Ahad, Mei 26, 2019

Badminton - Piala Sudirman


TAHUNTUANRUMAHJUARAKPTSNAIB JUARA
2017Gold Coast, AustraliaKorea3-2China
2015Dongguan, ChinaChina3-0Japan
2013Kuala Lumpur, MalaysiaChina3-0Korea
2011Xingdao, ChinaChina3-0Denmark
2009Guangzhou, ChinaChina3-0Korea

TOTAL BWF SUDIRMAN CUP 2019

19-26 MEI 2019

Guangxi Sports Center, Nanning, China

TEAMS: 31

MEN'S SINGLES: Lee Zii Jia, Cheam June Wei, Soong Joo Ven
MENS DOUBLES: Aaron Chia, Soh Wooi Yik, Teo Ee Yi, Ong Yew Sin, Nur Izzuddin

WOMEN'S SINGLES; Goh Jin Wei, Soniia Cheah Su Ya, Lee Ying Ying
WOMEN'S DOUBLES: Chow Mei Kuan, Lee Meng Yean, Vivian Hoo, Yap Cheang Wen

MIXED DOUBLES: Goh Soon Huat, Shevon Lai, Tan Kian Meng, Lai Pei Jing, Chen Tang Jie

FINAL RESULTS
GROUP 1
1 CHINA
2 JAPAN
3/4 INDONESIA
3/4 THAILAND
5/8 KOREA
5/8 CHINESE TAIPEI
5/8 DENMARK
5/8 MALAYSIA
9/12 ENGLAND
9/12 HONG KONG
9/12 INDIA
9/12 RUSSIA

GROUP 2
13 CANADA
14 FRANCE
15 NETHERLANDS
16 GERMANY
17 SINGAPORE
18 VIETNAM
19 USA
20 ISRAEL

GROUP 3
21 SRI LANKA
22 IRELAND
23 SWITZERLAND
24 AUSTRALIA
25 SLOVAKIA
26 NEW ZEALAND
27 LITHUANIA
28 NEPAL

GROUP 4
29 MACAU
30 KAZAKHSTAN
31 GREENLAND

GROUP 1
Group A: Japan, Thailand, Russia

Group B: Indonesia, Denmark, England

Group C: Chinese Taipei, Korea, Hong Kong

Group D: China, India, Malaysia

GROUP 2
Group A: Netherlands, France, USA, Vietnam

Group B: Germany, Canada, Singapore, Israel

GROUP 3
Group A: Ireland, Australia, New Zealand, Nepal

Group B: Switzerland, Sri Lanka, Slovakia, Lithuania

GROUP 4
Macau, Greenland, Kazakhstan

19 MEI 2019 (AHAD)
1B: Indonesia 4-1 England

1D: China 5-0 Malaysia
1 MD Li Junhui/Liu Yuchen 18-21, 21-14,24-22 Aaron Chia/Soh Wooi Yik
2 WS Chen Yufei 21-15, 21-23, 21-14 Soniia Cheah
3 MS Shi Yuqi 21-12, 21-11 Lee Zii Jia
4 WD Du Yue/Li Yinhui 21-18, 21-14 Vivian Hoo/Yap Cheng Wen
5 XD Huang Yaqiong/Zheng Siwei 21-16, 21-12 Lai Pei Jing/Tan Kian Meng

1C: Chinese Taipei 3-2 Hong Kong

20 MEI 2019 (ISNIN)
1A: Japan 3-2 Russia
1B: Denmark 2-3 England
1C: Korea 4-1 Hong Kong

21 MEI 2019 (SELASA)
1D: India 2-3 Malaysia
1 XD Satwiksairaj Rankireddy/Ashwini Ponnappa 16-21, 21-17, 24-22 Goh Soon Huat/Lai Shevon Jemie
2 MS Sameer Verma 13-21, 15-21 Lee Zii Jia
3 WS Pusarla V. Sindhu 21-12, 21-8 Goh Jin Wei
4 MD Attri Manu/Reddy B. Sumeeth 20-22, 19-21 Aaron Chia/Teo Ee Yi
5 WD Ashwini Ponnappa/Reddy N. Sikki 11-21, 19-21 Chow Mei Kuan/Lee Meng Yean

1A: Thailand 3-2 Russia

22 MEI 2019 (RABU)
1D: China 5-0 India
1C: Chinese Taipei 2-3 Korea
1B: Indonesia 2-3 Denmark
1A: Japan 4-1 Thailand

23 MEI 2019 (KHAMIS)
Quarter-Finals
China 3-1 Denmark
Korea 1-3 Thailand

24 MEI 2019 (JUMAAT)
Chinese Taipei 2-3 Indonesia

Malaysia 0-3 Japan
1 MD Ong Yew Sin/Teo Ee Yi 21-13, 24-26,21-23 Takeshi Kamura/Keigo Sonoda
2 WS Soniia Cheah 16-21, 13-21 Nozomi Okuhara
3 MS Lee Zii Jia 18-21, 16-21 Kento Momota
4 WD Chow Mei Kuan/ Lee Meng Yean vs Mayu Matsumoto/Wakana Nagahara
5 MD Tan Kian Meng/Lei Pei Jing vs Yuta Watanabe/Arisa Higashino

25 MEI (SABTU)
Semi-Finals
China 3-0 Thailand
Indonesia 1-3 Japan

26 MEI 2019 (AHAD)
Final: China 3-0 Japan

TOTAL BWF SUDIRMAN CUP 2017

21-28 MEI 2017

CARRARA INDOOR SPORT STADIUM, GOLD COAST, AUSTRALIA

TEAMS: 27

FINAL RESULTS
GROUP 1
1. KOREA
2. CHINA
3/4. JAPAN
3/4. THAILAND
5/8. CHINESE TAIPEI
5/8. DENMARK
5/8. INDIA
5/8. MALAYSIA
9/12. HONG KONG CHINA
9/12. INDONESIA
9/12. RUSSIA
9/12. GERMANY

GROUP 2
13. VIETNAM
14. SINGAPORE
15. AUSTRALIA
16. CANADA
17. SCOTLAND
18. USA
19. NEW ZEALAND
20. AUSTRIA

GROUP 3
21. SRI LANKA
22. MACAU CHINA
23. SLOVAKIA
24. NEW CALEDONIA
25. FIJI
26. GUAM
27. TAHITI

GROUP 1
Group A: China, Thailand, Hong Kong

Group B: Korea, Chinese Taipei, Russia

Group C: Japan, Malaysia, Germany

Group D: Denmark, Indonesia, India

GROUP 2
Group A: Vietnam, Scotland, Canada, New Zealand

Group B: Singapore, Australia, USA, Austria

GROUP 3
Group A: New Caledonia, Macau, Guam

Group B: Sri Lanka, Slovakia, Tahiti PYF, Fiji

21 MEI 2017 (AHAD)
1A: China 4-1 Hong Kong, 1B: Korea 4-1 Russia, 1C: Japan 4-1 Germany

22 MEI 2017 (ISNIN)
1A: Thailand 3-2 Hong Kong, 1B: Chinese Taipei 4-1 Russia, 1D: Denmark 4-1 India

23 MEI 2017 (SELASA)
1D: Indonesia 1-4 India
1C: Malaysia 5-0 Germany
XD Lai Pei Jing/Tan Kian Meng 21-17, 21-13 Isabel Herttrich/Mark Lamsfuss 1-0
MS Lee Chong Wei 21-12, 21-11 Fabian Roth 2-0
MD Goh V Shem/Tan Wee Kiong 21-16, 21-19 Jones Ralfy Jansen/Josche Zurwonne 3-0
WS Goh Jin Wei 21-10, 21-13 Fabienne Deprez 4-0
WD Vivian Hoo/Woon Khe Wei 21-12, 21-11 Johanna Goliszewski/Isabel Herttrich

24 MEI 2017 (RABU)
1A: China 5-0 Thailand, 1B: Korea 2-3 Chinese Taipei, 1D: Denmark 2-3 Indonesia
1C: Japan 3-2 Malaysia
MD Takeshi Kamura/Keigo Sonoda 18-21, 21-17 Goh V Shem/Tan Wee Kiong 1-0
WS Akane Yamaguchi 21-6, 21-17 Goh Jin Wei 2-0
MS Yu Igarashi 8-21, 5-21 Lee Chong Wei 2-1
WD Misaki Matsutomo/Ayaka Takahashi 21-17, 21-18 Chow Mei Kuan/Lee Meng Yean 3-1
XD Arisa Higashino/Yuta Watanabe 16-21, 21-16, 19-21 Lai Pei Jing/Tan Kian Men 3-2

25 MEI 2017 (KHAMIS)
Quarter-Finals: Korea 3-1 Chinese Taipei, Thailand 3-2 Denmark

26 MEI 2017 (JUMAAT)
Quarter-Finals:
China 3-0 India
Japan 3-1 Malaysia
MD Takeshi Kamura/Keigo Sonoda 21-17, 16-21, 21-11 Goh V Shem/Tan Wei Kiong 1-0
WS Nozomi Okuhara 21-11, 21-9 Soniia Cheah
MS Kenta Nishimoto 15-21, 13-21 Lee Chong Wei 2-1
MD Misaki Matsutomo/Ayaka Takahashi 21-7, 21-14 Vivian Hoo/Woon Khe Wei 3-1
XD Arisa Higashino/Yuta Watanabe vs Lai Pei Jing, Tan Kian Meng

27 MEI 2017 (SABTU)
Semi-Finals: Korea 3-1 Thailand, China 3-2 Japan

28 MEI 2017 (AHAD)
FINAL: China 2-3 Korea



VIVO BWF SUDIRMAN CUP 2015

10-17 MEI 2015

NISSAN SPORTS CENTER, DONGGUAN, CHINA

TEAMS: 35

FINAL RESULTS:
LEVEL 1
1. CHINA
2. JAPAN
3/4. KOREA
3/4. INDONESIA
5/8. DENMARK
5/8. CHINESE TAIPEI
5/8. GERMANY
5/8. MALAYSIA
9/12. THAILAND
9/12. INDIA
9/12. ENGLAND
9/12. RUSSIA

LEVEL 2
13. HONG KONG CHINA
14. NETHERLANDS
15. FRANCE
16. SINGAPORE
17. SPAIN
18. USA
19. CANADA
20. BRAZIL

LEVEL 3
21. VIETNAM
22. CZECH REPUBLIC
23. AUSTRALIA
24. AUSTRIA
25. TURKEY
26. SWITZERLAND
27. SOUTH AFRICA
28. ITALY

LEVEL 4
29. PHILIPPINES
30. SRI LANKA
31. ICELAND
32. ISRAEL
33. NIGERIA
34. KAZAKHSTAN
35. SEYCHELLES

GROUP 1
Group A: China, Thailand, Germany

Group B: Japan, Chinese Taipei, Russia

Group C: Indonesia, Denmark, England

Group D: Korea, India, Malaysia

GROUP 2
Group A: Singapore, Netherlands, Canada, Spain

Group B: Hong Kong, USA, France, Brazil

GROUP 3
Group A: Czech Republic, Austria, Turkey, South Africa

Group B: Vietnam, Australia, Italy, Switzerland

GROUP 4
Group A: Nigeria, Philippines, Iceland

Group B: Israel, Sri Lanka, Seychelles, Kazakhstan

10 MEI 2015 (AHAD):
1A: China 5-0 Germany, 1B: Japan 4-1 Russia, 1C: Denmark 4-1 England
1D: Malaysia 3-2 Korea
MD Goh V Shem/Tan Wee Kiong 20-22, 21-14, 27-25 Lee Yong Dae/Yoo Yeon Seong 1-0
WS Lim Yin Fun 9-21, 7-21 Sung Ji Hyun 1-1
MS Lee Chong Wei Lee Dong Keun 21-12, 21-10 Lee Dong Keun 2-1
WD Vivian Hoo/Woon Khe Wei 20-22, 9-21 Chang Ye Na/Jung Kyung Eun 2-2
XD Chan Peng Soon/Goh Liu Ying 23-21, 21-13 Ko Sung Hyun/Kim Ha Na 3-2

11 MEI 2015 (ISNIN):
1A: Germany 3-2 Thailand, 1B: Chinese Taipei 4-1 Russia, 1C: Indonesia 3-2 England
1D: Malaysia 3-2 India
MD Goh V Shem/Tan Wee Kiong 21-15, 21-16 Atri Manu/Reddy B. Sumeeth 1-0
WS Tee Jing Yi 22-24, 13-21 Saina Nehwal 1-1
MS Lee Chong Wei 21-16, 21-15 Kidambi Srikanth
WD Vivian Hoo/Woon Khe Wei 18-21, 21-19, 15-21 Jwala Gutta/Ashwini Ponnappa 2-2
XD Chan Peng Soon/Goh Liu Ying 21-14, 21-18 Reddy N. Sikki/Arun Vishnu 3-2

12 MEI 2015 (SELASA):
1A: China 5-0 Thailand, 1B: Japan 4-1 Chinese Taipei

13 MEI 2015 (RABU):
1C: Indonesia 3-2 Denmark, 1D: Korea 4-1 India

14 MEI 2015 (KHAMIS):
Quarter-Finals:
China 3-0 Germany
Korea 3-1 Malaysia
MD Lee Yong Dae/Yoo Yeon Seong 21-18, 21-16 Goh V Shem/Tan Wee Kiong 1-0
WS Sung Ji Hyun 21-17, 21-12 Tee Jing Yi 2-0
MS Son Wan Ho 17-21, 12-21 Lee Chong Wei 2-1
WD Chang Ye Na/Jung Kyung Eun 21-23, 21-16, 21-11 Vivian Hoo/Woon Khe Wei
XD Kim Gi Jung/Shin Seung Chan v Chan Peng Soon/Goh Liu Ying

15 MEI 2015 (JUMAAT):
Quarter-Finals: Indonesia 3-1 Chinese Taipei, Japan 3-2 Denmark

16 MEI 2015 (SABTU):
Semi-Finals: China 3-1 Indonesia, Japan 3-2 Korea

17 MEI 2015 (AHAD):
FINAL: China 3-0 Japan



LI NING BWF SUDIRMAN CUP 2013

19-26 MEI 2013

STADIUM PUTRA, KOMPLEKS SUKAN NECARA BUKIT JALIL, KUALA LUMPUR

TEAMS: 30

FINAL RESULTS

LEVEL 1
1. CHINA
2. KOREA
3/4. DENMARK
3/4. THAILAND
5/8. GERMANY
5/8. INDONESIA
5/8. JAPAN
5/8. CHINESE TAIPEI
9/12. HONG KONG CHINA
9/12. INDIA
9/12. MALAYSIA
9/12. SINGAPORE

LEVEL 2
13. SCOTLAND
14. NETHERLANDS
15. RUSSIA
16. FRANCE
17. SWEDEN
18. CANADA
19. USA
20. AUSTRIA

LEVEL 3
21. VIETNAM
22. UKRAINE
23. PHILIPPINES
24. AUSTRALIA
25. SWITZERLAND
26. NEW ZEALAND
27. SRI LANKA
28. LITHUANIA
29. TURKEY
30. KAZAKHSTAN

GROUP 1
Group A: China, Indonesia, India

Group B: Thailand, Korea, Hong Kong

Group C: Malaysia, Germany, Chinese Taipei

Group D: Denmark, Japan, Singapore

GROUP 2
Group A: Russia, USA, Sweden, Scotland

Group B: Netherlands, France, Australia, Austria

GROUP 3
Group A: Ukraine, New Zealand, Turkey, Sri Lanka, Philippines

Group B: Switzerland, Vietnam, Australia, Lithuania, Kazakhstan

19 MEI 2013
1A: China 5-0 India, 1D: Denmark 4-1 Singapore, 1B Thailand 3-2 Hong Kong
1C: Chinese Taipei 3-2 Malaysia
MD Tsai Chia Hsin/Lee Sheng Mu 21-18, 21-18 Tan Boon  Heong/Koo Kien Keat 1-0
WS Tai Tzu Ying 21-7, 21-13 Soniia Cheah 2-0
MS Yang Chih Hsun 8-21, 13-21 Lee Chong Wei 2-1
WD Hsieh Pei Chen/Cheng Wen Hsing 21-17, 21-19 Woon Khe Wei/Vivian Hoo 3-1
XD Lai Chia Wen/Lu Ching Yao 23-25, 11-21 Goh Liu Ying/Chan Peng Soon

20 MEI 2013
1A: Indonesia 4-1 India, 1D: Japan 5-0 Singapore, 1B Korea 4-1 Hong Kong, 1C; Chinese Taipei 5-0 Germany

21 MEI 2013
1D: Japan 3-2 Denmark, 1A China 5-0 Indonesia, 1B; Korea 5-0 Thailand
1C: Germany 3-2 Malaysia
XD Birgit Overzier/Michael Fuchs 21-17, 18-21, 21-17 Goh Liu Ying/Chan Peng Soon 1-0
MS Dieter Domke 18-21, 18-21 Lee Chong Wei 1-1
MD Ingo Kindervater/Johannes Schoettler 16-21, 21-23 Lim Khim Wah/Goh V Shem 1-2
WS Olga Konon 21-12, 21-14 Tee Jing Yin 2-2
WD Birgit Overzier/Johanna Goliszewski 21-16, 16-21, 21-18 Woon Khe Wei/Vivian Hoo 3-2

23 MEI 2013
Quarter-Finals: Korea 3-0 Germany, China 3-2 Indonesia, Denmark 3-0 Chinese Taipei, Thailand 3-1 Japan

25 MEI 2013
Semi-Finals: Korea 3-1 Thailand, China 3-1 Denmark

26 MEI 2013
FINAL: China 3-0 Korea



DOUBLE STAR BWF SUDIRMAN CUP 2011

22 - 29 MEI 2011

Guoxin Gymnasium, Qingdao, CHINA

FINAL RESULTS

LEVEL 1
1. CHINA
2. DENMARK
3/4. INDONESIA
3/4. KOREA
5/8. CHINESE TAIPEI
5/8. INDIA
5/8. JAPAN
5/8. MALAYSIA
9/12. ENGLAND
9/12. GERMANY
9/12. RUSSIA
9/12. THAILAND

LEVEL 2
13. SINGAPORE
14. FRANCE
15. HONG KONG CHINA
16. CANADA
17. UKRAINE
18. USA
19. POLAND
20. NETHERLANDS

LEVEL 3
21. SWEDEN
22. AUSTRALIA
23. VIETNAM
24. CZECH REPUBLIC
25. SOUTH AFRICA
26. PERU
27. BULGARIA
28. SLOVAKIA

LEVEL 4
29. SRI LANKA
30. PHILIPPINES
31. ICELAND
32. ISRAEL
33. SEYCHELLES

GROUP 1
Group A: China, Japan, Germany

Group B: Indonesia, Malaysia, Russia

Group C: Chinese Taipei, Thailand, India

Group D: Denmark, Korea, England

GROUP 2
Group A: France, Hong Kong, Ukraine, Poland

Group B: Singapore, Canada, USA, Netherlands

GROUP 3
Group A: Australia, Czech Republic, Peru, Slovakia

Group B: Sweden, Vietnam, South Africa, Bulgaria

GROUP 4
Sri Lanka, Philippines, Iceland, Israel, Seychelles

22 MEI 2011
1A: China 4-1 Germany, 1B: Indonesia 4-1 Russia, 1D: Denmark 5-0 England, 1C: Chinese Taipei 3-2 India

23 MEI 2011
1D: Korea 4-1 England, 1A Japan 4-1 Germany, 1C: India 3-2 Thailand
1B: Malaysia 4-1 Russia
XD Chan Peng Soon/Goh Liu Ying 19-21l, 18-21 Alexandr Nikolaenko/Valeria Sorokina 0-1
MS Lee Chong Wei 21-9, 21-10 Ivan Sozonov 1-1
WS Tee JingYi 21-17, 21-13 Anastasia Prokopenko 2-1
MD Koo Kien Keat/Tan Boon Heong 21-9, 21-17 Vladimir Ivanov/Ivan Sozonov 3-1
WD Chin Eei Hui/Wong Pei Tty 21-12, 19-21, 21-15 Valeria Sorokina/Nina Vislova 4-1

24 MEI 2011
1C: Chinese Taipei 3-2 Thailand, 1A: China 5-0 Japan

25 MEI 2011
1D Korea 3-2 Denmark
1B: Indonesia 3-2 Malaysia
MD Mohammad Ahsan/Alvert Yulianto Chandra 15-21, 17-21 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong 0-1
WS Adrianti Firdasari 21-8, 21-12 Lyddia Cheah Yi Wu 1-1
MS Dionysius Hayom Rumbaka 8-21, 8-21 Lee Chong Wei 1-2
WD Meiliana Jauhari/Greysia Polii 23-21, 21-14 Chin Eei Hui/Wong Pei Tty 2-2
XD Pia Zebadiah Bernadet/Fran Kurniawan 21-18, 21-15 Chan Peng Soon/Goh Liu Ying 3-2

26 MEI 2011
Quarter-Finals
China 3-1 India
Korea 3-2 Malaysia
XD Ha Jung Eun/Ko Sung Hyun 21-17, 21-17 Chin Eei Hui/Koo Kien Keat 1-0
MS Park Sung Hwan 18-21, 14-21 Lee Chong Wei 1-1
MD Chung Jae Sung/Lee Yong Dae 15-21, 21-14, 14-21 Hoon Thien How/Tan Boon Heong 1-2
WS Bae Yeon Ju 21-11, 21-11 Tee Jing Yi 2-2
WD Ha Jung Eun/Kim Min Jung 19-21, 21-16, 21-10 Chin Eei Hui/Wong Pei Tty 3-2

27 MEI 2011
Quarter-Finals: Denmark 3-1 Chinese Taipei, Indonesia 3-2 Japan

28 MEI 2011
Semi-Finals: China 3-1 Korea, Denmark 3-1 Indonesia

29 MEI 2011
Final: China 3-0 Denmark



LI NING BWF SUDIRMAN CUP 2009

10-17 MEI 2009

Guangzhou Gymnasium, Guangzhou, China

FINAL RESULTS
LEVEL 1
1. CHINA
2. KOREA
3/4. INDONESIA
3/4. MALAYSIA
5. DENMARK
6. ENGLAND
7. JAPAN
8. HONG KONG CHINA

LEVEL 2
9. THAILAND
10. RUSSIA
11. CHINESE TAIPEI
12. SINGAPORE
13. GERMANY
14. NETHERLANDS
15. POLAND
16. FRANCE

LEVEL 3
17. INDIA
18. BULGARIA
19. UKRAINE
20. USA
21. SCOTLAND
22. CZECH
23. SWEDEN
24. AUSTRALIA

LEVEL 4
25. SWITZERLAND
26. LITHUANIA
27. PHILIPPINES
28. PORTUGAL
29. ICELAND
30. SOUTH AFRICA
31. SRI LANKA
32. TURKEY
33. LUXEMBOURG
34. MONGOLIA

GROUP 1
Group A: Korea, Malaysia, Denmark, Hong Kong

Group B: China, Indonesia, England, japan

GROUP 2
Group A: Thailand, Chinese Taipei, Germany, France

Group B: Singapore, Poland, Netherlands, Russia

GROUP 3
Group A: Sweden, USA, Czech Republic, Bulgaria

Group B: India, Scotland, Ukraine, Australia

GROUP 4
Group A: Switzerland, South Africa, Luxembourg, Turkey, Philippines

Group B: Lithuania, Sri Lanka, Portugal, Iceland, Mongolia

10 MEI 2009
1A: Korea 3-2 Malaysia
Lee Hyo Jung/Lee Yong Dae 24-22, 21-23, 21-15 Koo Kien Keat/Wong Pei Tty
Jang Young Soo 9-21, 13-21 Lee Chong Wei
Chung Jae Sung/Lee Yong Dae 21-16, 21-16 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong
Hwang Hye Youn 10-21, 21-17, 17-21 Wong Mew Choo
Lee Hyo Jung/Lee Kyung Won 21-8, 21-15 Chin Eei Hui/Wong Pei Tty

1B: Indonesia 4-1 Japan, 1A: Denmark 3-2 Hong Kong, 1B: China 5-0 England

11 MEI 2009
1A: Malaysia 4-1 Hong Kong
Mohd Tazari Mohd Fairuzizuan/Wong Pei Tty 21-17, 21-18 Chau Hoi Wah/Wiratama Yohan Hadikusumo
Lee Chong Wei 21-16, 21-8 Hu Yun
Koo Kien Keat/Tan Boon Heong 21-12, 21-19 Hui Wai Ho/Njoto Albertua Susanto
Julia Wong Pei Xian 17-21, 0-21 Retired Yip Pui Yin
Chin Eei Hui/Wong Pei Tty 20-22, 21-10, 21-15 Chan Kaka Tsz Ka/Wang Chen

1B: Indonesia 4-1 England

12 MEI 2009
1A: Korea 4-1 Denmark, 1B: China 5-0 Japan

13 MEI 2009
1A: Korea 3-2 Hong Kong, 1B: England 4-1 Japan

14 MEI 2009
1A: Malaysia 4-1 Denmark
Mohd Tazari Mohd Fairuzizuan/Wong Pei Tty 17-21, 22-24 Kamilla Rytter Juhl/Thomas Laybourn
Lee Chong Wei 21-11, 21-18 Jan O Jorgensen
Koo Kien Keat/Tan Boon Heong 21-9 , 21-14 Lars Paaske/Jonas Rasmussen
Wong Mew Choo 21-8, 21-11, Nanna Brosolat Jensen
Chin Eei Hui/Wong Pei Tty 11-21, 21-16, 11-21 Kamilla Rytter Juhl/Lena Frier Kristiansen

1B: China 5-0 Indonesia

15 MEI 2009
Play Offs 7th/8th Japan 3-1 Hong Kong
Play Offs 5th/6th Denmark 3-2 England

16 MEI 2009
Semi Final: Korea 3-1 Indonesia

Semi Final: China 3-0 Malaysia
He Hanbin/Yu Yang 21-11, 21-14 Mohd Tazari Mohd Fairuzizuan/Wong Pei Tty
Lin Dan 21-16, 21-16 Lee Chong Wei
Cai Yun/Fu Haifeng 19-21,21-15, 23-21 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong

17 MEI 2009
Final Stage: China 3-0 Korea

Tiada ulasan: