Isnin, Februari 08, 2016

Futsal Malaysia


PERLAWANAN PERSAHABATAN
7 Februari 2016 (Ahad)
Malaysia 5-1 Iraq (Tashkent)

6 Februari 2015 (Sabtu)
Malaysia 1-3 Uzbekistan U23 (Tashkent)

26 Januari 2016 (Selasa)
Vietnam 5-4 Malaysia (Ho Chi Minh City)

25 Januari 2016 (Isnin)
Vietnam 3-2 Malaysia (Ho Chi Minh City)

22 Januari 2016 (Jumaat)
Chonburi 1-6 Malaysia (Huamark Indoor Stadium, Bangkok)

20 Januari 2016 (Rabu)
Malaysia 5-8 Jordan (Navy Indoor Stadium, Bangkok)

19 Januari 2016 (Selasa)
Thailand 6-4 Malaysia (Huamark Indoor Stadium, Bangkok)

AFF KEJOHANAN KELAB FUTSAL 2015
AFF FUTSAL CLUB CHAMPIONSHIP 2015

23 November-29 November 2015
Bangkok Arena, Bangkok, Thailand

Lelaki:
Thaiport (Thailand)
Felda United FC (Malaysia)
East Coast Heat FC (Australia)
MIC FC (Myanmar)
Sanna Khanhn Hoa FC (Vietnam)

Wanita:
Thai Son Nam FC (Vietnam)
Dural Warriors (Australia)
Asian Scholars (Thailand)
Felda United FC (Malaysia)
ACE FC (Myanmar)

29 November 2015
21 3/4 (W) Asian Scholars 4-3 Felda United FC
22 3/4 (L) East Coast Heat FC 2-4 MIC FC
23 FINAL (W) Thai Son Nam 3-1 Dural Warriors
24 FINAL (L) Thaiport 5-0 Felda United FC

27 November 2015
17 (W) Dural Warriors 2-0 Felda United FC
18 (L) East Coast Heat FC 1-1 MIC FC
19 (W) Asian Scholars 4-0 ACE FC
20 (L) Thaiport 3-2 Felda United FC

26 November 2015
13 (W) Felda United FC 3-1 ACE FC
14 (L) MIC FC 2-2 Felda United FC
15 (W) Thai Son Nam FC 3-3 Asian Scholars
16 (L) Sanna Khan Hoa 1-1 Thaiport

25 November 2015
9 (W) ACE FC 0-4 Thai Son Nam FC
10 (L) Felda United FC 4-2 Sanna Khanh Hoa
11 (W) Asian Scholars 1-2 Dural Warriors
12 (L) Thaiport 3-2 East Coast Heat

24 November 2015
5 (W) Thai Son Nam FC 1-0 Dural Warriors
6 (L) Sanna Khanh Hoa 1-3 East Coast Heat
7 (W) Felda United FC 0-3 Asian Scholars
8 (L) MIC FC 0-4 Thaiport

23 November 2015
1 (W) Dural Warriors 3-0 ACE FC
2 (L) East Coast Heat 1-4 Felda United FC
3 (W) Thai Son Nam 8-0 Felda United FC
4 (L) Sanna Khanh Hoa 1-1 MIC FC

Perlawanan Persahabatan
16 Disember 2015
Qatar 4-3 Malaysia (Al-Wakrah, Doha)

14 Disember 2015
Qatar 6-2 Malaysia (Al-Wakrah, Doha)

27 September 2015 (Ahad)
Malaysia 5-0 Lebanon (Kompleks Sukan Negara Panasonic Shah Alam)

26 September 2015 (Sabtu)
Malaysia 6-0 UAE (KSL Gombak)

25 September 2015 (Jumaat)
Malaysia 3-5 Saudi Arabia (Kompleks Sukan Negara Panasonic Shah Alam)

23 September 2015 (Rabu)
Malaysia 8-4 Saudi Arabia (Kompleks Sukan Negara Panasonic Shah Alam)

Berikut senarai nama 16 pemain yang dipanggil ketua jurulatih skuad futsal kebangsaan, Marcelo Serpa untuk dibawa ke Oita dan Osaka, Jepun bagi menghadapi siri perlawanan persahabatan dari 4 hingga 12 September 2015 ini.

NO NAMA PASUKAN

1 AHMAD FAWZUL HADZIR KL FELDA UNITED
2 SAIFUL NIZAM B MOHAMAD ALI KL FELDA UNITED
3 AZRUL HADEE B MOHD TAUFIQ KL FELDA UNITED
4 MUHAMMAD FITRI B MUHAMAD YATIM KL FELDA UNITED
5 QAISER HESHAAM B ABDUL KADIR KL FELDA UNITED
6 MUHAMMAD AKMAL YAZADH B AMRI KL FELDA UNITED
7 SAIFUL AULA B AHMAD SELANGOR
8 MOHD KHAIRUL EFFENDY B MOHD BAHARIN SELANGOR
9 MOHD RAHIMI B ABDUL SHATAR MELAKA
10 MUHAMMAD SHAMAR B FADZIL MELAKA
11 MOHD FIRDAUS B RAZALI SELANGOR MPSJ
12 SYED AIZAD DANIEL B SYED NASI SELANGOR MPSJ
13 MUHAMMAD AFIF ASYRAF B MUHD HALIL SELANGOR MPSJ
14 MUHAMMAD SHAMSUL AKMAR B ZAMRI SELANGOR MPSJ
15 AKMARULNIZAM B MOHD IDRIS PAHANG
16 MOHD RIDZWAN B BAKRI SABAH

Daripada senarai awal 20 pemain yang dipanggil untuk menyertai kem latihan pusat futsal dari 4 Ogos hingga 3 September yang lalu, seramai empat pemain telah digugurkan iaitu Abu Haniffa Bin Hassan (KL FELDA United), Amar Ashraf Bin Abu Bakar dan Mohd Shahmi Bin Abdullah Sani (Kedah) dan Mohd Noor Azrin Adnan (KL MK).

Malaysia bakal menghadapi lima siri perlawanan persahabatan menentang Visagey Oita (6 September), Jepun (8 dan 9 September), Shriker Osaka (11 September) dan Deucao Kobe (12 September)

Ia sebagai persiapan untuk menghadapi Kejuaraan Futsal AFF 2015 yang bakal berlangsung di Bangkok, Thailand dari 8 hingga 16 Oktober ini. Malaysia diundi dalam Kumpulan A bersama tuan rumah, Thailand serta Timor-Leste, Brunei dan Singapura manakala Kumpulan B dibarisi Australia, Vietnam, Laos, Myanmar dan Filipina.

JADUAL SIRI PERLAWANAN PERSAHABATAN DI OSAKA & OITA, JEPUN

TARIKH PERLAWANAN TEMPAT

6 SEPTEMBER 2015: VISAGEY OITA 3-2 MALAYSIA BEPPU ARENA, OITA

8 SEPTEMBER 2015: JEPUN 6-5 MALAYSIA BEPPU ARENA, OITA

9 SEPTEMBER 2015: JEPUN 7-1 MALAYSIA BEPPU ARENA, OITA

11 SEPTEMBER 2015: SHRIKER OSAKA 8-6 MALAYSIA MAG’S FUTSAL, OSAKA

12 SEPTEMBER 2015: DEUCAO KOBE 4-4 MALAYSIA (KOBE)

Piala Futsal Komanwel (Commonwealth Futsal Cup) Wellington 2015
10-12 Julai 2015
ASB Sports Center, Welligton

10 Julai 2015
New Zealand 2-3 Australia
Vanuatu 3-7 Malaysia

11 Julai 2015
New Zealand 2-5 Malaysia
Australia 10-2 Vanuatu

12 Julai 2015
New Zealand 10-4 Vanuatu
Malaysia 0-1 Australia

Berikut senarai nama 14 pemain yang bakal membawa cabaran Malaysia pada edisi sulung kejohanan Piala Futsal Komanwel 2015 di Wellington, New Zealand dari 10 hingga 12 Julai ini.

NAMA (UMUR) PASUKAN

1 AHMAD FAWZUL HADZIR MOHAMAD (28) FELDA UNITED
2 SAIFUL NIZAM MOHD ALI (24) FELDA UNITED
3 AZRUL HADEE MOHD TAUFIQ (28) FELDA UNITED
4 MUHAMMAD FITRI MUHAMMAD YATIM (27) FELDA UNITED
5 MUHAMMAD AKMAL YAZADH AMRI (26) FELDA UNITED
6 SAIFUL AULA AHMAD (23) SELANGOR
7 MOHD KHAIRUL EFFENDY MOHD BAHRIN (28) SELANGOR
8 MUHAMMAD SHAMAR FADZIL (22) MELAKA
9 AMAR ASHRAF ABU BAKAR (27) KEDAH
10 SYED AIZAD DANIEL SYED NASIR (19) MPSJ
11 MUHAMMAD SHAMSUL AKMAR ZAMRI (24) MPSJ
12 MOHD NOOR AZRIN ADNAN (28) KUALA LUMPUR MK
13 AKMARULNIZAM MOHD IDRIS (24) PAHANG
14 MOHD RIDZWAN BAKRI (21) SABAH

Tiga nama yang digugurkan daripada senarai 17 pemain yang mengikuti kem latihan pusat fasa kelima dari 1 Julai lalu hingga 6 Julai (hari ini) ialah penjaga gol, Mohd Firdaus Razali (MPSJ) yang cedera serta Qaiser Heshaam Abdul Kadir (Felda United) dan Mohd Shahmi Abdullah Sani (Kedah).

Terdahulu 20 pemain telah dipanggil mengikuti kem latihan fasa keempat dari 22 Jun hingga 28 Jun lalu.

Skuad negara kendalian ketua jurulatih, Marcelo Serpa dan dibantu dua penolong jurulatih, Addie Azwan Zainal dan Mohd Fairuz Mohd Noor akan berlepas ke Wellington, malam ini dan bakal menghadapi satu perlawanan persahabatan bertemu naib juara Liga Futsal New Zealand, Capital Futsal, Rabu ini.

PERLAWANAN PERSAHABATAN
4 September 2014 (Khamis): Malaysia 2-5 Vietnam (Bangkok)
8 September 2014 (Isnin): Malaysia 0-7 Thailand (Bangkok)

Cataluna Cup International Futsal Tournament 2014
Tarikh : 22-24 Ogos 2014
Venue: Tennis Indoor Senayan, Jakarta, Indonesia
Pasukan (4): Electic Cosmo PLN (Indonesia), Felda United FC (Malaysia), FC Barcelona (Spain), Thai Port FC (Thailand)

Kejohanan ini diadakan sempena kunjungan futsal FC Barcelona ke Indonesia.

JUARA: FC Barcelona 9 mata
NAIB JUARA: Thai Port FC 6 mata
KETIGA: Felda United FC 3 MATA
KEEMPAT: Electic Cosmo PLN

22 Ogos 2014 (Jumaat)
17:45 Thai Port FC 4-1 Electic Cosmo PLN
19:45 FC Barcelona 14-2 Felda United FC

23 Ogos 2014 (Sabtu)
17:45 Felda United FC 6-1 Electic Cosmo PLN
19:45 FC Barcelona 9-1 Thai Port FC

24 Ogos 2014 (Ahad)
17:45 Felda United FC 2-3 Thai Port FC
19:45 FC Barcelona 8-0 Electric Cosmo PLN

Kejohanan Futsal Jemputan OFC
OFC Futsal Championship Invitational 2014
Tarikh : 12-16 Ogos 2014
Venue: Arene du Sud, Paita, New Caledonia
Pasukan (5): Malaysia, New Caledonia, New Zealand, Tahiti, Vanuatu

Senarai Pasukan Malaysia
NoPemainPosisi
1Firdaus RazaliPenjaga Gol
2Asmie ZahariPivot
4Shamsul ZahariPertahanan
5Fitri YatimSayap
6Fariq MohammadSayap
7Shahmi SaniSayap
8Aula AhmadSayap
9Qaiser KadirPertahanan
10Ridzwan BakriSayap
11Firdaus AmbiahPertahanan
14Nizam AliPivot
20Rahimi SatarPenjaga Gol
-Maizal MarzukiJurulatih

RkPasukanPMSKJBPGMT
1Malaysia4301211479
2New Caledonia4211151327
3New Zealand420210646
4Vanuatu41031219-73
5Tahiti4112913-41

Jadual Perlawanan

Match Day 1 – 12 Ogos 2014 (Selasa)
Malaysia 1-4 New Zealand
Vanuatu 4-1 Tahiti
New Caledonia – bye

Match Day 2 – 13 Ogos 2014 (Rabu)
Tahiti 4-4 New Caledonia
New Zealand 5-1 Vanuatu
Malaysia – bye

Match Day 3 – 14 Ogos 2014 (Khamis)
New Caledonia 6-2 Vanuatu
Tahiti 2-5 Malaysia
New Zealand – bye

Match Day 4 – 15 Ogos 2014 (Jumaat)
Vanuatu 5-9 Malaysia
New Caledonia 2-1 New Zealand
Tahiti – bye

Match Day 5 – 16 Ogos 2014 (Sabtu)
New Zealand 0-2 Tahiti
Malaysia 6-3 New Caledonia
Vanuatu – bye

PERLAWANAN PERSAHABATAN
2 Disember 2013: Malaysia 3-4 Saudi Arabia (Stadium Matshushita,Shah Alam)
3 Disember 2013: Malaysia 2-1 Qatar (Stadium Matshushita, Shah Alam)
5 Disember 2013: Malaysia 4-3 Lebanon (Stadium Tertutup Nilai)
Kejohanan Futsal Pra-Sukan SEA
Tarikh: 29 September - 03 Oktober 2013
Venue: Stadium Futsal Wunna Theikdi, Naypyidaw, Myanmar
Pasukan;
Wanita: Myanmar, Malaysia,Thailand, Vietnam
Lelaki: Myanmar A, Myanmar B, Malaysia,Thailand

29 September 2013 (Ahad)
Wanita - Thailand 4-0 Malaysia, Vietnam 4-3 Myanmar
Lelaki - Myanmar 'B' 1-3 Thailand, Malaysia 5-1 Myanmar 'A'

30 September (Isnin)
Wanita - Malaysia 2-5 Myanmar, Thailand 5-2 Vietnam
Lelaki - Thailand 4-0 Myanmar 'A', Myanmar 'B' 1-6 Malaysia

1 Oktober (Selasa)
Wanita - Myanmar 1-12 Thailand, Malaysia 2-4 Vietnam
Lelaki - Myanmar 'A' 3-2 Myanmar 'B', Thailand 1-0 Malaysia

3 Oktober (Khamis)
Wanita - 3/4: Myanmar 6-3 Malaysia, Akhir: Thailand 3-4 Vietnam
Lelaki - 3/4: Myanmar 'A' 5-3 Myanmar 'B', Akhir: Thailand 4-3 Malaysia

OFC Futsal Championship Invitational 2013
Tarikh : 23-27 Julai 2013
Venue: The Trusts Arena, Auckland, New Zealand
Pasukan:
Kumpulan A: Malaysia, New Caledonia, New Zealand, Solomon Islands
Kumpulan B: Australia, NZ Invitational, Tahiti, Vanuatu

Skuad Malaysia
NoPlayerPosition
1Mohd Firdaus RazaliGoalkeeper
2Abu Haniffa HasanDefender
3Mohd Asmie Amir ZahariPivot
4Mohd Shamsul Akmar ZamriPivot
5Firdaus AmbiahDefender
6Muhammad Shamar FadzilWing
7Mohd Khairul Effendy Mohd BahrinWing
8Muizzudin Mohd HarisDefender
9Qaiser Heshaam Abdul KadirWing
10Ahmad Fawzul Hadzir MohamadWing
13Saiful Nizam Mohd AliPivot
14Azrul Hadee Mohd TaufiqGoalkeeper
-Maizal Hairi MarzukiCoach

Kumpulan APMSKJBMT
Malaysia33001959
New Zealand320115126
Solomon Islands310211153
New Caledonia30039220
Kumpulan BPMSKJBMT
Australia33001719
Tahiti3201756
Vanuatu310211153
NZ Invitational30034180
Keputusan
23 Julai 2013 (Selasa)ANew Caledonia3-8Malaysia
ASolomon Islands3-7New Zealand
BTahiti5-3Vanuatu
BNZ Invitational0-9Australia
24 Julai 2013 (Rabu)ASolomon Islands7-4New Caledonia
AMalaysia7-1New Zealand
BTahiti2-0NZ Invitational
BAustralia6-1Vanuatu
25 Julai 2013 (Khamis)ANew Zealand7-2New Caledonia
AMalaysia4-1Solomon Islands
BVanuatu7-4NZ Invitational
BAustralia2-0Tahiti
26 Julai 2013 (Jumaat)7-8New Caldedonia2-4NZ Invitational
5-6Solomon Islands11-5Vanuatu
SFMalaysia3-3
(pen 4-3)
Tahiti
SFAustralia2-0New Zealand
27 Julai 2013 (Sabtu)3-4Tahiti1-0New Zealand
FINALMalaysia1-5Australia

Kejohanan Futsal Antarabangsa Empat Negara FA England
FA England Four Nations Tournament Futsal
Tarikh : 6-9 June 2013
Venue: Sport Central, Northumbria University, Newcastle upon Tyne, England
Pasukan: England, Malaysia, Poland, USA

Skuad Malaysia
Jurulatih: Maizal Hairi Marzuki
Pengarah Teknikal: Marcelo Serpa Coelho (Sepanyol)

Penjaga Gol: 1 Mohd Firdaus Razali (MPSJ FC), 18 Syarizuwan Mansor (FELDA United FC)

Pertahanan: 2 Abu Haniffa Hasan (Felda United/Politeknik Merlimau), 6 Muhammad Fariq Mohammad (MPSJ FC)

Tengah: 3 Mohd Asmie Amir Zahari (MPSJ FC), 5 Firdaus Ambiah (Yayasan Sabah/Politeknik Merlimau), 8 Saiful Aula ( PKNS FC), 9 Qaiser Heshaam Abdul Kadir (PKNS FC), 10 Ahmad Fawzul Hadzir Mohamad (FELDA United FC/UiTM)

Penyerang: 4 Mohd Shamsul Akmar Zamri (MPSJ FC), 7 Mohd Khairul Effendy Mohd Bahrin (PKNS FC), 11 Mohammad Ali Mahat (FELDA United FC/UiTM), 12 Muhammad Shamar Fadzil (MPSJ FC), 13 Amar Asyraf Abu Bakar (MPSJ FC)

PasukanPMSKJBMT
USA33001449
Poland32001066
England3012461
Malaysia30124161
Keputusan
6 Jun 2013Poland6-1Malaysia
USA2-1England
7 Jun 2013USA8-1Malaysia
England1-2Poland
9 Jun 2013USA4-2Poland
England2-2Malaysia

JELAJAH SEPANYOL
Penjaga Gol:
1 Mohd Firdaus Razali (MPSJ FC)
14 Azrul Hadee Mohd Taufiq (SAFA KK)
18 Syarizuwan Mansor (FELDA United FC)

Pertahanan:
2 Abu Haniffa Hasan (Politeknik Merlimau/Bertam Ulu)
6 Muhammad Fariq Mohammad (MPSJ FC)

Tengah:
3 Mohd Asmie Amir Zahari (MPSJ FC)
8 Saiful Aula (PKNS FC)
9 Qaiser Heshaam Abdul Kadir (PKNS FC)
10 Ahmad Fawzul Hadzir Mohamad (FELDA United FC)
13 Saiful Nizam (FELDA United FC)
15 Muhammad Muzaffar Mohd Tahar (Selangor FA)
16 Abdul Rahman Satuki (Selangor FA)
17 Firdaus Ambiah (MPSJ FC)

Penyerang:
4 Mohd Shamsul Akmar Zamri (MPSJ FC)
5 Amar Asyraf Abu Bakar (MPSJ FC)
7 Mohd Khairul Effendy Mohd Bahrin (PKNS FC)
11 Mohammad Ali Mahat (FELDA United FC)
12 Muhammad Shamar Fadzil (MPSJ FC)

Jurulatih: Maizal Hairi Marzuki
Pengarah Teknikal: Marcelo Serpa Coelho (Sepanyol)

Persahabatan
2 Mei 2013Malaysia2-6Umacon ZaragozaPalacio de los Deportes de Utebo, Zaragoza
3 Mei 2013Malaysia2-7IGGA ProsperitatBarcelona
5 Mei 2013Malaysia1-4Catalonia U23Esplugues de Llobregat
Alcudia International Tournament (Separuh Akhir)
8 Mei 2013Alcúdia F.S3-5Selección BalearPabellon Municipal De Alcudia, Palma de Mallorca
Alcudia International Tournament (Separuh Akhir)
8 Mei 2013Malaysia0-8Fisiomedia ManacorPabellon Municipal De Alcudia, Palma de Mallorca
Alcudia International Tournament (Tempat 3/4)
8 Mei 2013Malaysia8-2Alcúdia F.SPabellon Municipal De Alcudia, Palma de Mallorca
Alcudia International Tournament (Akhir)
8 Mei 2013Fisiomedia Manacor7-1Selección BalearPabellon Municipal De Alcudia, Palma de Mallorca
Persahabatan
9 Mei 2013Malaysia1-4NavalagamellaLa Solana, Navalagamella
11 Mei 2013Malaysia0-10Caja SegoviaPabellón Pedro Delgado, Segovia
12 Mei 2013Malaysia3-8CD LeganesPabellón Europa, Leganes
14 Mei 2013Malaysia1-14Carnicer TorrejonPabellón Municipal Jorge Garbajosa, Torrejón de Ardoz
Persahabatan
8 April 2013Malaysia2-4Chonburi Blue Wave (Thailand)Panasonic Sports Complex, Shah Alam
9 April 2013Malaysia3-0Dural Warriors (Australia)KSL Sports, Puchong
10 April 2013Malaysia7-5Pasargad FC (Philippines)KSL Sports, Puchong
14 April 2013Malaysia5-4Pelindo (Indonesia)KSL Sports, Puchong
16 April 2013Malaysia1-3Al Sadd (Qatar)KSL Sports, Puchong
17 April 2013Malaysia6-1Al Salmiya (Kuwait)KSL Sports, Puchong

Futsal: Malaysia Tour of Uzbek
22/5/2009 Malaysia 1 - 5 Stroitel-Zarafshan FC
Addie Azwan
24/5/2009 Malaysia 1 - 10 Ardus FC
Addie Azwan
26/5/2009 Malaysia 1 - 5 Uzbekistan
Safar Mohammad
28/5/2009 Malaysia 2 - 3 Uzbekistan
Addie Azwan, Muizzudin
30/5/2009 Malaysia 1 - 2 Ardus FC
Qaiser Heesham

Tiada ulasan: