Sabtu, Disember 02, 2017

Piala Dunia 2018


PosisiHadiah Wang Tunai Piala Dunia 2014
Juta USD
Hadiah Wang Tunai Piala Dunia 2018
Juta USD
Satu PasukanJumlahSatu PasukanJumlah
Johan35353838
Naib Johan25252828
Tempat Ketiga22222424
Tempat Keempat20202222
Suku Akhir14561664
Pusingan 169721296
Kumpulan81288128
Jumlah-358-400

PIALA DUNIA 2018 (32 Tempat)

14 Jun 2017 - 15 Julai 2017

Undian Akhir akan di adakan pada 1 Disember 2017 (Jumaat) di State Kremlin Palace, Moscow.

KUMP AKUMP BKUMP CKUMP D
RussiaPortugalFranceArgentina
Saudi ArabiaSpainAustraliaIceland
EgyptMoroccoPeruCroatia
UruguayIranDenmarkNigeria
KUMP EKUMP FKUMP GKUMP H
BrazilGermanyBelgiumPoland
SwitzerlandMexicoPanamaSenegal
Costa RicaSwedenTunisiaColombia
SerbiaKorea RepublicEnglandJapan

16 November 2017 - Balang (Pot) undian bagi Piala Dunia 2018 diumumkan

POT 1POT 2POT 3POT 4
RussiaSpainDenmarkSerbia
GermanyPeruIcelandNigeria
BrazilSwitzerlandCosta RicaAustralia
PortugalEnglandSwedenJapan
ArgentinaColombiaTunisiaMorocco
BelgiumMexicoEgyptPanama
PolandUruguaySenegalKorea Republic
FranceCroatiaIranSaudi Arabia

TUANRUMAH: Russia

AFRIKA (5): Tunisia, Nigeria, Morocco, Senegal, Egypt

AMERIKA SELATAN (5): Brazil, Uruguay, Argentina, Colombia, Peru

AMERIKA UTARA, TENGAH DAN CARIBBEAN (3): Mexico, Costa Rica, Panama

ASIA (5): Iran, Japan, Korea Republic, Saudi Arabia, Australia

EROPAH (13): France, Portugal, Germany, Serbia, Poland, England, Spain, Belgium, Iceland, Croatia, Switzerland, Sweden, Denmark

Group Matches
14 Jun 2018 (Khamis)
1ARussia(23:00)Saudi ArabiaLuzhniki Stadium, Moscow
15 Jun 2018 (Jumaat)
2AEgypt(20:00)UruguayEkaterinburg Stadium, Ekaterinburg
3BPortugal(*02:00)SpainFisht Stadium, Sochi
4BMorocco(23:00)IranSaint Petersburg Stadium, St Petersburg
16 Jun 2018 (Sabtu)
5CFrance(18:00)AustraliaKazan Arena, Kazan
6CPeru(*01:00)DenmarkSaransk Arena, Saransk
7DArgentina(21:00)IcelandOtkrytiye Arena, Moscow
8DCroatia(*03:00)NigeriaKaliningrad Stadium, Kaliningrad
17 Jun 2018 (Ahad)
9EBrazil(*02:00)SwitzerlandRostov-on-Don Stadium, Rostov-on-Don
10ECosta Rica(20:00)SerbiaSamara Stadium, Samara
11FGermany(23:00)MexicoLuzhniki Stadium, Moscow
18 Jun 2018 (Isnin)
12FSweden(20:00)Korea RepublicNizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
13GBelgium(23:00)PanamaFisht Stadium, Sochi
14GTunisia(*02:00)EnglandVolgograd Stadium, Volgograd
19 Jun 2018 (Selasa)
15HPoland(23:00)SenegalOtkrytiye Arena, Moscow
16HColombia(20:00)JapanSransk Stadium, Saransk
17ARussia(*02:00)EgyptSaint Petersburg Stadium, St Petersburg
20 Jun 2018 (Rabu)
18AUruguay(23:00)Saudi ArabiaRostov-on-Don Stadium, Rostov-on-Don
19BPortugal(20:00)MoroccoLuzhniki Stadium, Moscow
20BIran(*02:00)SpainKazan Arena, Kazan
21 Jun 2018 (Khamis)
21CFrance(23:00)PeruEkaterinburg Stadium, Ekaterinburg
22CDenmark(20:00)AustraliaSamara Stadium, Samara
23DArgentina(*02:00)CroatiaNizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
22 Jun 2018 (Jumaat)
24DNigeria(23:00)IcelandVolgograd Stadium, Volgograd
25EBrazil(20:00)Costa RicaSaint Petersbur Stadium, St Petersburg
26ESerbia(*02:00)SwitzerlandKaliningrad Stadium, Kaliningrad
23 Jun 2018 (Sabtu)
27FGermany(*02:00)SwedenFisht Stadium, Sochi
28FKorea Republic(23:00)MexicoRostov-on-Don Stadium, Rostov-on-Don
29GBelgium(20:00)TunisiOtkrytiye Arena, Moscow
24 Jun 2018 (Ahad)
30GEngland(20:00)PanamaNiznhy Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
31HPoland(*2:00)ColombiaKazan Arena, Kazan
32HJapan(23:00)SenegalEkaterinburg Stadium, Ekaterinburg
25 Jun 2018 (Isnin)
33CUruguay(22:00)RussiaSamara Stadium, Samara
34CSaudi Arabia(22:00)EgyptVolgograd Stadium, Volgograd
35DIran(*2:00)PortugalSaransk Stadium, Sransk
36DSpain(*02:00)MoroccoKaliningrad Stadium, Kaliningrad
26 Jun 2018 (Selasa)
37CDenmark(22:00)FranceLuzhniki Stadium, Moscow
38CAustralia(22:00)PeruFisht Stadium, Sochi
39DNigeria(*02:00)ArgentinaSaint Petersburg Stadium, St Petersburg
40DIceland(*02:00)CroatiaRostov-on-Don Stadium, Rostov-on-Don
27 Jun 2018 (Rabu)
41ESerbia(*02:00)BrazilOtkrytiye Arena, Moscow
42ESwitzerland(*02:00)Costa RicaNizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
43FKorea Republic(22:00)GermanyKazan Arena, Kazan
44FMexico(20:00)SwedenEkaterinburg Stadium, Ekaterinburg
28 Jun 2018 (Khamis)
45GEngland(*02:00)BelgiumKaliningrad Stadium, Kaliningrad
46GPanama(*01:00)TunisiaSaransk Stadium, Saransk
47HJapan(22:00)PolandVolgograd Stadium, Volgograd
48HSenegal(22:00)ColombiaSamara Stadium, Samara
Round of 16
30 Jun 2018 (Sabtu)
49R161A(*02:00)2BFisht Stadium, Sochi
50R161C(22:00)2DKazan Arena, Kazan
1 Julai 2018 (Ahad)
51R161B(22:00)2ALuzhniki Stadium, Moscow
52R161D(*02:00)2CNizhny Novgorod Stadium, Niznhy Novgorod
2 Julai 2018 (Isnin)
53R161E(22:00)2FSamara Stadium, Samara
54R161G(*02:00)2HRostov-on-Don Stadium, Rostov-on-Don
1 Julai 2018 (Selasa)
55R161F(22:00)2ESaint Petersburg Stadium, St Petersburg
56R161H(*02:00)2GOtkrytiye Stadium, Moscow
Quarter-Finals
6 Julai 2018 (Jumaat)
57QFW49(22:00)W50Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
58QFW53(*02:00)W54Kazan Arena, Kazan
7 Julai 2018 (Sabtu)
51QFW51(*02:00)W52Fisht Stadium, Sochi
60QFW55(22:00)W56Samara Stadium, Samara
Semi-Finals
10 Julai 2018 (Selasa)
61SFW57(*02:00)W58Saint Petersburg Stadium, St Petersburg
11 Julai 2018 (Rabu)
62SFW59(*02:00)W60Luzhniki Stadium, Moscow
3rd Place
14 Julai 2018 (Sabtu)
633rdL61(22:00)L62Saint Petersburg Stadium, St Petersburg
FINAL
15 Julai 2018 (Ahad)
64FINALW61(23:00)W62Luzhniki Stadium, Moscow

STADIUM

Moscow
Luzhniki Stadium (Kapasiti: 81,000)

Moscow
Otkrytiye Arena (Kapasiti: 42,000)

Ekaterinburg
Ekaterinburg Arena (Kapasiti: 45,000)

Kazan
Kazan Arena (Kapasiti: 45,000)

Kaliningrad
Kaliningrad Stadium (Kapasiti: 35,212)

Niznhy Novgorod
Mizhny Novgorod Stadium (Kapasiti: 45,000)

Rostov-on-Don
Rostov-on-Don Stadium (Kapasiti: 45,000)

Saint Petersburg
Saint Petersburg Stadium (Kapasiti: 68,000)

Samara
Samara Stadium (Kapasiti: 45,000)

Saransk
Saransk Stadium (Kapasiti: 45,000)

Sochi
First Stadium (Kapasiti: 47, 700)

Volgograd
Volgograd Stadium (Kapasiti: 45,000

Tiada ulasan: