe, Yap Wai Loon (Edres Selamat), Chong King Kong, Azman Adnan (Abdul Mubin Mokhtar), Adnan Ibrahim
Chamsil Olympic Stadium, Seoul
Mei 22, 1991 (Rabu)South Korea2-1ThailandChamsil Olympic Stadium, Seoul
Mei 24, 1991 (Jumaat)Thailand4-1Malaysia
Penjaring Gol: Adnan Ibrahim (89')
Barisan Pemain: Chong Kim Boon, Ahmad Fauzi (V. Thinagaran), Salahuddin Che Rose, Chee Wan Hoe (Adnan Ibrahim), Wong Kok Sum, Ong Kim Swee, Lee Thean Ewe, Yap Wai Loon, Abdul Mubin Mokhtar, Chong King Kong, Azmi Mohamed
Chamsil Olympic Stadium, Seoul
Mei 24, 1991 (Jumaat)Philippines0-8BangladeshChamsil Olympic Stadium, Seoul
Mei 26, 1991 (Ahad)Philippines1-7ThailandChamsil Olympic Stadium, Seoul
Mei 26, 1991 (Ahad)South Korea0-0Malaysia
Barisan Pemain Chong Kim Boon, Saziman Ismail (Azman Adnan), Salahuddin Che Rose, Edres Selamat, Ghazali Ismail, Wong Kok Sum, Lee Thean Ewe, Yap Wai Loon, Abdul Mubin Mokhtar, Chong King Kong, Adnan Ibrahim (Ong Kim Swee)
Chamsil Olympic Stadium, Seoul
Jun 29, 1991 (Sabtu)Malaysia1-0ThailandKuala Lumpur
Jun 29, 1991 (Sabtu) Philippines0-7South KoreaKuala Lumpur
Julai 01, 1991 (Isnin)Malaysia
Barisan Pemain: Chong Kim Boon, Wong Kok Sum, Sallahuddin Che Rose, Edres Selamat, Riduwan Raffar, Ong Kim Swee (Adnan Ibrahim), Abdul Mubin Mokhtar, Abdul Malek Rahman (Saziman Ismail), Yap wai Loon, Chong King Kong, Ghazali Ismail
0-2South KoreaStd Merdeka, Kuala Lumpur
Julai 01, 1991 (Isnin)Thailand4-0BangladeshStd Merdeka, Kuala Lumpur
Julai 03, 1991 (Rabu)Bangladesh0-1South KoreaStd Merdeka, Kuala Lumpur
Julai 03, 1991 (Rabu)Malaysia5-0 PhilippinesStd Merdeka, Kuala Lumpur
Julai 05, 1991 (Jumaat)Bangladesh3-0Philippines Kuala Lumpur
Julai 05, 1991 (Jumaat)Thailand0-2South KoreaKuala Lumpur
Julai 07, 1991 (Ahad)Thailand6-0PhilippinesKuala Lumpur
Julai 07, 1991 (Ahad)Malaysia0-1BangladeshKuala Lumpur

1988 Seoul. South Korea
East Asia Group 2
North Korea menarik diri
Mac 14, 1987Malaysia0-1ThailandKuala Lumpur
Mac 18, 1987Thailand 2-2MalaysiaKuala Lumpur

1984 Los Angeles, United States of America
Rk..Kumpulan 3PMSKJBMt
1.Saudi Arabia861122413
2.Malaysia852114712
3.India831 411147
4.Singapore82154145
5.Indonesia80353143
Okt 01, 1983India1-2Saudi Arabia

Indonesia1-1Saudi Arabia

Malaysia3-1Saudi Arabia

Singapore0-3Saudi Arabia

Malaysia1-1Indonesia
Okt 17, 1983India1-2Singapore
Okt 19, 1983India 4-0Indonesia

Malaysia2-0Singapore
Okt 22, 1983Malaysia3-3India

Singapore1-0Indonesia
Okt 26, 1983India0-2Malaysia

Indonesia1-1Singapore

Indonesia0-2Malaysia
Okt 29, 1983Singapore0-1India
Okt 31, 1983Indonesia0-1India

Singapore0-1 Malaysia
Nov 07, 1983Saudi Arabia5-0India

Saudi Arabia2-0Malaysia

Saudi Arabia5-0Singapore

Saudi Arabia3-0Indonesia
Nota: Saudi Arabia bermain secara timbal balik (home and away matches); manakala empat negara lagi bermain secara satu kejohanan di Singapore dan Kuala Lumpur.

1980 Moscow, Soviet Union
Kumpulan 2-Stadium Merdeka, Kuala Lumpur
Penjaga Gol: R. Arumugam (27 tahun), Ong Yu Tiang (21), Peter Rajah (29)
Pertahanan: Soh Chin Aun (Capt, centerback), Santokh Singh (27, centerback), Jamal Nasir (25, fullback), Kamaruddin Abdullah (28, leftback), D. Devandran (26, leftback), Wan Jamak Wan hassan (22, utility defender)
Tengah: Shukor Saleh (31,midfielder), Bakri Ibni (25, midfielder), Khalid Mohamed Ali (22, midfielder), Abdah Mohamed Alif (25, midfielder), S. Puspanathan (24, midfielder)
Penyerang: James Wong (26, striker), Hassan Sani (21, striker), Abdullah Ali (25, flanker), Tukamin Bahari (23, utility forward), Ramli Junid (24, striker), Zulkifli Hamzah (20, flanker)
Coach: Karl-Heinz Weigang
Rk..Kumpulan 2PMSKJBMt
1.Malaysia54102139
2.South Korea54011548
3.Japan53111657
4.Brunei52037104
5.Indonesia51047122
6.Philippines50050320
Mac 21, 1980 (Jumaat)Malaysia
Penjaring Gol: Khalid Ali (20', 44', 81'), Hassan Sani (32', 48', 68')
Barisan Pemain: R. Arumugam, Jamal Nasir (Wan Jamak), Kamaruddin Abdullah, Soh Chin Aun, Santokh Singh, Khalid Ali, Shukor Salleh, Bakri Ibni, Zulkifli Hamzah (Abdullah Ali), James Wong, Hassan Sani
6-1IndonesiaStd Merdeka, KL
Mac 22, 1980 (Sabtu)Brunei2-0PhilippinesStd Merdeka, KL
Mac 22, 1980 (Sabtu)South Korea3-1JapanStd Merdeka, KL
Mac 24, 1980 (Isnin)Brunei3-2IndonesiaStd Merdeka, KL
Mac 24, 1980 (Isnin)Japan10-0PhilippinesStd Merdeka, KL
Mac 25, 1980 (Selasa)Malaysia
Penjaring Gol: James Wong (6'), Khalid Alid (32'), Choi Jung Duck (gs, 69')  
Barisan Pemain: R. Arumugam, Jamal Nasir (D. Devendran 29'), Kamaruddin Abdullah, Soh Chin Aun, Santokh Singh, Khalid Ali, Shukor Salleh (Abdah Alif 79'), Bakri Ibni, Abdullah Ali, James Wong, Hassan Sani
3–0South KoreaStd Merdeka, KL
Mac 27, 1980 (Khamis)South Korea8-0PhilippinesStd Merdeka, KL
Mac 27, 1980 (Khamis)Malaysia
Penjaring Gol: Zulkifli Hamzah (13'), James Wong (71', 87')
Barisan Pemain: Peter Rajah, D. Devendran, Soh Chin Aun, Santokh Singh, Kamaruddin Abdullah, Shukur Salleh, Khalid Ali (Ramli Junit), Abdah Alif, Zulkifli Hamzah (Abdullah Ali), James Wong, Hassan Sani
3-1BruneiKuala Lumpur
Mac 28, 1980 (Jumaat)Japan2-0IndonesiaStd Merdeka, KL
Mac 30, 1980 (Ahad)Malaysia
Penjaring Gol: Soh Chin Aun (75')
Barisan Pemain: Peter Rajah, Jamal Nasir, Santokh Singh, Soh Chin Aun, Kamaruddin Abdullah, Shukor Salleh, Bakri Ibni, Abdullah Ali, James Wong, S. Puspanathan (Abdah Alif), Hassan Sani
1-1Japan
Hiroyuki Usui (8')
Std Merdeka, KL
Mac 31, 1980 (Isnin)Indonesia4-0PhilippinesStd Merdeka, KL
Mac 31. 1980 (Isnin)South Korea3-0BruneiStd Merdeka, KL
April 2, 1980 (Rabu)Japan2-1BruneiStd Merdeka, KL
April 2, 1980 (Rabu)Malaysia
Penjaring Gol: Khalid Ali (11' 45'), Hassan Sani (14', 17'), Ramli Junit (22', 80'), Jamal Nasir (), Abdah Alif (74')
Barisan Pemain: Ong Yu Tiang, Jamal Nasir, Soh Chin Aun, Santokh Singh, Wan Jamak Wan Hassan, Shukor Salleh, Bakri Ibni, Khalid Ali, Tukamin Bahari, Ramli Junid, Hassan Sani (Abdah Alif)
8–0PhilippinesStd Merdeka, KL
April 3, 1980 (Khamis)South Korea1-0IndonesiaStd Merdeka, KL
Final
April 6, 1980 (Ahad)Malaysia
Penjaring Gol: Bakri Ibni (13'), Wong (86')
Barisan Pemain: R. Arumugam, Jamal Nasir, Santokh Singh, Kamaruddin Abdullah, Bakri Ibni, Shukor Salleh (Abdah Alif), Khalid Ali, Hassan Sani, James Wong, Abdullah Ali
2-1South Korea
Kim Kang Nam (58')
Std Merdeka, KL
Malaysia layak ke Sukan Olimpik tetapi memboikot Sukan Olimpik 1980.

1976 Montreal, Canada
Rk..Kumpulan 2PMSKJBMt
1.North Korea44001018
2.Indonesia42111155
3.Malaysia420 21754
4.Singapore4112783
5.Papua New Guinea40043290
Jun 5, 1976Indonesia8-2Papua N. GuineaJakarta
Jun 5, 1976North Korea2-0SingaporeJakarta
Jun 7, 1976Indonesia0-0SingaporeJakarta
Jun 7, 1976Malaysia10-1Papua N. GuineaJakarta
Jun 9, 1976North Korea4-0Papua N. GuineaJakarta
Jun 9, 1976Malaysia6-0SingaporeJakarta
Jun 11, 1976Singapore7-0Papua N. GuineaJakarta
Jun 11, 1976Indonesia2-1MalaysiaJakarta
Jun 13, 1976North Korea2-1IndonesiaJakarta
Jun 13, 1976North Korea2-0MalaysiaJakarta
Penentuan (Playoff)
North Korea0-0 (pen 5-4)Indonesia

1972 Munich, Germany
Pusingan 1
Sukan Olimpik Munich, Germany (26 Ogos - 10 Sept 1972)
1. Wong Kam Fook (17/03/1949)
2. Othman Abdullah (13/03/1945)
3. Soh Chin Aun (28/07/1950)
4. Namat Abdullah (12/03/1945)
5. M. Chandran (04/05/1942)
6. Khoo Huan Khen (27/03/1951)
7. Hamzah Hussain (08/08/1948)
8. Shaharuddin Abdullah (29/09/1948)
9. Wan Zawawi (11/04/1949)
10. V Krishnasami (13/01/1948)
11. Salleh Ibrahim (01/11/1947)
12. Harun Jusoh
13. Lim Fung Lee (24/03/1950)
14. Wong Choon Wah (31/03/1947)
15. Ali Bakar (18/11/1947)
16. Mohamed Bakar (25/06/1945)
17. Looi Loon Teik (15/02/1945)
18. Rahim Abdullah (12/09/1947)
19. Bahwandi Hiralal (01/06/1951)
Coach: Jalil Che Din

Ogos 27, 1972: Germany FR 3-0 Malaysia (Olympiastadion, Munich)
1 Wong Kam Fook, 2 Othman Abdullah, 3 Soh Chin Aun, 4 Namat Abdullah, 5 M. Chandran 8 Shaharuddin Abdullah, 9 Wan Zawawi, 11 Salleh Ibrahim, 14 Wong Choon Wah (7 Hussain Hamzah 82'), 18 Rahim Abdullah (17 Looi Loon Teik 61'), 19 Bahwandi Hiralal

Simpanan: 13 Lim Fung Lee (GK), 6 Khoo Huan Khen, 7 Hamzah Hussain, 16 Mohamed Bakar, 17 Looi Loon Teik
Coach: Jalil Che Din

Ogos 29, 1972: Malaysia 3-0 USA
Penjaring Gol: Shaharuddin Abdullah (14'), Salleh Ibrahim (67'), Wan Zawawi (77')
1 Wong Kam Fook, 2 Othman Abdullah, 3 Soh Chin Aun, 4 Namat Abdullah, 5 M. Chandran 7 Hamzah Hussain, 8 Shaharuddin Abdullah (16 Mohamed Bakar 68'), 9 Wan Zawawi, 11 Salleh Ibrahim, 14 Wong Choon Wah, 17 Looi Loon Teik

Simpanan: 6 Khoo Huan Khen, 10 V. Khrishnasami, 12 Harun Jusoh, 13 Lim Fung Lee (GK), 15 Ali Bakar, 16 Mohamed Bakar, 18 Rahim Abdullah, 19 Hiralal Bahwandi

Coach: Jalil Che Din

Ogos 31, 1972: Morocco 6-0 Malaysia
1 Wong Kam Fook (13 Lim Fung Lee 27'), 2 Othman Abdullah, 3 Soh Chin Aun, 4 Namat Abdullah, 5 M. Chandran 7 Hamzah Hussain, 8 Shaharuddin Abdullah, 9 Wan Zawawi, 11 Salleh Ibrahim, 14 Wong Choon Wah, 17 Looi Loon Teik

Simpanan: 6 Khoo Huan Khen, 10 V. Khrishnasami, 12 Harun Jusoh, 13 Lim Fung Lee (GK), 15 Ali Bakar, 16 Mohamed Bakar, 18 Rahim Abdullah, 19 Hiralal Bahwandi

Coach: Jalil Che Din

Rk.Kumpulan 1PMSKJBMt
1.West Germany33001306
2.Morocco3111633
3.Malaysia310 2392
4.USA30120101
Ogs 27, 1972West Germany3-0Malaysia
Ogs 27, 1972Morocco0-0USA
Ogs 29, 1972West Germany3-0Morocco
Ogs 29, 1972Malaysia3-0USA
Ogs 31, 1972West Gemany7-0USA
Ogs 31, 1972Morocco6-0Malaysia

Pusingan Kelayakan
Rk.Kumpulan 1PMSKJBMt
1.Malaysia44001208
2.South Korea43011626
3.Japan420 21474
4.Philippines41034192
5.Chinese Taipei40041190
Sept 23, 1971Malaysia
Penjaring Gol: Syed Ahmad (3 gol)
Wong Kam Fook, Dell Akbar Khan Hyder Khan, M. Chandran, Soh Chin Aun, Namat Abdullah, V. Krishnasamy, Hamzah Hussein, Wong Choon Wah (Yap Eng Kok), Salleh Ibrahim, Looi Loon Teck, Syed Ahmad Abu Bakar.
3-0JapanSeoul
Sept 25, 1971Philippines3-0Chinese TaipeiSeoul
Sept 25, 1971Malaysia1-0South KoreaSeoul
Sept 27, 1971Philippines1-8JapanSeoul
Sept 29, 1971South Korea6-0PhilippinesSeoul
Sept 29, 1971Japan5-1Chinese TaipeiSeoul
Sept 30, 1971Malaysia3-0Chinese TaipeiSeoul
Okt 02, 1971South Korea2-1JapanSeoul
Okt 02, 1971Malaysia5-0PhilippinesSeoul
Okt 04, 1971South Korea8-0 Chinese TaipeiSeoul

1968 Mexico City, Mexico
Malaysia menarik diri

1964 Tokyo, Japan
Kumpulan 2
Pusingan Awal
Malaysia1-1Thailand
Thailand3-2Malaysia

Tiada ulasan: