Rabu, Mei 09, 2018

Piala AFC 2018

AFC CUP 2018

SEPARUH AKHIR ZON

Asia Barat 7 Mei 2018 (Isnin)
Al Jazeera (Jordan) 1-1 Al-Faisaly (Jordan) (Amman International Stadium)

Asia Barat 8 Mei 2018 (Selasa)
Air Force Club (Iraq) 3-1 Al Ahed FC (Lebanon) (Karbala International Stadium)

ASEAN 8 Mei 2018 (Selasa)
Home United (Singapore) 3-2 Persija Jakarta (Indonesia) (Jalan Besar, Singapore)

ASEAN 9 Mei 2018 (Rabu)
Ceres Negros (Philippines 4-2 Yangon United FC (Myanmar) (Panaad Stadium)

Asia Barat 14 Mei 2018 (Isnin)
Al Faisaly (Jordan) vs Al Jazeera (Jordan) (Amman International Stadium)

Asia Barat 15 Mei 2018 (Selasa)
Al Ahed FC (Lebanon) vs Air Force Club (Iraq) (Camille Chamoun Sports City Stadium)

ASEAN 15 Mei 2018 (Selasa)
Persija Jakarta (Indonesia) vs Home United (Singapore) (Gelora Bung Karno Stadium, Jakarta)

ASEAN 16 Mei 2018 (Rabu)
Yangon United (Myanmar) vs Ceres Negros FC (Philippines) (Thuwanna Youth Training Center Stadium, Yangon)

Rk.Kumpulan FPMSKJBPGMata
1Home United (SIN)6411156913
2Ceres Negros (PHI)64111731413
3Boeung Ket (CAM)6204824-166
4Shan United (MYA)6105512-73
Rk.Kumpulan GPMSKJBPGMata
1Yangon United (MYA)6411159613
2FLC Thanh Hoa (VIE)6132911-26
3Global Cebu (PHI)6222910-15
4Bali United (IDN)6123811-35
Rk.Kumpulan HPMSKJBPGMata
1Persija Jakarta (IDN)6411136713
2Song Lam Nghe An (VIE)631285310
3Johor Darul Ta'zim (MAS)631289-110
4Tampines Rovers (SIN)6015514-91
*Kedudukan berdasarkan kepada mata, keputusan pertemuan kedua-dua pasukan, perbezaan jaringan dan jumlah gol pasukan yang sama terikat.

MD 1 - 10 Februari 2018 (Sabtu)
Tampines Rovers 0-2 Song Lam Nghe An (Jalan Besar Stadium, Singapore)

MD 1 - 14 Februari 2018 (Rabu)
Johor Darul Ta'zim 3-0 Persija (Stadium Tan Sri Dato' Hj Hassan Yunos, Johor Bahru)
Hazwan Bakri (29'), Afiq Fazail (41'), Safawi Rashid (75')

MD 2 - 28 Februari 2018 (Rabu)
Song Lam Nghe An 2-0 Johor Darul Ta'zim (Vinh Stadium, Vinh)
Persija 4-1 Tampines Rovers (Stadion Gelora Bung Karno, Jakarta)

MD 3 - 6 Mac 2018 (Selasa)
Song Lam Nghe An 0-0 Persija (Vinh Sradium, Vinh)
Tampines Rovers 0-0 Johor Darul Ta'zim (Jalan Besar Stadium, Singapore)

MD 4 -14 Mac 2018 (Rabu)
Persija 1-0 Song Lam Nghe An (Stadion Gelora Bung Karno, Jakarta)
Johor Darul Ta'zim 2-1 Tampines Rovers (Stadium Tan Sri Dato' Hj Hassan Yunos, Johor Bahru)
Safawi Rashid (12'), Hazwan Bakri (79')

MD 5 - 10 April 2018 (Selasa)
Song Lam Nghe An 2-1 Tampines Rovers (Vinh Stadium, Vinh)
Persija 4-0 Johor Darul Ta'zim (Stadion Gelora Bung Karno, Jakarta)

MD 6 - 24 April 2018 (Selasa)
Johor Darul Ta'zim 3-2 Song Lam Nghe An (Stadium Tan Sri Dato' Hj Hassan Yunos, Johor Bahru)
Safawi Rashi (36'), Syafiq Ahmad (38'), Safiq Rahim (66' pen)
Tampines Rovers 2-4 Persija (Jalan Besar Stadium, Singapore)



AFC Champions League 2018
Juara: US$4 juta (2017: US$3 juta)
Naib Juara: US$2 juta (2017: US$1.5 juta)
Separuh Akhir: US$250,000
Suku Akhir: US$150,000
Round of 16: US$100,000

AFC Cup 2018
Juara: US$1.5 juta (2017: US$1 juta)
Naib Juara: US$750,000 (2017: US$500,000)

AFC CHAMPIONS LEAGUE 2017
Liga Juara-Juara Asia 2018 - Jadual Peringkat Awal dan Playoff

Peringkat Awal 1 Timur (16 Januari 2018- Selasa)
PS 1.1 - FLC Thanh Hoa (VIE) v Bye
PS 1.2 - Johor Darul Ta'zim (MAS) v Bye
PS 1.3 - Bali United (IDN) 3-1 Tampines Rovers FC (SIN)
PS 1.4 - Shan United (MYA) 1-1 (aet) 3-4 (pso) Ceres Negros (PHI)

Peringkat Awal 2 Timur (23 Januari 2018 -Selasa)
PS 2.1 - Eastern Sc (HKG) 2-4 FLC Thanh Hoa (VIE)
PS 2.2 - Muangthong United (THA) 5-2 Johor Darul Ta'zim (MAS) (Supachalasai Stadium, Bangkok)
Jorge Pereyra Diaz (90'+1, 90'+4)

PS 2.3 - Chiangrai United (THA) 2-1 Bali United (IDN)
PS 2.4 - Brisbane Roar (AUS) 2-3 Ceres Negros (PHI)

Peringkat Playoff Barat (30 Januari 2018)

PO 1 - Al Ain (UAE) 2-0 Malkiya Club (BHR)
PO 2 - Zobahan FC (IRN) 3-1 Aizawl FC (IND)
PO 3 - Al Gharafa SC (QAT) 2-1 Pakhtakor Tashkent (UZB)
PO 4 - Nasaf (UZB) 5-1 Al Faisaly (JOR)

Peringkat Playoff Timur (30 Januari 2018)
PO 1 - Suwon Samsung Bluewings (KOR) 5-1 FLC Thanh Hoa (VIE)
PO 2 - Kashiwa Reysol (JPN) 3-0 Muangthong United (THA)
PO 3 - Shanghai Sipg (CHN) 1-0 Changrai United (THA)
PO 4 - Tianjin Quanjian FC (CHN) 2-0 Ceres Negros (PHI)

AFC CUP 2018

Zon Asia Barat
Kumpulan A
Malkiya Club (BHR)
Al Jazeera (JOR)
Air Force Club (IRQ)
Al Suwaiq (OMA)

Kumpulan B
Al Ahed (LIB)
Manama Club (BHR)
Al Jaish (SYR)
Al Zawraa Club (IRQ)

Kumpulan C
Al Faisaly (JOR)
Al Ansar FC (LIB)
Dhofar Club (OMA)
Al Wahda (SYR)

Zon Asia Tengah
Kumpulan D
FC Istiklol (TJK)
Altyn Asyr FC (TKM)
FC Alay (KGZ)
PO - winner (TJK/TKM/KGZ)

Zon Asia Selatan
Kumpulan E
Aizwl FC (IND)
New Radiant SC (MDV)
Abahani Limited Dhaka (BAN)
PO - Winner (IND/MDV/BHU)

Zon ASEAN
Kumpulan F
Ceres Negros (PHI)
Home United FC (SIN)
Shan United (MYA)
Lao Toyota (LAO)

Kumpulan G
Bali United FC (IDN)
Global Cebu (PHI)
FLC Than Hoa (VIE)
Yangon United FC (MYA)

Zon Asia Timur
Kumpulan I
4.25 SC (PRK)
Hang Yuen FC (TPE)
Benfica Macau (MAC)
PO - Winner (PRK/MNG)

Jadual Perlawanan Peringkat Awal dan Peringkat Playoff

Playoff Barat
22 Januari - Hilal Alquds Club (PLE) 0-1 Al Suwaiq (OMA)
29 Januari - Al Suwaiq (OMA) 1-1 (agg 2-1) Hilal Alqudsclub (PLE)

Manama Club (BHR) & Al Ansar FC (LIB) – terima bye ke Piala AFC 2018 Peringkat Kumpulan

Playoff ASEAN
29 Januari - Boeung Ket FC (CAM) 2-3 Lao Toyota FC (LAO)
02 Februari - Lao Toyota FC (LAO) 0-1 (agg 3-3) Boeung Kit FC (CAM)

Yangon United FC (MYA) – terima bye ke Piala AFC 2018 Peringkat Kumpulan

Pusingan Awal Tengah
23 Januari - Dordoi FC (KGZ) 1-3 FC Ahal (TKM)
30 Januari - FC Ahal (TKM) 1-2 (agg 4-3) Dordoi FC (KGZ)

Playoff Tengah
13 Februari - FC Ahal (TKM) vs FC Khujand (TJK)
20 Februari - FC Khujand (TJK) vs FC Ahal (TKM)

Pusingan Awal Selatan
23 Januari – Transport United (BHU) 0-0 JSW Bengaluru FC (IND)
30 Januari – JSW Bengaluru FC (IND) 3-0 (agg 3-0) Transport United (BHU)

23 Januari – Saif Sporting Club Limited (BAN) 0-1 TC Sports Club (MDV)
30 Januari - TC Sports Club (MDV) 3-1 (agg 4-1) Saif Sporting Club Limited (BAN)

Playoff Selatan
13 Februari - TC Sports Club (MDV) vs JSW Bengaluru FC (IND)
20 Februari - JSW Bengaluru (IND) vs TC Sports Club (MDV)

Playoff Timur
13 Februari - Erchim FC (MNG) vs Hwaepul SC (PRK)
20 Februari - Hwaepul SC (PRK) vs Erchim FC (MNG)

Tiada ulasan: