Khamis, Mei 26, 2022

Laman Utama 2022


Undian Kelayakan Piala Asia Bawah-20 Tahun Uzbekistan 2023

24 Mei 2022 - Kumpulan E terdiri dari Korea Republik, Malaysia, Mongolia (tuanrumah) dan Sri Lanka.

Pusingan Kelayakan akan berlangsung dari 14 hingga 18 September 2022 di Ulaanbaatar, Mongolia

Undian Kelayakan Piala Asia Bawah-17 Tahun Bahrain 2023

24 Mei 2022 - Kumpulan B terdiri dari tuanrumah Indonesia, Malaysia, Palestin, Guam dan UAE.

Pusingan Kelayakan akan berlangsung dari 1 hingga 9 Oktober 2022 di Jakarta, Indonesia.

AFF Mitsubishi Electric Cup Nama Baharu Piala AFF Mulai Edisi 2022.

23 Mei 2022 - Mitsubishi Electric menjadi penaja utama Piala AFF menggantikan Suzuki yang telah mengakhiri kerja sama dengan Persekutuan Bolasepak Asean (AFF) selaku pemilik hak komersial kejohanan.

Bermula dengan AFF Tiger Cup kemudian diikuti dengan AFF Suzuki Cup dan kini dikenali sebagai AFF Mitsubishi Electric Cup.

Tuan Rumah Sukan SEA 2023 hingga 2029

2023 : Cambodia
2025 : Thailand
2027 : Malaysia
2029 : Singapore

SUKAN SEA 2021

Rk.NEGARAEMASPERAKGANGSAJUMLAH
1.Vietnam205121115441
2.Thailand90103134327
3.Indonesia689181240
4.Singapore5069101220
5.Philippines474673166
6.Malaysia394589173
7.Myanmar9183562
8.Cambodia8133859
9.Laos273241
10.Brunei DS1113
11.Timor Leste0314
JUMLAH5195177001736

LIGA MALAYSIA 2022

LIGA SUPER MALAYSIA 2022

Liga Super Malaysia 2022
LS7 - 22 Jun 2022 (Rabu)
41Penang FClwnTerengganu FC9.00 mlm, Stadium Bandaraya, Pulau Pinang
LS5 - 24 Jun 2022 (Jumaat)
30Johor Darul Ta'zimlwnSelangor FC8.15 mlm, Stadium Sultan Ibrahim, Iskandar Puteri

LIGA PREMIER MALAYSIA 2022

Liga Premier Malaysia 2022
LP2 - 24 Mei 2022 (Selasa)
9Kuching City FC1-5Terengganu FC II8.15 mlm, Stadium Negeri, Kuching

Piala FA 2022

Pusingan Kedua (FA2)
2 Julai 2022 (Sabtu)
25Selangor FClwnKuala Lumpur City FC9.00 mlm, Stadium Majlis Bandaraya Petaling Jaya
tbc
26Terengganu FClwnKedah Darul Aman FC9.00 mlm, Stadium tbc

LIGA M3 2022

Liga M3 2022
M3.8 23 Mei 2022 (Isnin)
75 AUltimate FC3-1Tun Razak City FC4.45 ptg, Stadium Bolasepak Kuala Lumpur, Cheras

HOKI PIALA ASIA JAKARTA 2022

23 Mei - 1 Jun 2022

Gelora Bung Karno, Hockey Astro Turf, Senayan, Jakarta

Pool A: India, Japan, Pakistan, Indonesia

Pool B: Malaysia, Korea, Oman, Bangladesh

23 Mei 2022 (Isnin): Malaysia 7-0 Oman

24 Mei 2022 (Selasa): Korea 4-5 Malaysia

26 Mei 2022 (Khamis): Malaysia 1-8 Bangladesh

Senarai Perlawanan Skuad Kebangsaan Bulan Mei/Jun 2022

Perlawanan Persahabatan Antarabangsa
27 Mei 2022 (Jumaat)
MalaysialwnBrunei DS21:00, Stadium Nasional, Bukit Jalil, Kuala Lumpur
1 Jun 2022 (Selasa)
MalaysialwnHong Kong21:00, Stadium Nasional, Bukit Jalil, Kuala Lumpur

PIALA ASIA 2023 PUSINGAN KELAYAKAN AKHIR

Kump E
Bahrain
Turkmenistan
Malaysia (H)
Bangladesh

Stadium Nasional Bukit Jalil, Kuala Lumpur

8 Jun 2022 (Rabu): Turkmenistan vs Malaysia (21:00)

11 Jun 2022 (Sabtu): Malaysia vs Bahrain (21:00)

14 Jun 2022 (Selasa): Malaysia vs Bangladesh (21:00)

KEJUARAAN PIALA ASIA BAWAH-23 TAHUN 2022

1 - 19 Jun 2022

Tuanrumah: Uzbekistan

2 Jun 2022 (Khamis): Malaysia lwn Korea Republic

5 Jun 2022 (Ahad): Malaysia lwn Thailand

8 Jun 2022 (Rabu): Malaysia lwn Vietnam

PIALA FUTSAL MALAYSIA 2022

SUKU AKHIR (18 Jun dan 25 Jun 2022)
Suku Akhir 1: Selangor MAC lwn Shah Alam City
Suku Akhir 2: Pahang Rangers lwn Terengganu
Suku Akhir 3: Negeri Sembilan lwn Selangor TOT United
Suku Akhir 4: Pulau Pinang lwn PDRM FC

Kompleks Sukan Negara Panasonic Shah Alam

PIALA AFC 2022

Kumpulan G
Tuan Rumah: Denpasar, Bali

Kaya FC-Iloilo (Philippines),
Bali United (Indonesia),
Kedah Darul Aman FC (Malaysia),
Visakha FC (Cambodia)

Kumpulan H
Tuan Rumah: Kuala Lumpur

Kuala Lumpur City FC (Malaysia),
Tampines Rovers (Singapore),
PSM Makassar (Indonesia)

Tempatan
Liga M311 Februari -
4 September 2022
tbc
Liga Futsal Premier (MPFL) Bermula 14 Jan 2022tbc
Piala Presiden23 Februari -
11 September 2022
tbc
Piala Belia23 Februari -
11 September 2022
tbc
FIFA (Dunia)
The FIFA U-20 Women's World Cup 202210 - 28 Ogos 2022Costa Rica
The FIFA U-17 Women' World Cup 202211 - 30 Oktober 2022India
FIFA World Cup 202221 Nov - 18 Dis 2022Qatar
AFC (Asia)
AFC U-23 Championship 20221 - 19 Jun 2022Uzbekistan
AFC Futsal Asian Cup 202225 Sept - 20 Okt 2022Kuwait
AFF (Asean)
AFF U-19 Championship 202220 Ogos - Sept 2022Indonesia
AFF U-16 Championship 20226 - 20 Ogos 2022Indonesia
AFF Futsal Club Championship 202220 Ogos - Sept 2022Thailand
Hoki
15th Women's World Cup1 - 17 Julai 2022Amsterdam, Netherlands & Terrassa, Spain
SUKAN
SEA Games 202210 - 26 Mei 2022Vietnam
2022 Commonwealth Games28 Julai - 8 Ogos 2022Birmingham, England
*Hangzhou Asian Games 202210 - 25 September 2022 (tangguh)Hangzhou, China

Piala AFF Wanita U-15, 2-6 Julai 2022 Piala AFF Wanita U-18, 16-30 Julai 2022

SUKAN ASIA 2022 DI TANGGUH

6 Mei 2022 - Majlis Olimpik Asia telah mengumumkan bahawa Sukan Asia ke-19, yang pada asalnya dijadualkan berlangsung di Hangzhou, China dari 10 hingga 25 September 2022, akan ditangguhkan.

Tarikh baharu untuk kejohanan sukan itu akan diumumkan kemudian

Sukan Remaja Asia Shantou 2021 (3rd Asian Youth Games Shantou 2021) dari 20 hingga 28 Disember 2022 akan dibatalkan. Dengan itu Sukan Remaja Asia berikutnya akan diadakan pada 2025 di Tashkent, Uzbekistan.

Tiada ulasan: